Den otevřených dveří přilákal do krajského úřadu stovky lidí

Dveře všech kanceláří krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě včera nebyly otevřeny jen kvůli tropickému vedru. Dne otevřených dveří, který kraj organizoval letos už podruhé, využilo mnoho lidí.

„Jen dopoledne navštívilo sídlo kraje kolem pěti set lidí, převážně studentů ze škol z celé Vysočiny,“ řekla mluvčí krajského úřadu Radka Burketová. Další stovky lidí přišly odpoledne. Kromě výkladu průvodců si lidé mohli nechat na odboru zdravotnictví změřit tlak a udělat rozbor krve. Odbor zemědělství a lesního hospodářství připravil umělá vemínka, kde si lidé mohli vyzkoušet správný postup při dojení. „Kdo dokázal nadojit aspoň trochu, dostal za odměnu pravý pribináček z Vysočiny,“ dodala Burketová.
Pracovníci Horáckého divadla, jehož je kraj zřizovatelem, předvedli výrobu paruk. Na módní přehlídce, kterou uspořádala jihlavská textilní průmyslovka, si lidé mohli prohlédnout i šaty, které na sobě měla loňská první vicemiss České republiky na soutěži Miss World.
Během dopoledne házeli krajští radní kostky, přičemž za jeden hozený bod zaplatili do kasy sto korun. Celkem radní vybrali deset tisíc a čtyři sta korun. Podobnou šanci s hodnotou bodu deset korun měli i návštěvníci. Stejnou částku, jakou se podaří celkově vybrat, kraj věnuje ze svého rozpočtu, a obnos tak zdvojnásobí. Polovinu dostane občanské sdružení Trojka z Havlíčkova Brodu, druhou okresní organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým Třebíč.
Vloni směřoval výtěžek společně s příspěvkem kraje v celkové výši 50 tisíc korun na podporu neziskových organizací, působících v sociální oblasti. Součástí dne otevřených dveří byla i výstava, dokumentující přestavbu bývalých kasáren na sídlo kraje.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kam vyrazit o víkendu?

Pá Čvn 13 , 2003
O tom kam by jste se o následujícím víkendu mohli zajet podívat ve vašem nejbližším okolí se dozvíte v článku. Především se pak nezapomente dostavit k volbě referenda o evropské unii.

You May Like

Témata