Evropský týden mobility 2005

Ústředním tématem Evropského týdne mobility (ETM) konaného ve dnech 16. – 22. září 2005 je „Do práce a do školy – bez auta“. Každý rok zemře v dopravních nehodách v zemích EU při cestě do školy či ze školy 2163 mladých lidí ve věku do 17 let.


První Evropský den bez aut se konal v roce 1998 ve Francii, od roku 2000 se konají tyto akce pod záštitou Evropského komisaře pro životní prostředí. Jeden den v roce proto mají města možnost omezit automobilovou dopravu a zvýšit povědomí o dopadech různých způsobů dopravy na životní prostředí (v roce 2002 bylo evidováno 177,4 mil. vozidel v zemích EU). V současnosti totiž emise skleníkových plynů způsobených dopravou stále rostou, přičemž většina těchto plynů pochází právě ze silniční dopravy. To přináší zdravotní důsledky, které ovlivňují většinu populace a především snadno zranitelné skupiny, jako jsou děti a starší občané. Účinky, kterými působí nárůst silniční dopravy na lidské zdraví jsou dobře známy – hluk, onemocnění dýchacích cest a srdeční onemocnění.

Zastupitelstvo Města Humpolec na svém 17. zasedání dne 27.4.2005 pod č. usnes. 407 schválilo zapojení do této akce. Vzhledem k tématu letošního ETM se na spolupráci a organizaci akce budou podílet i školy – MŠ Humpolec, Smetanova 1526; ZŠ Humpolec, Hálkova 591; ZŠ Humpolec, Hradská 894;ZUŠ G.Mahlera Humpolec, Školní 701; Gymnasium Dr.A.Hrdličky Humpolec, MěKIS Humpolec.

Město Humpolec již kromě uvedených institucí spolupracuje na organizaci akce i s MO Policií ČR a Pojišťovnou GENERALI. Je připravena celá řada akcí, včetně té, která výrazně omezí automobilovou dopravu ve městě.

Touto akcí bude dne 22. září 2005 dočasná uzávěra Horního náměstí. Podrobnější informace o plánovaných akcích ETM budou zveřejněny v časovém harmonogramu (viz. přehled akcí v tabulce), kromě tohoto přehledu sledujte informační letáky a úřední desku Města Humpolec!

Čtěte dále:   Participativní rozpočet

Mgr. Roman Brzoň
místostarosta


Připravované akce v rámci ETM:

Výstava výtvarných prací dětí ZŠ a MŠ s dopravní tématikou v prostorách MěÚ Humpolec – od 16. do 22. září

Pátek 16. září – cyklistický výlet potrase Humpolec a Kaliště, Humpolec – Řečice – Proseč – Kaliště – Humpolec (č. 1214 a č.1211) Sledujte bližší informace o konání této akce

Pondělí 19. září, 10:00 – 14:00 hod, simulátor nárazu na Horním náměstí

Úterý 20. září, 800 – 1200 hod, ukázka techniky OO Policie ČR (prostory OO Policie ČR Žižkova 922)

Středa 21. září, 800 – 1200 hod, ukázka techniky OO Policie ČR (prostory OO
Policie ČR Žižkova 922)

Čtvrtek 22. září – uzavřeno Horní náměstí – soutěže dětí MŠ a ZŠ

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Maša Vanderschnit: Zarazily mě česká kuchyně a svátky

Ne Srp 21 , 2005
Před osmi lety se tehdejší jednadvacetiletá Maša Vanderschnit přestěhovala se svým přítelem z Holandska přímo do Humpolce, kde založili firmu na výrobu keramiky. Nyní po devíti letech mají dvě děti a prvním rokem provozují kemp u Červené Řečice na Pelhřimovsku. Čtěte dále:   Participativní rozpočet

You May Like

Témata