Exhibice na skákacích botách

7

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci představilo novou zážitkovou aktivitu na letní prázdniny.

Turisté, přicházející do města, i místní občané mohli v pondělí 23.7.2012 před budovou MěKISu vidět a vyzkoušet novou zábavnou adrenalinovou záležitost – Skákací boty – Poweriser. Při exhibici na skákacích botách nechyběla salta, roznožky, vruty a další tríčky. Exhibice byla spojená s půjčováním bot pro malé i velké.

Na letáku uváděli, že na skákacích botách se naučí pohybovat každý.  Do 5 minut už dokážete dělat první krůčky, kroky a za chvíli začnete přirozeně poskakovat a skákat, že i kocour v botách by Vám mohl závidět. Tak jsem to vyzkoušela J.

Na první pohled to vypadá složitě a dost nebezpečně. Do bot mě zašněrovali, postavili a já za pomoci zkušeného instruktora udělala první krůček. Jde jen o to zvyknout si na "delší" nohy, zpočátku zvedat nohy jak čáp a nezakopnout. Boty váží okolo osmi kil, takže i po pár krocích jste poměrně dost utahaní, ale stačila chvilka odpočinku a mohlo se pokračovat. Na těchto botách se nesmíte zastavit, musíte být stále v pohybu, přešlapovat na místě, jinak jdete okamžitě k zemi (jako já) J. Ve chvíli, kdy si osvojíte pravidla držení těla a setřesete ze sebe všechen strach, se od kroků můžete posunout k prvním skokům a za dalších pár hodin možná vykouzlíte svůj první trik. Tak daleko jsem se nedostala, ale jsem rozhodnutá si tento zážitek zopakovat.

P1010012.jpg

P1010037.jpg

P1010008_1.jpg

Pokud i vy chcete skákání vyzkoušet, zavolejte instruktorům:

Štěpánovi (tel: 724 929 220) nebo Tereze (tel: 728 204 401) a domluvte si svoji první skákací lekci.

Více na http://infohumpolec.cz/infocentrum/aktuality/skakaci-boty.html, kde je možné shlédnout i kompletní fotodokumentaci z celé akce.

Čtěte dále:   SDH Hněvkovice pořádá pálení čarodejnic

Axl

7 thoughts on “Exhibice na skákacích botách

  1. Boty jsou senzační. Jen nechápu, proč takovou atrakci provozuje město? Příště koupí kouli na zorbing?

    1. Město podporuje provozováním a dotováním sportovních areálů mnoho sportů. To, že přijde i s podporou méně konzervativní aktivity než klasické sporty, je určitě pozitivní. V Humpolci se v minulosti vždy našli lidé kteří „šli s dobou“, a jak je vidět tak tu jsou stále. A to je fajn. Exhibici jsem navštívil, byla skvělá. Těším se na další podobné akce.

  2. Zdravím!

    Kdybyste chtěli podobnou exhibici na svou akci, doplním, že na akci byl skokan týmu HOPsej.cz, Pavel Nyč 😉

    Poweriserům ZDAR!

    Apo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Léto na jídelním lístku, to jsou saláty i borůvkové knedlíky

St Čvc 25 , 2012
To, že je léto v plném proudu, se dá vyčíst i z jídelních lístků restaurací na Pelhřimovsku. Čtěte dále:   Jihlava letos hostí Landscape festival. Město oživí přes třicet uměleckých instalací.

You May Like

Témata