Radniční listy – únor 2023

65

Nové číslo Radničních listů přináší informace o nízkoprahovém zařízení, plánovaných investičních akcích, zprávy z místních částí, školních lavic a další.

Radniční listy: ZDE

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Petr

65 thoughts on “Radniční listy – únor 2023

 1. Kratochvíl si spletl sloupek sloupec starosty. Ví vůbec že ve funkci už na věky skončil? 😀 A rozpočet 5oo mil kaček je teda fičák. To sem jako fakt zvědavej kdo ho podpoří..

  1. Kratochvílovi jebe, zvlášť to jak obhajuje nesmyslnej neled ve Stromovce. A při líčení jeho budování města mám pocit, že to museli s myslivcem a mikádovou platit ze svého. Proč ti tři géniové nevyřídili dotaci na školku, když to jinde jde? 60 mega jsou pro ně asi drobný.

   1. Myslím, že j*be vám. A taky myslím, že na Kratochvíla budeme ještě s nostalgií vzpomínat. Jedinou útěchou může být to, že tahle parta patrně čtyry roky pohromadě nevydrží.

    1. Není to pravda. Takové zvěsti sice někdo šíří, ale mluvil jsem přímo s jedním z rady a ten říkal, že jako rada vždycky našli u důležitých bodů shodu.

    2. 😉 Tak jen aby opozice vydržela pohromadě, když jejich činnost z let minulých je v šetření. Pak by mohlo dojít i na tu nostalgii.

 2. Další pěkné počteníčko. Pan Machek hezky představil investice. Líbí se mi, že do listů přispívají i učitelé, zastupitelé a osadní výbory a všechno už nepíše jenom tisková mluvčí a nejde o sebeprezentaci vedení města.

  1. To sice představil,ale je to chlubeni cizím peřím. Ani jedna z věcí není jeho zásluhou. Naopak spoustu rozjetých věcí překazili, což stálo nemalé peníze. Tím se ale radši nechlubí…

   1. Tak určitě to stálo nemalé peníze, ale vás na provizích, že? To co se tu dělo minulé roky bylo do nebe volající. Kamarád Hulínský a kreslení za nesmyslné peníze do šuflete. Běžte o tom popovídat lidem, jak to byly výhodně investované městské peníze.

 3. Nechápu poněkud ty tlachy některých humpoleckých spoluobčanů, kteří se těší na případný krach stávající koalice. Měli byste radost, kdyby odešli? Já si myslím, že současná opozice není nově a zajímavě personálně obsazena,aby se dostala opět do vedení. Nevolil jsem ani jednu ze stran koalice, ale vidím to tak, že mají mandát daný voliči a nyní musí plně,aktivně a poctivě pracovat. Rozbroje v rámci koalice by nic nepřinesly. Městu určitě ne.

  Pravdou však je, že koalice musí být připravena na permanentní tlak občanů, kteří ji nevolili. To je normální situace. V Humpolci je ještě posílen faktem, kdy bývalá opozice šla bývalé koalici dnes a denně po krku a tak nyní nemůže ve své roli asi očekávat, že s nimi bude jednáno v glazé rukavičkách.
  Ale nějaké sváry si nepřejme. Volič rozhodne roku 2026.

  1. Nepoužíval bych slovo tlachy. Určitě nejde o to, že by si někdo přál krach vedení. Trojka na radnici je však velmi nesourodá, jak motivačně, tak osobnostně, a pro AŠ bude velkou výzvou ukočírovat zejména jednoho z pánů.

  2. Pokud bude opozice tvrdá, přísná a faktická tak nemám problém. Nejhorší stav je, když je opozice jen jako. To zavedl Kučera.

   1. Mají vzor. Hugo bylo tvrdou a faktickou opozici. Asi nejlepsi od sametovky co ja jako kmet pamatuju.

     1. No mi prijde ze naopak na vzestupu. Bez hugen by pry nebyly vubec napady. A pry taky dost diktuji styl diskuse na zasedanich rady. Pry stale perfektne pripraveni jako kdysi v opo roli.mesto z toho muze jenom tezit Pozitiva.

     2. A jak je na tom ANO , jejich zastupitelé a radní? Zatím jsem o nich vůbec neslyšel.

 4. A ani nic neuslyšíte. ANO tady v podstatě neexistuje. Je to jen one woman show a pak jen prázdnota.

  1. Ale všichni se bojí tady Babiše..Přitom humpolecké ANO jako pobočka vůbec neexistuje a tak nechápu ty strachy

    1. Ani nemusel.. Mnoho občanů bylo naštváno na kampaň tzv.Dohody a tudíž její kandidáty odmítli

     1. Aha, takže za vítězství ano může kampaň Dohody?
      To je nějaké divné, ne? Kdyby lidé volili proti Dohodě, volili by ty, kteří se proti ní nejvíce vymezovali, nemyslíte?

     2. kampaň Dohody byla přepálená a průhledná, volby byly referendem o tom že lidi nechtějí aby vše řídil Bernard podle svých zájmů

     3. tak opět snaha mafiánské stbácké struktury ANO rozpliznout vazby komunálu a štěrbové na bureše ! směšné, když si vzpomeneme na brek starostky u okresního vedení a následná instalace do struktur hnutí s jasně hierarchickou strukturou a centrálním vedením bývalými stbáky !!!

 5. Za vítězstvím kandidátky ANO v minulých komunálních volbách nebyl jen Babiš, to si opravdu myslí jen zapšklí voliči, kteří nevnímají politickou realitu. Občané prostě chtěli vystřídat unavené koně ze stáje ODS, kteří se drželi x dekád ve vedení města. Nic zvláštního v tom není třeba hledat. 32 let byla na vrcholu humpolecké radnice ODS, tudíž došlo k normálnímu vystřídání. Chtělo to už, a v konečném důsledku to ODS může jen pomoci.
  Vidět za vším jen Babiše mi přijde opravdu až hloupé.Těch faktorů bylo daleko více.

  1. Únava z dlouhé vlády ODS v Humpolci. To je bez debaty
  2. Lapsus zastupitelů za ANO, tedy bývalých, když nechali vyhodit z FV svoji vlastní nominantku.
  3. Zhnusení části voličů nad tím, jak se tato bývalá čtveřice našla hned v novém subjektu STO
  4. Projekt Dohody pro Humpolec, který naznačoval, že vlastně ti co jsou v Dohodě jsou ti jediní, kteří umí ve městě řídit a jedině ti správní a vyvolení
  5.U části voličů stále existuje pachuť z kauzy Nádraží, která vrcholila na posledním jednání zastupitelstva před volbami 2018, kdy se hrozně chvátalo na stavbu nové nákupní zóny, která dodnes nestojí a nádraží je ostudou města.
  5. U části voličů existovala pachuť i z roku 2014, kdy už tehdy ANO vyhrálo s 5 mandáty, ale koalici vytvořily jiné subjekty, které rovněž měly po 5 mandátech, tudíž tedy nyní měla lídryně za ANO jasné pole po zisku 6 mandátů.
  6. Vliv guru Babiše tedy v Humpolci měl opravdu jen malý význam.

  1. Ha ha, Bureš prohrál prezidentské volby a starostka už se od něj začíná distancovat ?? Kdo by to byl čekal ?!

    1. Kdyby mi někdo loni řekl, že agent komunistický rozvědky poblázní davy na náměstích, tak neuvěřím. Ale je to realita.

  2. ad1) pokles čtyř procentních bodů ODSky (rok 2018 x 2022) není nikterak dramatický. Tedy pro ODS cca 18,28 %, pokud připočtete 6,63 % hlasů, které získal „dohodářský koaliční“ kolega nováček STO, tak se v součtu jedná o 24,91 % hlasů voličů – tedy víc než má samotné ANO (24,31%)
   https://www.irozhlas.cz/volby/komunalni-volby-2018/humpolec-547999
   https://www.irozhlas.cz/volby/komunalni-volby-2022/humpolec-547999
   ad2) lapsus těch, které si Štěrbová sama přivedla jako stranické kolegy ve volbách 2014 ?!? Haha! Jak si Štěrbová vlastně vybírá své spolustraníky? V roce 2014 to byli lidé, kterým důvěřovala, které považovala za schopné, slušné a spolehlivé. Ale většina z nich jí přerostla přes hlavu a proto se nyní odklopila naprosto neznámými, nevýraznými a možná neschopnými lidmi.
   ad3 a ad4) zhnusení se očividně nekonalo, vždyť se jeden kandidát za nováčka STO dostal i do zastupitelstva
   ad5) nádraží už dávno, paní Štěrbová, nikoho nezajímá! Dojíždějící jsou rádi, že většina autobusů staví u polikliniky a u pošty, nový autobusák je zase blízko kuflandu a hnusných míst je ve městě stále dost i bez opuštěného bývalého autobusáku
   ad5 po druhé): výsledek hlasování občanů je první část voleb a ta druhá, a také velice důležitá, je část povolebních vyjednávání. Když v roce 2014 měly tři strany shodně po pěti mandátech a Bernard, Kučera a dokonce i Namyslo získali více hlasů než Štěrbová, tak to bylo logickým vyústěním
   https://zpravy.aktualne.cz/komunalni-volby-2014/#/obec/547999
   ad6) vliv Babiše bureše je velký, vždyť ANO získalo hodně hlasů i v roce 2018, kdy Štěrbová nekandidovala. Výsledky komunálních voleb kopírují stav celorepublikový, kdy ANO vysálo voliče především ČSSD a komoušů. Při posledních komunálních volbách zde v Humpolci ANO odsálo i jeden mandát pro HUGO. Tedy hugíni, buďte ve střehu, ať pro změnu, nepřeroste přes hlavu paní starostka, vám!

   1. K zisku mandátu pro hnutí STO- vzhledem k tvářím, které kandidovaly je zisk jednoho mandátu velmi slabým výsledkem. To samé ale lze říci o hnutí STAN,které i přes celkem dobře sestavenou kandidátku obhájilo pouze jeden mandát.

    Proč se více kandidátů za STO nedostalo? No protože si voliči uvědomili, že ti čtyři z minulého ANO převlékli kabáty a chtěli se uchytit jinde. A to už bylo i na kachní žaludky některých voličů opravdu moc. To že se dostal pan Mikulášek je opravdu úspěchem v této situaci. Jeho tlačení na zapojení více politických subjektů bylo až odporné. Myslím si, že KDU-ČSL a ČSSD by mohly vyprávět.

 6. Ad 6) Vliv AB bych nepodceňoval – v prvním kole prezidentských voleb vyhrál krom dvou okrsků v celém Humpolci.

  1. Jo, Babiš má v Humpolci dost příznivců, bývalých voličů KSČM a ČSSD, blahopřejeme paní Štěrbová.

  2. A co je na tom k divení? Demokratické volby, demokratické hlasování, tudíž někdo vyhrál.. Jestli zrovna Babiš, opravdu se nedivím a respektuji výsledek.

  1. počítám, že dneska složí poslanecký mandát a z jara vyrazí na krasojízdu. takže není daleko doba, kdy ho s jásotem přivítá štěrbová ( to je ta, co s ním vůbec nemá nic společného ! už si to pitomci zapametajtě ) na radnici v rámci předvolebního oblbování ! 😀

   1. Mluvíte o hrabišovi, co si v práci přivydělával prodejem knížek a sešitů bez výběrovýho řízení?
    Ten už je politicky dodělanej.

    1. ty asi neumis cist nebo nerozumis textu vid? Nebo oboji… slozi poslanecky mandat, pise autor prohlaseni na ktere reagujes…. tak to zkus jeste jednou, puso.

     1. Já chápu, že v KSČ a ODS si všichni tykáte. Blábolama nezakryjete, že váš kamarád Kratochvíl je ubožák co si nakradl na dětech ze školek a škol. Dávat zakázky sám sobě bez soutěže více dodavatelů může jen hyena. A další dobrák myslivec si pomohli s kamarádem Hulínským. Jojo, vy jste všichní příklady cti, pravdy a lásky.

     2. co to tady meleš ty vořechu ? nebo to máme chápat tak, že bureš je bůh a štěrbová polobůh a běda tomu, kdo na vůdce sekty koblížků ( též ostatní zastupitelé za ano v humpolci ) sáhne ?!? 😀

     3. Jestli máte problém se Štěrbovou, tak jí to v úředních hodinách dojděte sdělit z očí do očí. Máte na to? Nebo je to, co zde předvádíte, vrchol Vašich schopností?

     4. Ano, mam problem se Sterbovou. Ano rekl jsem ji to osobne. A co ona na to? Ze se o tom se mnou nebude bavit, protoze ona neni na urade od toho aby se vybavovala s kdejakym troubou. Ten trouba me nijak neurazi. Ale zpusob jeji komunikace je tragicky. Je to namyslena fiflena, ktera naprosto neunasi jakoukoli kritiku a ktera, pokud bude prusvih (jakoze nastanou) vklidu zacne potapet svoje okoli. Stejne jako to dela jeji guru. Pisu to s vedomim, ze je videt ze ji opravdu ale opravdu nemam rad.

 7. Spatne je sypat vsechny cleny ANO do pytle s Estebanem. Spis to vypada, ze to estebacke jezulatko zustane v pytli samo.

 8. Už by se tu někteří zapšklí antibabišovci mohli uklidnit. A respektovat výsledek posledních komunálek. Lidé rozhodli a je prostě starostkou osoba z kandidátky ANO. Respektujme výsledek volby a berme to tak.
  Já třeba nevolil generála prezidentem a také výsledek voleb chápu a respektuji. Nedá se nic dělat.

  Spíše by měli zastánci ODS v Humpolci zpytovat svědomí a hledat chyby, kterých se dopustili, když dostali méně hlasů než zástupci nové koalice. Tak se dělá politika, pochopit, že asi někde za těch 32 let udělali chybu. A v příštích volbách přesvědčit většinu.

  Nadáváním a tlacháním, kdo komu je sympatický a kdo ne, kdo je zlá baba či dědek, tak se volby nevyhrávají

  1. tak nyní pan moudrý vysvětlil, že za těch 32 let, se toho vůbec nezúčastnila politická kreatura Štěrbová a už vůbec né 2x za ANO ( v současnosti samozřejmě to lepčí , víc motýle ) ?!? :D:D:D

   1. To je takové symbolické a úsměvné, jak se nám v Humpolci ten kruh uzavřel, když se nakonec zarytí mravokárci, paranoidní hledači korupce v každých dveřích úřadu, při první možnosti zalehnout ke korýtku hezky spojili s partou hrdě nesoucí prapor polistopadové korupční mafie v čele s panem Babišem. Holt účel světí prostředky.

    1. Myslím si, že ODS asi čekala pozvání ke koalici po volbách 2022. Jinak si ty litanie na Babiše neumím vysvětlit.

     1. Jaká ODS a jaké litanie? To je jen konstatování prodejnosti koaličních partnerů.

     2. A jak by jste jinak docílil změny na radnici než bez ODS a KDU ? Prostě početně to jinak nedáte. ANO bylo v koalici tehdy, nikomu to nevadilo. Je tam i teď, dyť vyhrálo volby a je oheň na střeše a píše se o prodejnosti kaoličníků. Já to vidim tak že HUgny by se zaprodaly kdyby šli s ODS nebo Brukošem. Takhle dobrý.

 9. Kdo chce blit, strci si prst do krku. Respektuj vysledek voleb a s hodnocenim pockej na konec volebniho obdobi. Te ubohe hugni retoriky uz bylo dost a opakovat ji je nedustojne a trapne.

  Mimochodem jak vlastne skoncil ten pred lety odpaleny Ryzneruv megabonz ?

  1. Po městě se šušká, že policie vyšetřuje rozkrádačku vysokých miliónů.

   Obraťte se na Kratochvíla, Kukrechtovou, Bruknera, ty vám zaručeně řeknou více.

    1. A teď fakta:
     Jediný kdo jsou žalovaný pro pomluvu a lži jsou Kratochvíl, Brukner, Bernard a dalších X jejich loutek.

     Trestní oznámení pro podezření z rozkrádání veřejných financí, už skoro 2 roky prošetřuje policie.

     ANO, HUGO, STAN a PIRÁTI nikoho nepomlouvají nic nerozkrádají, opak je pravdou snaží se nastavit novou úroveň místní politiky.

     Chápu, že toto jako obhájci starých pořádků nechcete nebo neumíte vidět. Zatím vám nezbývá nic jiného než lhát a pomlouvat jako vašim politickým zastupitelům, ovšem pamatujte, lež má krátké nohy.

     Policie a soudy jsou pomalé, ale jediná možná cesta, jak se zde dobrat pravdy.

     1. Je to jednoduché. Trvalo by vyšetřování dva roky, kdyby nemělo reálný podklad? Odpověď zní NE. Věc by již byla dávno odložena. Hodně lidí ztratí iluze, až bude oznámen výsledek.

    2. 😉 no jestli ses v tom taky zapletenej, tak stáhni anál, v brzké době ho budeš mít často roztaženej.

     Kdo se první oběsí??

 10. Pokud někdo pochybuje o závažnosti trestního oznámení, přijďte k nám do Vodaku, tady si pelhřimovská kriminálka může udělat detašované pracoviště, jak je zde často v posledních dvou letech. Kdo myslíte, že stavěl pivovaru legendární černé stavby, za které pivovar platil až po pěti letech, když na to přišel Rýzner?

  Chytrému napověz, hloupého trkni.

  Vodak – město – pivovar

  bojíme se všichni, jak to s naší firmou skončí, neznám zde nikoho kdo by nevěděl, že se zde léta podvádí, fixlujou hodnoty na ČOV kam vypouští pivovar, pan Kotlík by mohl vyprávět.

  Faktem je, že šetření policie zde způsobuje dost nepříjemnou atmosféru. Uvidíme jak to všechno dopadne.

  1. Jestli se začne kriminálka ještě zabývat komickými „soutěžemi“ na opravy infrastruktury, tak tam bude ještě roky. Všichni viděli jak dlouhá léta město točí skupinu „věrných firem“, která spolu pak kooperuje a zakázku stejně realizují společně. Vodak+kamarádi stáli město a daňové poplatníky víc, než by při řádném konkurenčním prostředí bylo nutné. Tak jim věrní druzi ve vedení města ještě přichystali dárek na odchod do důchodu, odkup firmy městem za nehoráznou sumu. Fandím kriminalistům, ať se zjedná náprava.

 11. Jak nám minulá „humpolecká vláda“ vysvětlí informace o letitých podvodech a falšování rozborů odpadních vod?

  1. A tak k tomu rovnou přidej dotaz na ty podvody s dotacema od kraje. Taky zajímavá storka.Ve Světlici by mohly vyprávět.

 12. Městem se šušká, že Rýznerovo trestní oznámení policie definitivně odložila. Tím je to celé vyřešené a doufám že se Rýzner omluví celému Humpolci a v prvé řadě bývalému vedení města, zastupitelům a panu Bernardovi.

  Uvidíme jaký má Rýzner charakter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Axlovy blitky

Čt Úno 2 , 2023
Karel Kryl – Lásko  … Čtěte dále:   Konec komplikací. Pražskou ulicí se řidiči v Humpolci projedou už brzy
Karel Kryl - Lásko - Ukrajina

You May Like

Témata