Dva humpolečtí učitelé získali medaile od Ministerstva školství

14

Dne 18.dubna 2008 předal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška medaile prvního stupně Miloslavě Drvotové a Jaroslavu Pohanovi ze Základní školy Hálkova. Žádný humpolecký učitel před nimi toto významné ocenění nezískal.

Mgr. Miloslava Drvotová, učitelka tělocviku, převzala Medaili MŠMT 1.stupně za celoživotní pedagogické a výchovné působení. Mgr. Jaroslav Pohan, zástupce ředitele ZŠ Hálkova, získal ocenění za celoživotní pedagogické a výchovné působení a výborné řídící schopnosti při příležitosti dovršení významného životního jubilea.


 


Rozhovor s oběma vyznamenanými si můžete přečíst zde http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/pe_ucitele20080427.html


 


Statut Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy :


1. Avers Medaile MŠMT znázorňuje člověka s rozepjatýma rukama, stojícího v úhlu vektorů vycházejících z prvního písmene abecedy a obracejících se vzhůru nad stylizovanou sovou jako symbolem moudrosti. Na opise je zjednodušený latinský název Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy „Ministerium Educationis Rei Publicae Bohemicae“. Vnitřní opis je heslem J. A. Komenského: „Quicumque homo natus est hominem agere discat“. („Kdokoliv se narodí jako člověk, nechť se učí jednati jako člověk“). Revers medaile je čtvercová deska se jmény českých a moravských pedagogů a učitelů, v jejichž středu je poprsí J. A. Komenského z profilu. Opis reversu je teze J. A. Komenského: „Omnia sponte fluant: absit violentia rebus.“ („Nechť vše plyne podle své vůle a bez násilného působení.“) Ve volných segmentech jsou symboly Země, Nebe a Přírody převzaté z Komenského sigmentu. Autorem medaile je akad. sochař Zdeněk Kolářský.


2. Medaile MŠMT se uděluje jako ocenění významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce vykonávané na kterémkoliv místě resortu školství, mládeže a tělovýchovy, za dlouhodobé a vynikající působení při příležitostech životních nebo pracovních jubileí nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice.


3. Medaile MŠMT se uděluje ve dvou stupních :


a) stříbrná – 1. stupeň,
b) bronzová – 2. stupeň.


Uděluje se jak osobám, tak i institucím nebo kolektivům v rámci resortu školství, mládeže a tělovýchovy, ale i mimo něj, jestliže jejich oceňovaná zásluha odpovídá kritériím podle odstavce 2.


4. Medaili MŠMT uděluje ministr školství, mládeže a tělovýchovy vždy ke Dni učitelů 28. března a při vhodných příležitostech i mimo něj.


 

myska

14 thoughts on “Dva humpolečtí učitelé získali medaile od Ministerstva školství

  1. Teda nevím čím jsem porušil pravidla. Jestli v tom náhodou nejsou vedlejší zájmy někoho z redakce. Psal jsem, že Pohan byl fajn, zato Drvotka si toho moc nezaslouží .

   1. mazal jsem ja.
    vedlejsi zajmy muzete s klidem vyloucit 😉
    v pravidlech vylucujeme osobni utoky a puvodni formulace byla utokem na konkretni osobu

     1. Souhlasím s názorem na zmiňované učitele. A paní učitelka Drvotová by si opravdu zasloužila mnohem ostřejší slova.

     2. Nevím co si zaslouží zmiňovaná paní, protože jí neznám. Zato pan Pohan a jeho paní mě učili a společně s paní Kalašovou patřili k mým nejoblíbenějším. Takže se připojuji ke gratulaci panu Pohanovi. Ocenění pana ministra je v dobrých rukou.

     3. v pravidlech je jasne dano – zadne osobni utoky.
      dale je jasne dano, ze maze redakce a ze proti smazanemu prispevku neni odvolani.
      pokud chcete komukoliv sdelit neco peprneho, vyberte si jinou formu nez humpolak.cz

     4. pierre, to je odpoved o komentar vyse – ono se to radi takhle nelogicky – tebe jsem jeste nemazal .-)

     5. no, jsetli pochvalis nekoho, kdo me se*e, tak te samozrejme smaznu :-)) – ale na ucitele Pohana mam taky pekne vzpominky a na telak jsme meli Horkyho 😉

 1. Pohan nebyl špatnej kantor,určitě lepší jak Hloušek.Je to poslední z éry chlapů učitelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Nezvaní návštěvníci na hradu Orlík

Pá Kvě 2 , 2008
„Čarodějnice“ přímo v historickém rázu se rozhodla oslavit skupinka lidí, aniž by si uvědomila, že vniknutí na cizí pozemek je nezákonné.

You May Like

Témata