Developeři odtajnili plány v Humpolci

37

Do Humpolce míří obchodní řetězec Kaufland i prodejny značkového zboží. S developery, kteří oba projekty připravují, už humpolecká radnice navázala kontakty. Do přípravy projektů už také vstoupila letos radou města zřízená komise pro architekturu a urbanismus.

Podle aktuálních informací by supermarket Kaufland měl stát na pozemcích DDL Lukavec v sousedství areálu společnosti ICOM Transport, kde vzniká nový autobusový terminál.

To je nová informace, neboť na téma nového supermarketu se zhruba od roku 2016 po schválení nového územního plánu hovořilo v souvislosti s uvolněním pozemku, kde se zatím nachází autobusové nádraží. „Ve hře byly dvě možnosti. Kaufland mohl vzniknout buď právě na autobusáku, anebo na pozemcích bývalého Čemolenu. Protože k soudu dorazilo několik napadení nového územního plánu, veškeré projekty, včetně stavby nového autobusového terminálu u ICOMu, se pozdržely,“ připomněl vývoj jednání v posledních letech místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Mezitím zástupci Kauflandu výrazně změnili podmínky stavby i své plány. „Požadovali nejen větší nákupní plochu, ale i větší plochu na parkoviště, neboť šířka parkovacího stání se má zvýšit z 2,5 metru na 2,7 metru. Supermarket by se tak na nádraží nevešel, proto začalo z jeho strany jednání s DDL Lukavec,“ doplnil informaci ohledně nového supermarketu místostarosta Namyslo.

Mezitím o pozemek, který patří společnosti ICOM Transport a kde zatím zůstává autobusové nádraží, projevil zájem jiný developer. Tomu parametry pozemku naopak vyhovují, jeho záměrem je vybudovat novou obchodní zónu s rohovým domem a řadou prodejen značkového zboží. „Město po celou dobu usilovalo právě o stavbu takových obchůdků, které v Humpolci chybí. Lidé tam najdou oděvy, obuv, sportovní vybavení, hračky nebo elektro,“ připomněl Namyslo.

Záměr s novou obchodní zónou by se bezprostředně dotkl majetku města, neboť to je vlastníkem pozemku, kde se nachází parkoviště v sousedství autobusového nádraží.

I tam by chtěl developer stavět. „V souladu s územní studií tam vznikne dominantní nárožní budova. V suterénu bude 36 parkovacích míst, nad tím obchody a v dalším patře restaurace s posezením na terase. Za touto budovou postaví dva objekty s obchody, mezi nimiž vznikne prostor i pro odpočinek. Studie také počítá se 105 venkovními parkovacími místy,“ přiblížil záměr Květoslav Namyslo.

Radnici se ve spolupráci s architektonickou komisí podařilo v případě nové obchodní zóny při jednání s developerem dosáhnout některých úprav původního projektu retailu, jak se také nová obchodní zóna označuje, aby byl projekt připravován v souladu s architektonickými a urbanistickými zásadami.

Developer, který připravuje nový supermarket, už má ohledně některých parametrů rovněž jasno. V areálu Kauflandu pak zaparkuje 224 aut a u prodejny Kili, která tam rovněž vznikne, dalších sedmnáct. Současně nabízí i další investice do infrastruktury ve městě.

A stavět chce co nejdříve. „Pokud vše půjde podle plánu, Kaufland by mohl otevřít už v příštím roce na Mikuláše,“ dodal humpolecký místostarosta Květoslav Namyslo.
Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/developeri-odtajnili-plany-v-humpolci-kaufland-by-mohl-otevrit-uz-za-rok-20180915.html

Autor: Jiří Jíra, převzato z:  https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/developeri-odtajnili-plany-v-humpolci-kaufland-by-mohl-otevrit-uz-za-rok-20180915.html


Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/developeri-odtajnili-plany-v-humpolci-kaufland-by-mohl-otevrit-uz-za-rok-20180915.html

Petr

37 thoughts on “Developeři odtajnili plány v Humpolci

 1. Skvělá zpráva, už aby to bylo ! Věřím, že i nové zastupitelstvo tyto plány dle svých možností podpoří.
  senior

  1. Mám zprávu, že dnešní finanční výbor neschválil předloženou smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Uvidíme, co zastupitelstvo…

    1. Skvělá zpráva pro místní drobné obchodniky a jejich rodiny to určitě není. Neni to ani skvělá zpráva pro centrum města, které bude ještě víc mrtvé, než dnes.

     1. Mistni obchodnici meli jiz davno reagovat a na podobny vpad byt pripraveni nabidkou. V tuto chvili tezi z totalniho nedostatku vseho. Alespon bude mozne dojit koupit kvalitni boty, obleceni a podobne i v odpolednich hodinach ci o vikendu.
      A ruku na srdce, kdy naposledy jste kdo utratil korunu u mistnich obchodniku s obuvi, oblecenim a podobne?

     2. Jsem taky rád, že v Humpolci vznikne obchodní zona. Vývoj nezastavíš. Jenom bych si přál lepší architekturu Kauflandu než je v PE 🙂

     3. Uvažovat o architektuře v případě supermarketu ať už jakéhokoliv, je asi blbost.
      Hlavně, že se konečně dočkáme. pokud to ovšem opět nezhatí nějaká skupinka blbounů nejapných.

     4. Upřímně! V Humpolci kupuji pouze potraviny a občas i elektro. Jo a benzin, někdy. Jinak nic. Jak jste na tom vy? Ale prosím upřímně. 🙂

     5. Jestli to máte takhle, tak je pro vás Humpolec jen noclehárna. V Humpolci kupuju většinou mimo markety všechno, co potřebuju k běžnému životu – potraviny, drogerie, domácí potřeby, elektro, papírnictví, léky, knížky, železářství, oblečení a boty pro děti. Oblečení a boty pro sebe nekupuju každý den, tak s tim nemám problém stavit se jinde. Jen je mi prostě líto, že novým nákupnim centrem se z náměstí stanou ještě víc mrtvá místa. Lékarna na Horním náměstí už není. Tohle pravděpodobně neustojí ani ta na Dolním náměstí a hned vedle papírnictví. Otázkou je, zda to zvládne knihkupectví a galanterka. Kromě Adélky tam tedy z obchodů nemusí zůstat nic. Vám tohle nevadí?

     6. Pravda je, že malé místní firmy těžko dokáží konkurovat cenám velkých řetězců a na ně navázaných, na oko, malých značkových prodejen. To může maloobchodům jen blbec vyčítat, že nedokáží cenou a množstvím značek konkurovat !!!
      Lidé ještě nepochopili, že není nejdůležitější pořídit vše co nejlevněji ve slevě a na jednom místě. Rychle a hodně toho nakoupit a šupky domů před „telku či komp s gamesou“ a dál nevystrčit ani nos. Naopak, je prima, projít se městem a dát vydělat jednou tomu, podruhé jinému. Sama to tak dělám a střídám při nákupech různá papírnictví, drogerie, malé prodejny potravin a řeznictví. Kvalitní boty pro děti a dospělé se tu dají sehnat také, to samé – oblečení, vybavení do kuchyně či elektronika. Já jsem s humpoleckými obchody a obchodníky spokojená.
      Naopak mě mrzí, že autobusové nádraží bude přesunuto do končin k ICOMU. Jen těžko si dovedu představit, jak se budou děti a staří lidé (ač mají slevu na jízdné :D) dostávat přes rušnou ulici, přes přechod naproti Renoltu, kde budou odbočovat autobusy na nový autobusák, řidiči osobáků a kamionů na benzinku, kde bude prováděno skládání osobních aut do prodejny Renolt, kde budou nově najíždět automobily a zásobování k novému nákupnímu centru a projíždět nákladní auta k Schenkeru a do dalších mnoha výroben v této lokalitě. Zdá se mi to, že tu chybí jízdní pruhy, aby se veškerá doprava vměstnala do stávající komunikace ? Ale to jistě vyřeší nové zastupitelstvo, akorát bude muset umět ZÁZRAKY!! 😀 Z.K.

     7. Máte pravdu,že náměstí a přilehlé ulice jsou úplně bez pohybu lidí.V jiných městech toto není,př.Havlíčkův Brod,Světlá,Pelhřimov……Je to velká škoda.

     8. To já si dovedu představit jak se budou dostávat staří lidé přes tu rušnou komunikaci u toho autosalonu. Hlavně ve čtvrtek kterej je v Kaufu akční 🙂 A o nádraží vubec nejde

     9. „Těží z totálního nedostaku všeho“ to znamená, že ani v potravinách si nevyberete? Kaufland přece neni o botách a oblečení!!!

     10. Těžko věřit tomu, že by bylo otevřeno již příští rok na Mikuláše. To by muselo být již teď vydáno „platné“ stavební povolení a zhotovitelská stavební firma by musela umět vážně zázraky.

     11. Všem nadšencům a sympatizantům obchodní zóny. Kolikrát ročně jdete kupovat boty,elektro a pod???To si každý normální do toho Brodu či Pelhřimova zajede.K lékař§m tam jezdí většina humpoleckých, to nikomu nevadí, ale každý denně kupuje boty u Deichmana či elektro.Proberte se.

     12. Jasně. Denně chodím na fotbalovej stadion, denně chodím do kina, denně chodím bruslit na hokejovej stadion, denně chodím na Žabáka, nemluvě o lezeckém areálu, tenisových kurtech apod.. Vždyť si za vším můžeme do toho Brodu, Pejru, Jihlavy, Brna či Prahy párkrát za rok zajet. Prostě bych všechno zrušil a ponechal jen objekty k bydlení a pár krámků k obživě místním malopodnikatelům.
      Jo a ještě by to chtělo vyhloubit brázdu a zřídit v ní potok u kterýho se zřídí veřejná prádelna, protože proč prát prádlo v pračce, že jo?

     13. Vzkaz všem těm co tak pláčí nad místními malými obchodníky, jste stejní jako ti povozníci v roce 1868, kteří zazdili kvůli svým kšeftům železnici ze Světlé do Jihlavy přes Humpolec. Že je to už dávno ? Ano je, ale blbost některých humpoláků je pořád stejná, stačí jim malinké zaprděné městečko s pár krámky a nějakém rozvoji netřeba uvažovat.Snad se záměr s Kauflandem a obchody na stávajícím AN podaří zrealizovat, jinak bychom byli skanzen pro smích všem ostatním městům v okolí. Zastupitelé držím palce pro schválení prodeje parkoviště před AN !!

     14. A to můžem být rádi, že tu ti špatný komančové nechali postavit D1. Jinak by to bylo zaprděný uplně.

     15. Kdyby tu nebyli komunisti, tak je tady jako v Rakousku, které má také dálnice…

     16. To znamená, že města, která nemají alespoň pět supermarketů a dálnici jsou zaprděná? A já si myslel, že kvalita života se pozná podle něčeho jiného. Ono jde jen o dopravu a o jídlo.

     17. To srovnání s 19. stoletím je zcela mimo. Železnice přinesla především rozvoj obchodu a výroby, růst sídel a spousty pracovních příležitostí. Další supermarket v Humpolci ohrozí existenci malých humpoleckých prodejen, což je velké minus. Umrtvení centra asi zastupitelům nevadí. Plusy lze hledat jen stěží. Nezaměstananost tu není, daně tu platit zahraniční firmy nebudou, že by nakupovaly místní výrobky nehrozí. Plusem to bude pro majitele pozemků, kteří získají za prodej (dobře jim tak, prodáš jen jednou). Jestli se tam přemístí místní bezdomovecká komunita, tak to třeba bude plus i pro humpoláky.

      Uvidíme, jak moc budeme šťastní, až se tato dobrá věc podaří.
      Ať žije pokrok a globalizace! Sláva, sláva, sláva!

     18. To není o tom jestli bedeme šťastný. ,, Jaky si to uděláš takovy to maš 🙂 “ale díky obchodní zóně zase vznikne pekna část v Humpolci. Už se těším.

     19. Díky těmto obchodním zonám se Humpolec v centru vyprázdní a obchody budou chátrat…. a pak bude radnice dávat dotace jako tomu už je v Německu, aby vůbec ve městě někdo nějaký obchod otevřel. Ale tohle současné vedení města vůbec nechápe.

     20. Nakonec je to soukroma firma a nikdo Vás nenutí tam chodit nakupovat.

     21. Co může ještě v centru zkrachovat? O Ružích se to předpovídalo už když se stavěl první Penny a Billa. Podruhé, že skončí až se vybuduje Lidl. Fungujou pořád. Kdo je zvyklej tam chodit nakupovat tak tam bude chodit pořád.
      Ted už bude boj o zákazníka jen mezi marketama a co udělajá za akce a slevy.
      Ty trafiky co jsou na náměstí taky neskončí.
      Co elektro? bude v nové zoně Euroniks? Jako je to v jiných městech bude ho provozovat Maryška, když už tu má jednu prodejnu? Nebo tu budou dva?
      Tenkrát jsem někde četl, že by v Humpolci lidi uvítali nějakej menší hobbymyrket, ptám se proč? Je tu Zempo, sposta stavebnin. železážství atd. A lidi stejne jedou do Jihlavy do Obi nebo Unihobby.

     22. OBI staví zásadně ve větších městech. Ještě tohle sem tahat.
      Je nerozum řešit tenhle bod na poslední schůzi zastupitelstva. Počkejme až po volbách vychladnou hlavy a bude nové složení. Uvidíte, že rozhodnutí se přijme co nejdříve.

      A až ta zóna časem vznikne, chtělo by to opravdové knihkupectví s pořádným výběrem, pak možná ty malé špeluňky ve městě kleknou.

     23. Nechápu co je nerozum. To existuje nějaká lhůta od kolika dní do voleb se nesmí hlasovat ?

     24. jako že knihkupec pujde dělat starostu tak už mu to nebude konkurovat? 🙂

     25. Pan Kratochvíl sice na starostu kandiduje, ale dle mého názoru nemá na výkon takové funkce bohužel potřebné schopnosti.

     26. Karel je hodný kluk, který opravdu rozumí knihám. Ale manažersky a ekonomicky a vizionářsky mu to opravdu absolutně nemyslí. Prostě je to šikovný a chytrý knihomol, ale pro vedení města absolutně nepoužitelný. Ale právě proto si ho tam Kučera dal, aby mohl dále chod města skrze něj dál ovlivňovat ve prospěch svých kamarádů, jako je třeba duševně nemocný pan Kratochvíl a další……Stenly a jiní…..

     27. Nevím jak to myslíte s tím, že si ho tam starosta dal? Kam si ho dal?
      K tomu, aby se pan Kratochvíl stal starostou města bude potřebovat 1) získat mnoho hlasů od voličů a za 2) případně se prosadit v povolebním vyjednávání, tak o čem to mluvíte? Pan Kratochvíl je v prvé řadě členem demokratické strany a do své pozice tudíž nebyl nikým dosazen, nýbrž byl demokraticky zvolen svými spolustraníky na rozdíl od jiných hnutí či spolků.
      Jen blábolíte nebo lépe řečeno bezostyšně lžete!!!
      Podotýkám, že nejsem ani starosta a ani Kratochvíl 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ukliďme Humpolec

Čt Zář 20 , 2018
Sobota 22.09.2018 10:00 – 14:00

You May Like

Témata