EUROVIA CS zahajuje práce na modernizaci dálnice D1

8

Na začátku září začínají práce na dálnici D1 v úseku EXIT 81 Koberovice – EXIT 90 Humpolec.

Na začátku září začínají práce na dálnici D1 v úseku EXIT 81 Koberovice – EXIT 90 Humpolec. Pracím bude předcházet rozmístění dopravního opatření od soboty 7. září, aby vznikl bezpečný prostor pro pracovníky. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD do roku 2021.

„V rámci letošní stavební sezóny budeme pracovat v odstavných pruzích pravého jízdního pásu ve směru na Brno, kde je zapotřebí rozšířit zpevněné krajnice dálnice na následný přesun nákladní dopravy, a další přípravné práce. Podle aktuálních prací se bude měnit dopravní opatření, řidičům budou k dispozici většinou dva jízdní pruhy,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Modernizace dálnice D1 v úseku Koberovice – Humpolec v dílce 8,820 km dojde ke kompletnímu odstranění a postavení dvou mostů v km 83,84 a v km 88,39. Další dva mosty přes trasu dálnice byly realizovány v loňském roce v rámci samostatné zakázky. Součástí modernizace daného úseku je také oprava MÚK Speřice a Humpolec. Úsek dálnice bude rozšířen a stávající asfaltový povrch bude nahrazen novým cementobetonovým. V rámci prací se bude pracovat i ve středním dělícím páse, na inženýrských sítích, odvodnění dálnice, vodorovném a svislém dopravním značení.

„Práce byly rozděleny do několika navazujících etap. Plně se práce rozvinou po zimní přestávce na jaře 2020, kdy v březnu proběhne demolice dvou mostů přes dálnici a jejich následná výstavba, práce ve středu dálnice a modernizace její levé části. V roce 2021 následně proběhne modernizace pravé části, MÚK Humpolec a další dokončovací práce,“ dodala Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Kontakt pro další informace: 
Iveta Štočková
tisková mluvčí
vedoucí útvaru komunikace a marketingu
T/ +420 224 951 349
Gsm/ +420 731 602 380
E/ 
iveta.stockova@eurovia.cz
www.eurovia.cz

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

8 thoughts on “EUROVIA CS zahajuje práce na modernizaci dálnice D1

 1. Takhle v půlce září? Proč ne ! Hlavně abyste začali včas se zazimováním – to bude třeba asi za měsíc! 😀

     1. Ale oni staví přes pulku nové D1. To není jen tento usek u Humpolce

     2. A kolik myslíte,že firem schopných takové stavby u nás existuje? Zahraniční konsorcia tu už také stavěla a víme jak to dopadlo. Bohužel nenajdeme nikoho bez chyb.

     3. Tak to nezbývá než doufat, že se poučili z krizového vývoje… A to jak zhotovitel, tak zadavatel…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zážitková angličtina s prvky Montessori

Čt Zář 5 , 2019
Sobota 07.09.2019 16:00 – Pondělí 25.11.2019 16:00

You May Like

Témata