Dočkají se i nejmladší hokejistky: V Krušných horách hostí Švýcarsko. V nominaci Madlen Chladová z Humpolce.

Severozápad Čech bude příští týden patřit mezinárodnímu hokeji. Ženskou olympijskou kvalifikaci a trojzápas mužské šestnáctky se Švýcarskem totiž doplní tři utkání dívčí reprezentace U16 proti stejnému soupeři, která se budou hrát v Klášterci nad Ohří. V jejich týmu nastoupí i Madlen Chladová z Humpolce.

Pro nejmladší z českých ženských výběrů jde o nesmírně vítanou akci. Dosud totiž absolvoval pouze pětici, povětšinou krátkých, tréninkových soustředění. Dříve tradiční dvojzápasy s Německem letos v kalendáři nemá, a tak se po dvou letech znovu potká se Švýcarskem.

Hokejistky ročníků 2006 a mladších pod vedením hlavního trenéra Rudolfa Vally mají sraz ve středu 10. listopadu na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří, kde také odehrají všechny tři zápasy: V pátek a sobotu bude úvodní buly vhozeno úderem 16. hodiny, v neděli pak v 11 hodin.

Čas posledního souboje není náhodný. Češky po něm ještě stihnou vyrazit do Chomutova, aby podpořily své starší kolegyně v závěrečném – a nejtěžším – utkání olympijské kvalifikace proti Maďarsku.

Ten se hraje od 16 hodin a pokud by všechno dobře dopadlo, pod Krušnými horami by pak mohly odstartovat oslavy premiérového postupu českých hokejistek na olympijské hry.

Nominace ženské šestnáctky

Brankářky:
Daniela Nováková (Slavia Praha), Aneta Šenková (Litoměřice), Ema Jaworská (Třinec).

Hráčky v poli:
Anežka Čábelová (Český Krumlov), Daniela HezinováKlaudie Slavíčková (obě Louny), Bára Hračová (Prostějov), Veronika Hujová (Ústí nad Labem), Madlen Chladová (Humpolec), Julie Jebousková (Sparta Praha), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Hana Panešová (Roudnice nad Labem), Klaudie Pietraszová (Orlová), Barbora Prošková (Černošice), Karolína Skořepová (Kobra Praha), Šarlota Stýblová (Polička), Věra Šťástková (Liberec), Linda Vocetková (Neratovice), Viktorie Jílková (Beroun), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Magdaléna Felcmanová, Lucie Velínská (obě Rovaniemi, Finsko).

Náhradnice:

Brankářka: Sára Valerie Ševčíková (Český Krumlov). Hráčky v poli: Kateřina Pěnčíková (Poruba), Anna Horáková, Eliška Stráská (obě Vyškov), Aneta Florýková (Prostějov), Anna Mazancová (Mladá Boleslav), Johanna Tischler (Warriors Brno), Lucie Štěpánová (Třemošná).

Realizační tým:

Manažerka: Kateřina Rezeková
Hlavní trenér: Rudolf Valla
Asistenti trenéra: Zuzana Klejna Radostová a Martin Cimrman
Trenér brankářek: Dalimil Svoboda
Lékařka: MUDr. Lucie Gahutová
Fyzioterapeutka: Jana Švejdová
Kustod: Josef Polenský

Program zápasů v Klášterci nad Ohří

Pátek 12. listopadu:
16:00 Česko – Švýcarsko

Sobota 13. listopadu:
16:00 Česko – Švýcarsko

Neděle 14. listopadu:
11:00 Česko – Švýcarsko

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Opilý řidič způsobil dopravní nehodu u Humpolce, nadýchal 2,16 promile

Pá Lis 5 , 2021
Šestadvacetiletý opilý muž ve čtvrtek na křižovatce ve směru od Pelhřimova na Humpolec sjel ze silnice. Narazil přitom do tabule a skončil v příkopu.

You May Like

Témata