Na nejlevnější a nejslavnější sekanou v housce z Globusu se zastavil i prezident Pavel

2

Sekaná v housce u nás patří k jednomu z nejznámějších rychlých jídel. Nabízí se v různých stáncích na festivalech a fotbalových stadionech. Jedna z nejznámějších se prodává v Globusu, který tento produkt popisuje jako ikonický.

Maloobchodní skupina Globus, jež provozuje stejnojmenné řetězce, pochází z Německa. A ačkoli v České republice nemá tak vysoký počet obchodů, jako konkurence typu Albert či Billa, aktuálně jich je patnáct, už roky patří mezi stálice v českém rybníčku.

Spousta lidí nemá tento obchod spojený pouze s nakupováním, ale také s jídlem. Kromě restaurace zde funguje řeznický pult, který nabízí rychlé pokrmy. Například párek v rohlíku či teplý karbanátek.

Podle tiskové mluvčí společnosti Anety Turnovské je pro celý řetězec stravování velmi důležité, je součástí každého hypermarketu a je oblíbené bez ohledu na region, a to zejména kvůli rozumným cenám pokrmů.

„Hypermarkety Globus nemohou být ´jen´ obchody s potravinami. Potraviny pod střechou každého hypermarketu totiž vyrábíme, což patří k našemu DNA. V současné době tak máme 16 plnohodnotných pekařských, cukrářských, řeznických, uzenářských a gastro výrob. A u těchto našich výrobků jsme schopni pohlídat jejich kvalitu,“ sdělila Turnovská.

Sekaná v housce se denně prodává po tisících

Nejpopulárnějším pokrmem řeznického pultu je ale bezpochyby sekaná v housce. Ta se začala prodávat na začátku listopadu roku 1996 při otevření historicky prvního hypermarketu Globus v České republice v Brně – Ivanovicích. Tehdy stála osmnáct korun.

Takovou už dnes nehledejte. Cena se však závratně nezvýšila, aktuálně stojí 25 korun. Podle Globusu si pro sekanou v housce každý den přijdou tisíce lidí.

„Sekaná v housce má pro Globus ikonický ráz. Dbáme na to, aby chutnala celá desetiletí stejně dobře a byla vždy za přijatelnou cenu. Dnes je k dostání za 25 korun a neuvažujeme o změně ceny,“ podotýká mluvčí Globusu.

Řeznický pult mimochodem podle Globusu není nejvytíženější v Praze, nýbrž v Ústí nad Labem.

Čtěte dále:   Rohlík! A další československé pečivo. Kde ho kupujete v Humpolci?

Globus má také svoje restaurace, kde mohou lidé posedět. Nejvytíženější jsou prý v Brně, Českých Budějovicích, na pražském Zličíně a v Olomouci.

Nejpopulárnějšími jídly jsou kuřecí řízek s bramborovým salátem, smažený vepřový řízek s vařenými bramborami, hovězí svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem, vepřový vrabec s kysaným zelím a bramborovými knedlíky a hovězí guláš s houskovými knedlíky.

„Posledních několik let je populární i mezinárodní kuchyně a sledujeme vyšší zájem o vegetariánská a veganská jídla,“ říká k tomu Aneta Turnovská.

Globus se vyjádřil také také na zdražování v jejich restauraci. „Nezdražujeme plošně, avšak u mnoha surovin se zvýšila vstupní cena, kterou jsme byli nuceni v přiměřené míře zohlednit. Nicméně platí, že vždy držíme vysokou kvalitu jídel za velmi rozumné ceny. To je možné i díky našim dalším výrobám, zejména řeznictví, které je na restauraci také navázáno,“ uvedla Turnovská.

Sekaná v housce očividně chutná také prezidentovi Pavlovi. Ten se do Globusu v hlavním městě se svojí ochrankou v červenci vydal právě pro sekanou v housce. Na dotaz, jestli má Petr Pavel sekanou v housce z Globusu v oblibě, tiskové oddělení kanceláře prezidenta odpovědělo, že se prezident nebude vyjadřovat. Což je pochopitelné.

A co Vy? Byli jste někdy v Globusu v restauraci? A jak jste byli spokojeni? A měli jste jejich legendární sekačku v housce? Chutnala Vám?

Axl

2 thoughts on “Na nejlevnější a nejslavnější sekanou v housce z Globusu se zastavil i prezident Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Předplatné čtvrtletníku Zálesí

Út Úno 6 , 2024
Od roku 2022 vychází čtvrtletník pro historii, kulturu a společenský život Humpolecka Zálesí jako součást Radničních listů, a to čtvrtletně v měsících březen, červen, září a prosinec. Zájemci o roční předplatné Zálesí si jej mohou objednat na infocentru, a to osobně (PO-PÁ 8:00-12:00, 13:00-17:00), e-mailem (infocentrum@infohumpolec.cz) nebo telefonicky (565 532 479). […]

You May Like

Témata