Den architektury: O architektuře 8smičky s Luďkem Rýznerem

11

Sobota 05.10.2019 15:00

Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec 396 01Komentovaná prohlídka 8smičkou bude tentokrát s komentářem architekta. Úkolu proměny bývalé tovární budovy na kulturní centrum = zónu pro umění se zhostil architekt Luděk Rýzner, jehož ateliér OK PLAN ARCHITECTS sídlí v těsném sousedství 8smičky. Díky tomu je se svojí stavbou v každodenní konfrontaci. Více o architektonickém projektu přestavby bývalé továrny na sukno na zónu pro umění najdete zde: TZ_architektura. Součástí prohlídky bude i 8smičkový komín, který není jinak možné zatím navštívit. Luděk Rýzner, vystudoval střední školu SPŠ stavební v Havlíčkově Brodě a ČVUT v Praze – Modul architektury. První profesionální krůčky učinil v Atelieru Penta, v.o.s., v Jihlavě. V roce 1997 založil v Humpolci architektonickou kancelář OK PLAN ARCHITECTS, jež vede dodnes. Jeho tvorba je výrazně spojena s regionem Vysočiny, kde i vytvořil své nejznámější realizace (Hranipex, RD Plecháč, atd.). Jeho tvorba je typologicky (Fitness Blue Orange, Hotel Fabrika) i geograficky (Bratislava, Praha, Luhačovice) pestrá. Jeho projekty se objevily na výstavách v Praze i v New Yorku. Komentář architekta doplní komentář Marcely Strakové. Marcela společně se svým týmem v průběhu rekonstrukce bývalé textilky spolu s architekty připravovala koncept dnešní 8smičky. Výsledek uvidíte sami. Marcela Straková, výkonná ředitelka Nadačního fondu 8smička, dříve působila v Národní galerii v Praze, kde zodpovídala na Sekci prezentace, marketingu a komunikace a vedla odbor PR a marketingu. V letech 2009–2013 stála za koncepčním pojetím prostoru piazzety Národního divadla a ve spolupráci s významnými umělci a architekty zde pod hlavičkou Nové scény ND realizovala participativní umělecké instalace včetně ojedinělého konceptu rozvoje publika a budování značky Nové scény ND, vedla České centrum ve Stockholmu a s architekturou (skrze scénografii) se intenzivně propojila v rámci Pražského Quadriennale 2015. Žije v Praze a v Humpolci.

Čtěte dále:   Dialogy v čase

 

zdroj: www.infohumpolec.cz

 

Petr

11 thoughts on “Den architektury: O architektuře 8smičky s Luďkem Rýznerem

  1. Hezký a úsměvný přirovnání. Zároveň je super mít v Humpolci architekta Rýznerovýho formátu, už jen těch jeho staveb, které na nás působí, je osvěžující. Ať jsou malé či obrovské, vždy originální a přijemné. Mám obvzlášť radost z jeho realizací ve veřejném prostoru, revitalizace Husova ul a park Stromovka. Po architektonické stránce na tom Humpolec není vůbec špatně. Přál by si víc kvalitních architektů a jejich realizací v našem městě, ale to je vždy o odvaze a osvícenosti investorů.

   1. Sorry jako. Verim ze je Ryzner kvalitni architekt ale jeho dilo v Humpolci nepovazuju za stastne. Stromovka bez stromu a prirozeneho stinu, pred hotelem Fabrika vsude jenom kostky a beton. Zadny stin, zadna zelen. To same pred postou. Za me nula bodu.

    1. Kdo chce vidí revitalizaci parku Stromovka, jako přínosnou. Pošta a Fabrika jsou rozhodně lepší než to bylo v minulosti včetně nových stromů, které potřebují čas než vyrostou. Ano arch Rýzner není genius a není bez chyby,ale je to kvalitní architekt, který svými realizacemi prospívá Humpolci.

    1. Arch Ryzner má spousty realizací po celé republice. A co je důležitější kvalitativně vyrovnané realizace. Chápu, že doma není nikdo Prorokem, ale zdá se mi, že bratrům Rýznerům, jejich schopnosti v našem Humpolci nikdo nepřizná.

 1. excellent post, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not
  notice this. You must proceed your writing. I am sure, you have
  a huge readers‘ base already!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Do Humpolce přijedou dva brněnské týmy

Pá Říj 4 , 2019
Tento víkend odehrají muži „A“ národní házené ihned dva zápasy na domácím hřišti, když v sobotu dopoledne přivítají v rámci dohrávky prvního kola soutěže KNH Moravská Slavia Brno a o den později změří síly s brněnským Drakenem. Čtěte dále:   O titul Stavba roku soutěží centrum Bernardu i pavilon pelhřimovské nemocnice

You May Like

Témata