Daň z nemovitosti bude v Humpolci vyšší

12

V příštím roce zaplatí obyvatelé města oproti letošnímu roku dvojnásobnou daň z nemovitostí. Rozhodlo o tom na svém posledním zasedání těsnou většinou městské zastupitelstvo.

Nový daňový zákon umožňuje obcím násobit základní sazbu daně z nemovitostí koeficientem 2, 3, 4 a 5. Zastupitelé nakonec rozhodli o využití nejnižšího možného koeficientu zvýšení daně. Zvažovali dále možnost osvobození některých zemědělských pozemků od daně, což se týkalo zejména školního statku, který zvýšení koeficientu vzhledem k výměře postihne nejvíce. Návrh, který vyčleňoval zemědělské pozemky, však neprošel a pro školní statek to znamená, že v příštím roce zaplatí na dani z nemovitostí o tři sta tisíc korun více než v roce letošním. Stejně jako v Humpolci, i v místních částech města – Rozkoši, Kletečné, Krasoňově, Lhotce, Petrovicích, Plačkově, Světlici a Vilémově se daňové zatížení od příštího roku zdvojnásobí.


V roce 2007 získala humpolecká radnice na dani z nemovitostí částku 5 337 408 korun, což představovalo 2,4 procenta z celkových příjmů města. Dvojnásobnou částku získanou v příštím roce zamýšlí radní využít k opravám komunikací a chodníků.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Oznámení o záměru pronájmu bytů v Humpolci

myska

12 thoughts on “Daň z nemovitosti bude v Humpolci vyšší

 1. Tenhle modrej pták, co vládne, ten umí sedřít z obyčejných lidí kůži. Už aby se zadávil a zdechl. Takhle dřít peníze z lidí meuměli ani komunisti!

   1. No tak doufám, že se budou taky věnovat konci Hradské, za odbočkou k novým bytovým domům, když už výnos chtějí použít na komunikace. I tam bydlí občané Humpolce, kterým se daň zvedne…:-)

    1. Jestli tě to uklidní, tak tam co bydlím od roku 1985 dosud máme jen obrubníky a chodník jen ten kdo si ho sám udělá. A takových míst je po městě spousta.

     1. Jo a když jsme u toho, všimli jste si cedule upozorňující na silniční práce u Billy, která stojí naproti Stromovce, na výjezdu z Rybníčku?? Přes tu není doprava vůbec vidět….. To tam mohli postavit jedině silničáři…:-)

 2. Když je pořádné vedení MěÚ tak si peníze do městské pokladny umí sehnat jinde a na zvyšovat daň z nemovitostí nebo z poplatků za odpady a nebo poplatků ze psů. Ať zvednou poplatky z pronájmů podnikatelům ( viz pronájem náměstí,a dalších veřejných prostranství protekčním lidem v zastupitelstvu)

  1. To ale popírá principy ODS, která momentálně ve městě vládne, takže tak to asi nedopadne….

   1. Myslím že není na místě vyšilovat. Místo dvojnásobku to mohl být až pětinásobek. Podobně se zachovají všechny obce, protože to je jednoduché řešení jak vypomoci obecní pokladně. Hlasování prošlo o jediný hlas a pokud chcete být objektivní, tak si zjistěte kdo všechno PRO hlasoval…

     1. Doporučuji dotázat se konkrétního zastupitele kterého jste volil, alespoň já to tak běžně dělám. Od toho je přece máme aby nás informovali co v našem zájmu činí 🙂
      Jinak nesdělím asi nic tajného že zásluhu na tomto výsledku hlasování mají především soudruzi. Těžko ale můžete čekat výrazně odlišný přístup než v jiných obcích, takže to asi bylo jen otázka času a výše o kolik. Jestliže je možné jít až na pětinásobek tak bych nevyloučil že se za nějaký čas dočkáme další úpravy která bude respektovat vývoj v okolních obcích.

     2. Možná jedině pomůže to zeptání se nějakého ze skupiny zastupitelů,protože bohužel výsledky hlasování se NEEVIDUJÍ po jménech,jak kdo hlasoval,ale jen poměr kolik pro a kolik proti…
      Jinak bych měl poznámku ke slovu soudruzi,při známých počtech zvolených je víc jak jisté,že levicová část nedokáže přehlasovat část pravicovou,proto o tom kdo a jak hlasoval můžeme pouze domýšlet…Nesvádějme to na soudruhy a přátele…Z.Loskot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jazz ve dvoře

Čt Čvc 17 , 2008
Druhý ročník setkání jazzových kapel z blízka i z daleka Čtěte dále:   DOPRAVNÍ UZAVÍRKY 2024

You May Like

Témata