Netopýři tajemní a zranitelní

2

Tušili jste? Jejich nejbližší příbuzní jsou ježci. Jsou to jediní savci, kteří umí aktivně létat. Za noc dokáží spořádat až 2500 komárů.

Celý únor se budete moct navíc přesvědčit o tom, že netopýři jsou tajemní a zranitelní a že rozhodně nekoušou lidi do krku a nedělají z nich upíry. Krví, navíc zvířecí, se totiž živí jen 3 druhy z 1200.

Výstava České společnosti pro ochranu netopýrů ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě informací o způsobu jejich života a metodách výzkumu se dozvíte také o jejich ochraně a o tom, jak řešit soužití netopýrů a lidí v budovách.

 

Díky Občanskému sdružení Zelené srdce, z.s., můžete výstavu Netopýři tajemní a zranitelní navštívit ve výstavním sále Muzea dr. Aleše Hrdličky v Humpolci na Horním náměstí od 1. do 29. února 2024 (ÚT-PÁ 8:00-12:00, 13:00-16:00, NE 14:00-16:00).

 

Těšíme se na Vás!

Axl

2 thoughts on “Netopýři tajemní a zranitelní

  1. Co to znamená, když v řadě třiceti netopýrů, visících hlavami dolů, sedí jeden s hlavou vzhůru?
    Omdlel!

  2. Žerou komáry. Komár je v ložnici to jediný, co můžeš honit celou noc. A to se pak ráno blbě vstává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na nejlevnější a nejslavnější sekanou v housce z Globusu se zastavil i prezident Pavel

Pá Úno 2 , 2024
Sekaná v housce u nás patří k jednomu z nejznámějších rychlých jídel. Nabízí se v různých stáncích na festivalech a fotbalových stadionech. Jedna z nejznámějších se prodává v Globusu, který tento produkt popisuje jako ikonický.

You May Like

Témata