Petr

54 thoughts on “Oznámení

 1. Město je fakt dobrý hospodář. tržní nájem za takovýto byt je dnes v Humpolci minimálně 8 tis Kč. Město ho „velkoryse“ nabízí za 3.314,- Kč. Opravdu se vedení města chová jako dobrý hospodář…&…

  1. Taky mě štve, že poslední dobou probíhá tzv. druhá normalizace. Je to další pokus, jak ničit tržní prostředí pomocí měst, kraje potažmo státem. Lidi (daňoví poplatníci) co mají RD se musí o dům starat a ještě dotovat městské byty… :/

   1. I městské byty mají být nabízeny za tržní ceny. Ano souhlasím s tím, že pokud je pak ten kdo se přihlásí ze sociálně potřebné skupiny občanů, aby mu vedení města dalo slevu. Ale není možné dopředu se vzdávat peněz, které jsou veřejné. Takové chování je možná i trestné, protože to určitě nenaplňuje příslušný paragraf o dobrém hospodáři, jenž musí vedení města dodržovat. Zajímavé je, že opozice to s klidem přehlíží……a co na to kontrolní výbor ?

     1. Myslím, ze jsme mohli v uplynulých čtyřech letech ušetřit peníze za 18 zastupitelů a dva místostarosty. Celé 4 roky se totiž hlasovalo tak, jak si přál starosta a eventuelně „poradil“ Standa……. toto zastupitelstvo bylo absolutně nejslabší v historii !!! Proslavilo se hlavně nesmyslným zrušením autobusáku a vyhozením 62 mega za Stromovku……

     2. Je potřeba, aby si mladí, perspektivní uchazeči o posty zastupitelů dali do volebních programů výrazné zvýšení nájemného z městských bytů. Určitě jim to přinese výrazný volební úspěch. Zkusili jste si zjistit jak jsou na tom ostatní srovnatelná města? Rok se s rokem sejde, přijde ekonomicka krize a stávající majitelé, kteří s radostí drhnout z kůže lačné nájemníky se vrátí opět k reálným cenám. A určitě nejsem závistivý.

     3. A kolik je dle vás reálný nájem v HU za m2 a měsíc ?

     4. Reálná cena tzn. i nájem je vždy ta, kterou je kupující ochoten zaplatit a ta za kterou je prodávající ochoten prodávat. Na tom se nic nezměnilo.

     5. Proč tedy Město prodává těžce pod cenou ? Vždyť je to méně než 50 procent !!!!

     6. To je stejné jako z pronájmem zemědělské půdy vlastněné městem….nikdy se nedozvíte cenu za hektar…

  2. To jako Hospodář má tedy město zvednout nájmy o více jak 100%. Víte kolika státních bytů by se toto týkalo, V kolika dožívá nějaká babička, dědeček a takový nájem by asi z důchodu jen tak nevysolil. Jde o holý nájem, tak po přičtení vody,tepla elektriky.. bude klidně nájem i 5000
   V těch nájmech se tak nevyznám, ale za 63 metrů dát 8000 holého je asi trochu nadnesené

    1. Tak každý kdo opraví nebo postaví nemovitost k bydlení si musí hlídat ekonomiku. Mimo rozpočtových organizací podporované krajem nebo státem.

     1. Město mělo bytů dost. Bohužel chybně nastavenou politikou v 90.letech, kdy mantra soukromého vlastníka byla nade vše se hromada bytů privatizovala a dnes jich mají minimum. Hlavně za starosty Kotna se takhle řádilo.
      Bydlení se za 30 let od převratu stalo luxusní věcí, kterou bohužel ani svobodné cestování nemůže nahradit.
      Mladí manželé se musí zadlužit na 50let skoro aby mohli bydlet.. Tohle nikdo v 89 nechtěl. Nelžeme si, že navoněné fasády a obnovené staré historické baráky na pohled jsou tím co je tak důležité…

     2. A kde je psáno, že mladí manželé ten byt musí vlastnit ? Ve vyspělém západním světě až 75 procent obyvatel bydlí v nájmu a nemá s tím vůbec problém. A to tam jsou náklady na bydlení podstatně vyšší vůči příjmům než u nás. To totiž jen nenažrané banky vtloukají v Česku všem do hlavy, že si mají půjčit a celý život splácet. Myslíte si, že pokud se mladá rodina nedávno zadlužila a koupila si na 30 let splátek třeba byt v „opraveném“ paneláku např. v Humpolci v ul. Lnářská, kde už jsou ty domy dávno za svou plánovanou životností, že to je rozumné ? Ani náhodou. To je ta největší volovina na světě a v západních evropských zemích by toto nikdo neudělal……. Ti lidé si po 30 letech až to splatí budou půjčovat znovu, aby mohli zaplatit jako vlastníci demolici budovy a půjdou pak stejně do nájmu. A s velkou pravděpodobností to ani 30 let trvat nebude a ten dům se začne sypat, neboť jeho konstrukci nikdo nikdy neopravil a na tak dlouho nebyla ani projektována. P

     3. Ještě že ty paneláky tady byly postaveny. Ano, dnes už jsou za hranicí životnosti, to je jasné.Jen je smutné, že dnes se podobný typ bydlení už nestaví, nemyslím paneláky,ale něco podobně rychlého a pro dnešní dobu.
      Je ovšem jediný problém. Ono už v Humpolci stavět není kde. Všechny vhodné pozemky zastavěné, prodané apod.

     1. No a v Humpolci žije cca 11 tis obyvatel, takže je to téměř pro každého…….

  3. Vono kdyz se o byt uchazi syn pana tajemnika, je potreba vyjednat slevu dopredu, pak to vypada spatne

    1. Tak ten starosta si nedá pokoj. Opakuje se stejná situace jako před 4 lety ! Měsíc před koncem volebního období zase svolává mimořádnou radu a jediným bodem je rychlý prodej parkoviště u autobusáku !!!!!!! Jestli mu toto projde a poslední zastupitelstvo to v září prodá, tak je třeba všechny zastupitele, kteří zvednou ruku pro, veřejně odsoudit pro blbost……..

     1. Parkoviste je urcene k vyuziti pro stavajici AN. V okamziku kdy bude stare nadrazi uzavreno, ztrati vyznam i parkoviste. A penize se mestu urcite hodit budou.

     2. A co by mělo být důvodem prodeje? Je tam nějaký stavební nebo jiný záměr? Třeba by tam vzniklo něco užitečného.

     3. Pořád to samé.Developer ,který bude stavět obchody na rušeném nádraží si bez parkoviště neumí představit onu investici. Proto je ten pozemek důležitý.
      A napsat,že parkoviště ztratí význam po zrušení AN je zhovadilost největšího ražení

     4. A tak není to zhovadilost. Naopak smysl to dává.
      Pokud tam vznikne nákupní středisko, tak tam pochopitelně vzniknou i parkovací místa. A ta budou jistě využívána i nenakupujícími. Stejně jako třeba před Penny Na rybníčku nebo Lídlem ap. .
      Blokovat prodej parkovišťátka za AN by byla zhovadilost a výplod žabomyších válek.

     5. Co kdyby tento problém řešilo nové zastupitelstvo? I investor musí chápat, že podobné rozhodnutí není měsíc před volbami to pravé ořechové.Poslední zastupitelstvo bude 10dnů před novými volbami.

      Jakou záruku mají občané, že vznikne velké parkoviště pro zákazníky i normálně parkující? Zatím detailní návrh projektu představen nebyl. Na posledním červnovém zastupitelstvu hovořil sice zástupce developera ohledně nových obchodů,ale žádná dokumentace nebyla prezentována..
      Takže nespěchat a řídit se zdravým rozumem…

     6. Stejný scénář jako před 4 lety. Opět to chce těsně před volbami starosta protlačit, třeba přes mrtvoly !!!

     7. Jsem pro prodej, když developer udělá jiná parkovací místa. To smysl dává.

     8. Přesně tak, stejně je to naprosto bezvýznamný pozemek a nic jiného než parkoviště tam nikdy nebude.

     9. Včera jsem taky viděl využití parkoviště u Penny, stály tam zaparkované kamiony

     10. Jste všichni naivní, pokud si myslíte, že developer v budoucnu bude umožňovat na svém pozemku volné parkování a ještě zdarma !!! Bude se jednat o soukromý pozemek a budoucí majitel nebude ani ten developer co to kupuje, ale někdo jiný a ten si tam udělá co bude chtít. Navíc Město nevlastní ani ten chodník k DH Dekoru a to bude v budoucnu další obrovský problém, jako např. kauza v bývalém zahradnictví, kterou neumí již cca 15 let nikdo vyřešit a město stále tahá za kratší konec……

     11. je vidět, že jste kovaný odborník, tak už toho radši nechte.

     12. V zahradnictví jde o soukromou cestu p. Křikavy, pokud se nepletu. Už tehdy v r. 2003/2004 ji koupil od soukromého vlastníka spekulativně. Tam město zasahovat přece vůbec nemá, není to jeho role. Ať se vlastníci pozemků dohodnou třeba mezi sebou a cestu odkoupí. Jeho syn teď dokonce kandiduje do zastupitelstva, tak je asi z rodiny snaha situaci dořešit… 🙂

     13. Pokud investor tolik stojí o koupi parkoviště, musí pořádně sáhnout do strožoku a nebát se i zaplatit víc. Je evidentní, že o tento pozemek je velký zájem a bez něj se zřejmě obejít nemohou.

      V každém případě však neprodávat na poslední schůzi zastupitelstva před volbami.Smrdí to opět tak jak roku 2014.Stejná situace. Doufám, že to voliči ODS vidí…

      Jinak se těším na ty údajné obchůdky, třeba tu bude mezi nimi i nějaké levnější knihkupectví, drahých tu máme dost..

     14. Drahé knihou jsou, ale že by si zdejší knihkupci žili nad poměry jsem si nevšimnul ……..
      Jinak prodej parkoviště jednoznačně obálkovou metodou. A kdo ho fakt chce, přesvědčí o tom nabídnutou částkou.

     15. Autobusák je velkej dost, proč to nepostaví tak, aby se parkoviště zachovalo?? Architektů je dost, chce to jen mít moudré zastupitele na radnici…

     16. Hlavně pochopte, že parkoviště za AN ztrácí zavřením starého AN svůj význam.

     17. Celý den tam stojí auta, význam neztrácí.. Jak donutíte investora že tam bude parkování nejen pro zákazníky kavárny a pod. Vytře si s městem zadnici..
      Dále je to poslední místo k možné zastávce třeba v budoucnu.

     18. To samozrejme navozuje zasadni otazku. Proc ten kdo trvale se svym vozem bezplatne zabira verejne prostranstvi je silne zvyhodneny proti tomu co si za svoje parkovani tvrde zaplatil ?
      Treba mesice odstaveny stribrny Ford v ul. Zizkova pod Kotyzou. Ale takovych pripadu je ve meste mnoho.
      Dokud zde dlouhodobe parkovani nebude zpoplatneno, problem nezmizi alespon z velke jeho casti.

     19. Pozemek parkoviště u autobusového nádraží. Z komentářů je vidět naprosto protichůdné názory. Nevidím jeden rozumný důvod proč ve spěchu má současné zastupitelstvo rozhodovat o tak důležité věci. Tak mi to připadá jako kdyby chtěl někdo vlivný splnil slib , který dal před časem.
      Prodejem parkoviště se naprosto znemožní novému vedení radnice jakoli ovlivnit využití celého navazujícího prostoru . A těch možností ve prospěch občanů města je jistě více. Nechme to na nové zastupitelstvo a širší diskuzi. Zlé krve kolem autobusáku už bylo dost.

     20. A vy znate soucasne podminky prodeje toho placku ?
      A vite, ze volby vyhraji ti, kteri ho dokazi smysluplne prodat ?
      Pak jen posledni otazecku. Co neznate a nevite ?

     21. Před čtyřmi lety starosta kvůli parkovišti zesměšnil kolegyni Kukrechtovou a sám sebe rychle jmenoval lídrem strany těsně před volbami. Důvod byl jednoduchý – poslední zastupitelstvo v minulém období mu prodej parkoviště neschválilo a tak se rozhodl ještě jít znovu do funkce. A ejhle, ono se to povedlo a nové zastupitelstvo prodej schválilo. Ano, něco to stálo, ale to bylo z veřejných peněz a to nikoho nebolí…… jedné zastupitelce slíbil peníze na sport, jinému pro hasiče atd, atd. Rada města je složena ne tak, jak dopadly volby, ale aby někteří byli vděční a hlasovali dle přání vedení….. TOP 09 má jeden mandát zastupitele a ten má i radě, KDU má tři zastupitele a z toho dva v radě……jsou to holt zajímavé náhody. No a po čtyřech letech se historie opakuje a je třeba opět na poslední chvíli prodat parkoviště, protože pan starosta jistě správně tuší, že nové zastupitelstvo už bude rozumné a tento krok už neposvětí, A tak je tu na poslední chvíli mimořádná rada v pondělí a ne ve středu jak bývá obvyklé – důvod je jednoduchý. Je třeba ještě do zastupitelstva záměr vyvěsit na 15 dnů a dodržet všechny zákonné lhůty……. Doufám, že se tentokrát bude rada i zastupitelstvo řídit vlastním rozumem a nechá rozhodnutí na nové kolegy, kteří vzejdou z nadcházejících voleb. To už bude jiný starosta, který doufám nebude ve vleku těžce nemocného vládce ICOMU, tak jako ten současný !!!

     22. Jiste, bude to jiny starosta, ktery si vsechny ty kontakty bude muset teprve vybudovat.

     23. Není se třeba bát nového vedení města.. Každý je nahraditelný. Kučera nahradil Kotna. Nyní končí Kučera. Ani jeden z nich před zvolením na městě nepracoval. Koten přišel z Čemolenu, stávající ze základky na Halkovce.
      Takže nebojme se, že to nepůjde dál. Půjde.

      Jisté je, že jestli to nyní budou chtít prodat, poškodí to kandidáty ODS. To si musí jednotka, dvojka a trojka ODS na kandidátce uvědomit, jestli jim tahle kontroverzní akce měsíc a něco před volbami nezatopí u voličů… Voliči to bedlivě pozorují a vnímají..

     24. Ale tak to treba nyni prodaji lepe nez ti bazanti co se tam pak budou
      prvni roky rozkoukavat a ucit se.

     25. A co s tím parkovištěm má co do činění“těžce nemocný majitel ICOMU“? Ten má starost jak dobře prodat stávající AN a osud parkoviště je mu určitě naprosto lhostejný. Hlavně aby ICOM otevřel již nové AN, současný stav je pro občany města nanejvýše nevýhodný.

     26. Mno ten placek ma podle vseho prioritne slouzit k vydirani potencionalniho kupce.
      Je to takove eso v rukavu.

     27. A musí vůbec město prodávat? Proč se zbavovat pozemku? V budoucnu může dostat klidně víc než nyní

     28. Bažanti co se budou učit a rozkoukávat?! A pane, VY jste asi konzerva, že?

     29. Ne prijdou tam profici co vsem okamzite ukazi jak se to dela. Takovych uz bylo a bude ….

     30. Hlavně aby to nebyla maškaráda figurek co bude ovládat skupinka podnikatelů. Pak by to bylo město pro byznysmany a ne pro lidi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ekompilace

Út Srp 28 , 2018
Sobota 01.09.2018 14:00 – 22:00; Hor. Nám. Humpolec

You May Like

Témata