Dramatický výjezd humpoleckých záchranářů: Julianka přišla na svět v sanitce!

Při práci záchranáři nikdy neví, co je bude během služby čekat. Když ve čtvrtek vyjížděla posádka za maminkou v očekávání, nikdo netušil, že do nemocnice dorazí už s narozenou holčičkou Juliankou.

Dvojice humpoleckých zdravotnických záchranářů spěchala ve čtvrtek za těhotnou maminkou, jejíž miminko chtělo usilovně na svět.  I když zdravotníci dělali vše, co bylo v jejich silách, miminko zkrátka chtělo ven dřív a na transport do nemocnice už nebyl čas. „Novorozenec přišel na svět ´pod rukama´naší posádky,“ komentoval na sociální síti emotivní výjezd tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Záchranáři se shodují, že takové případy, jsou ty nejhezčí. „Výjezdy, při kterých se z jednoho pacienta stanou dva, patří vůbec mezi ty nejemotivnější, se kterými se může záchranář během své práce setkat,“ doplnil Janáček. Zdravou holčičku Julianku posádka následně převezla do nemocnice, aby lékaři pro jistotu zkontrolovali zdravotní stav miminka i jeho mámy.

Do porodnice by se to už nestihlo. Humpolečtí záchranáři asistovali u narození Julianky v domácím prostředí
Do porodnice by se to už nestihlo. Humpolečtí záchranáři asistovali u narození Julianky v domácím prostředí

Novopečená dvojnásobná maminka mužům srdečně poděkovala. „Neskutečně děkujeme skvělému personálu ZZS v Humpolci za jejich profesionalitu, jejich pohotovost a především za lidskost, se kterou k celé situaci přistupovali,“ popsala. „Před chlapama opravdu klobouk dolů, celou dobu jsme se s nimi cítily v bezpečí a jak je vám asi jasné, čerstvá maminka si nemůže přát více,“ doplnila vzkaz vzkázala šťastná žena.

Radost ze šťastného konce měla i záchranářka „Mám z vás radost kolegové. Naše práce má smysl,“ napsala na sociálních sítích záchranářka Helena. „Gratulujeme a přejeme mnoho zdraví. Ať dělá malá princezna jen samou radost,“ popřál za celou jihlavskou záchrannou službu mluvčí.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - CNN Prima News: Skládací kostra, detaily orgánů i obří neandrtálec. Humpolecké muzeum vás nudit nebude

Po Bře 20 , 2023
Teď budeme chvíli cestovat zpátky v čase, až do pravěku. Pozdravíme neandrtálce, který smrdí kouřem, poskládáme si kostru člověka a podíváme se také na skok za indiány. Možná jste netušili, že Humpolec má kromě Hliníka mnohem slavnějšího rodáka – světově proslulého antropologa Aleše Hrdličku. A díky němu i jedno zajímavé […]
Antropologická expozice v muzeu Aleše Hrdličky v Humpolci. Zdroj: archiv Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci

You May Like

Témata