Konference o mámách jako hrdinkách na trhu práce

Konferenci Pečovat, pracovat a žít uspořádala 8. března 2022 v prostorách Beachwell v Pelhřimově Síť pro rodinu a její členské Rodinné centrum Krteček a Family Point Pelhřimov. Pozornost byla věnována tématu family friendly zaměstnavatelů, zavádění prorodinných opatření do firem a jejich přínosu pro zaměstnance i zaměstnavatele.

Akci zaštítil radní pro sociální oblast Kraje Vysočina Jan Tourek a měla přispět k šíření příkladů dobré praxe v oblasti managementu mateřské a rodičovské dovolené, popřípadě managementu péče o osobu blízkou. Celým programem provázela Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu, zakladatelka hnutí mateřských center v ČR,  předsedkyně Výboru pro sladění pracovního, soukromého a rodinného života a držitelka řady významných ocenění (Žena Evropy, Sociálně prospěšná podnikatelka a další).

Zazněly konkrétní příklady uplatňování family friendly přístupu zaměstnavatelů jak v celostátním měřítku, tak na Pelhřimovsku. Příklady dobré praxe zmínily Andrea Kozojedová z personálního oddělení firmy DUP a Zuzana Bielová, HR manager a Iveta Slavíková, HR specialist z firmy Hranipex. Potvrdily, že možnosti sladění pracovního a rodinného života zaměstnanců přispívají k tomuže, že jsou zaměstnanci spokojení, loajální a motivovaní, a to je přínosem pro zaměstnavatele v podobě snížení fluktuace zaměstnanců, zvýšení pracovního výkonu a snížení finančních nákladů na nábor a zaučování nových zaměstnanců. V odpoledním bloku konference dostaly prostor inspirativní příběhy ženy o zkušenostech z návratu z mateřské a rodičovské dovolené do zaměstnání. Akce se uskutečnila v rámci projektu s názvem PoRod, což ve zkratce znamená Podpora rodiny jako strategická výhoda nejen pro firmy, ale i rodiče. Projekt má podpořit zaměstnavatele, aby se věnovali řešení managementu mateřské a rodičovské dovolené, popřípadě managementu péče o osobu blízkou. Téma má také motivovat rodiče, aby aktivně řešili situace spojené s péčí o děti i o osoby blízké. Po celou dobu akce bylo zajištěno hlídání dětí zdarma a další termín s podobným tématem plánuje pelhřimovské rodinné centrum na podzim.

Čtěte dále:   Lampionový průvod, 18. 11. 2022

 

Podpora rodičů, pečujících a seniorních zaměstnanců na trhu práce a prorodinná firemní kultura patří ke stěžejním tématům Sítě pro rodinu, kterému se věnuje především v rámci prorodinného auditu Společnost přátelská rodině. 

Fotografie z akce jsou ke stažení zde: https://eu.zonerama.com/Stampi/Album/8217016

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rada města Humpolce vyhlašuje výběrové řízení

St Bře 16 , 2022
na obsazení vedoucího pracovního místa ředitelky/ředitele Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Čtěte dále:   Dotace NOVÉ ZELENÉ ÚSPORÁM LIGHT

You May Like

Témata