Další vloupání v Humpolci!

3

Tak se nám kriminalita v Humpolci začíná znepokojivě navyšovat. Uplynulý týden došlo k dalším vloupáním, kdy byla odcizena finanční hotovost. Dva případy trestné činnosti vyšetřují humpolečtí policisté.


V neděli 5. února dosud neznámý pachatel vnikl do prostor recepce solária, kde vypáčil zásuvky, ze kterých odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí a pernamentkami návštěvníků. Pachatel tak způsobil škodu poškozením dveří a zámku ve výši téměř 10 000 korun, odcizením finanční hotovosti ve výši 5 000 korun.

Uprostřed týdne došlo k násilnému vniknutí oknem do kanceláře provozovny STK. Odtud čtyři neznámí pachatelé odcizili trezor obsahující cca šest tisíc kusů známek dokládajících technickou způsobilost vozidel. Více se zlodějům nepodařilo odnést, neboť byli vyrušeni svědkem, který přivolal policisty. Ti však na místo činu přijili až poté, kdy lapkové byli v nedohlednu.Na celé Vysočině kriminalita výrazně stoupla. Povážlivě přibylo těžkých zločinů, počet vražd byl loni nejvyšší od roku 1997. Celkem se jich zde stalo za minulý rok třináct, z nichž jedna zůstává stále neobjasněna – únorový výbuch v autě, který v Popůvkách-Sedleckém Dvoře na Třebíčsku zabil českolipského podnikatele.


Ministr vnitra František Bublan včera v Rančířově na valném shromáždění starostů z Vysočiny oznámil, že policejní inspektoři, kteří v kancelářích zpracovávají trestnou činnost, budou v určené dny sloužit v ulicích měst a obcí. Tím chce ministr posílit počty pochůzkářů do doby, než policie přijme nové síly. Toto avízované opatření souvisí především s aktuálním nedostatkem policistů.


Trestné činy na Vysočině v roce 2005


Vraždy: celkový počet 13, objasněných případů 12
Vloupání: 1202, objasněných 381
Loupeže: 73, objasněných 42
Kapesní krádeže: 170, objasněných 13
Krádeže aut: 300, objasněných 116
Podvod: 134, objasněných 96
Mravnostní trestné činy: 67, objasněných 63
Výtržnictví: 125, objasněných 118
Sprejerství: 153, objasněných 33
Vydírání: 39, objasněných 37


(Zdroj: HBin, MF Dnes)myska

3 thoughts on “Další vloupání v Humpolci!

  1. Nerad bych vypadal nějak xenofobně, ale zdá se mi (a nejen mě), že takových to trestných činů v Humpolci přibývá po rozmachu, jinak užitečných, průmyslových zón u dálnice, a přílivu pracovních sil z venku. Nechci samozřejmě házet do jednoho pytle všechny tyto zaměstnance, nicméně určitou paralelu vidím.

    1. No tak teď si můžou se sámoškama alespoň vytapetovat hajzlik. Jinak co jsem slyšel, tak ta krádež v solárku byla od přespolních a bylo tam veselo, jeden z nich dostal na budku od domácího a druhej se bránil slzákem, asi nečekal až dorazí posily z města :D.
      P.S. Ale možná to bylo všechno jinak, jedna paní povídala…

      1. Jo, anebo budou známky prodávat na auta, který by technickou neprošly. To si myslím že bude efektivnější než si s nima vytapetovat hajzlík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Honzlův Humpolec 2006

St Úno 8 , 2006
Festival divadelních představení amatérských souborů začíná 31.3.2006.

You May Like

Témata