Děti se mohou stát indiány či strávit večery bez elektřiny

Pelhřimovsko – Řada školáků si nedokáže prázdniny představit bez pobytu na letním táboře.

Pokud si děti ještě nevybraly žádné místo, kam by se chtěly na prázdniny vypravit, mají poslední možnost. Většina táborů na Pelhřimovsku už má totiž skoro plno.

Dětem se v okrese nabízí spousta různě tématicky zaměřených táborů. Milovníci indiánů si přijdou na své například ve westernovém městečku Stonetown u Humpolce, kde se v červenci koná právě indiánský tábor.

ATABORY.JPG

Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/David Chládek

Tábořit mohou i předškoláci

„Děti budou ubytované přímo ve westernovém městečku, takže si na čtrnáct dní vyzkouší život na divokém západě,“ sdělila Libuše Kremsová z Občanského sdružení Dveře Pacov, které tábor pořádá. Kromě toho se naučí vyrábět indiánské amulety nebo čelenky. Ve stylu „rudých tváří“ se ponesou i táborové hry. Kdo by chtěl strávit prázdniny po indiánsku, neměl by podle Kremsové s přihláškou otálet.

„Máme už pouze osm volných míst,“ upozornila Libuše Kremsová. Nevšední zážitky čekají na táborníky také v Kletečné, kde si mohou na táboře Slunce vyzkoušet, jaké to je obejít se bez elektřiny.

„Na táboře děti musejí oželet počítač i mobilní telefon, elektřinu tu totiž využíváme pouze ke svícení,“ nastínil Vítězslav Bumba, jeden z pořadatelů tábora Slunce s tím, že už jsou k mání poslední tři místa.

Táborníci tak na prvních čtrnáct červencových dní vymění hry na počítači či konzoli za dovádění s kamarády v přírodě. Táboření v Kletečné ale není určeno pouze velkým školákům od deseti do patnácti let. Prázdniny tam mohou strávit děti z prvních a druhých tříd a dokonce i zájemci, kteří v září teprve nastoupí do školy.

„Kromě Slunce pořádáme i prázdninový pobyt pro menší děti, který se koná v srpnu a jmenuje se Sluníčko. Na rozdíl od starších dětí ale menší táborníci stráví v Kletečné pouze sedm dní,“ vysvětlil Bumba.

Čtěte dále:   Druhé čtvrtletí přálo Vysočině. Rostla návštěvnost i konferenční turistika

Stejně jako jejich starší kolegové ale budou muset oželet všechny moderní technické vymoženosti. Sportovně založení školáci mohou v srpnu strávit týden na Chaloupkách u Nového Rychnova, kde se koná florbalový tábor. Pořadatelé letos kvůli velkému zájmu dokonce navýšili kapacitu. „Díky tomu se může přihlásit ještě deset táborníků,“ uvedl jeden z pořadatelů tábora Jakub Dvořák.

Zajímaví hosté

Kromě hraní florbalu na děti na Chaloupkách čekají i hry s hudební tématikou. „Zábavnou formou si rozšíří vědomosti třeba o tom, jak se zrodil punk nebo poznají kariéru legendární kapely Queen,“ popsal Dvořák.

Za dětmi přijede pobesedovat i řada zajímavých hostů. „Budeme tu mít kapitána české florbalové reprezentace Milana Fridricha. O hudbě přijede dětem povyprávět uznávaný bubeník Miloš Dvořáček,“ prozradil Dvořák.

převzato z Pelhřimovského deníku:

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110622pe_tabory.html

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hasiči na Vysočině lovili po bouři auto z vody, vítr urval i střechu

Čt Čvn 23 , 2011
Silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Vysočinu, nejvíce potrápily Pelhřimovsko. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

You May Like

Témata