Filmový maraton je delší

2

Příznivci kinematografie se mohou těšit na noční filmový maraton Voči

Devět hodin nonstop strávených v sedačkách humpoleckého kina berou někteří filmoví fanoušci i jako výzvu. Takto hozenou rukavici v podobě nočního filmového maratonu lačným příznivcům kinematografie nabízejí ke zvednutí pořadatelé už 9. ročníku noční filmové jízdy Voči. Letos se uskuteční v sobotu 8. listopadu v humpoleckém kině.
Usednout v osm hodin večer do kina a odejít v pět hodin ráno, po devíti hodinách strávených před filmovým plátnem, přitahuje nejednoho filmového nadšence. O zájmu svědčí množství diváků, kteří se každoročně na filmový maraton vypraví. Přitom počet hodin strávených v kině na nočním promítání se rok od roku zvyšuje. V loňském roce, když přehlídka měla za sebou osm let, trvala projekce plných osm hodin. Letos při devátém ročníku pořadatelé naplánovali devět hodin.
Návštěvníci noční filmové přehlídky se mohou těšit na projekci hned čtyř filmů. Jedná se o snímky, které zasluhují zvláštní uvedení, většina z nich získala ocenění na filmových festivalech nebo alespoň nominace.
Jako první bude v sobotu uvedený film Strach a chvění, jejž režíroval Alain Corneau. Na festivalu v Karlových Varech snímek získal cenu za nejlepší scénář a představitelka hlavní role obdržela cenu za nejlepší herecký výkon. Druhým snímkem v řadě bude dokument Bowling for Columbine, který byl v loni úspěšně promítán na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.
Po půlnoční přestávce se diváci mohou těšit na film Město bohů. Film si vysloužil nominaci na Zlatý glóbus a Felixe. Na závěr pořadatelé promítnou povídkový film Dalších deset minut I.
K protažení těl všech účastníků noční filmové jízdy, bude sloužit jednu hodinu trvající přestávka. Ta je naplánována od půlnoci.
Po celou dobu promítání by měla být návštěvníkům k dispozici kavárna Cinema.

Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

Axl

2 thoughts on “Filmový maraton je delší

  1. o on to neni devaty rocnik, ale devaty VOCI, ze zacatku se VOCI delali 2x rocne. Ja to musim vedet 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Stávkující nemocnice v kraji

Pá Lis 7 , 2003
V nemocnicích v Jihlavě a Havlíčkově Brodě se stávkuje dál. Čtěte dále:   Promítání filmu "Život začíná po stovce"

You May Like

Témata