Finále soutěže GEOONLINE

Dne 28. května 2008 proběhlo finále soutěže GEOONLINE. Zúčastnili se ho soutěžící, kteří postoupili z prvního kola, které bylo řešeno na internetu.


Humpolák o soutěži informoval zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4201&mode=&order=0&thold=0


 


Finále se uskutečnilo ve Žďáru nad Sázavou a přilehlé vesničce Hamry nad Sázavou. Ve Žďáru, kde bylo poskytnuto zázemí vodními skauty z přístavu Racek, se všichni seznámili s ovládáním GPSek, vyzkoušeli si, že vše funguje jak má, odhalili několik kešek (pokladů z celosvětové hry geocaching) a zdáli se být připraveni na závěrečnou terénní hru.


Kolem jedné hodiny se soutěžící přesunuli do Hamrů nad Sazávou a po 4 minutách vybíhali/vycházeli na trať. Ta vedla částečně po červené turistické stezce, přes řeku Sázavu, kolem sochy mamuta na Rozštípenou skálu, na Konec světa, Peperek a zpět k obecnímu úřadu v Hamrech nad Sázavou. Po trati byla rozmístěna stanoviště a na každém byly souřadnice dalšího místa. Souřadnice byly většinou ukryty pod šifrou nebo písmeny, některé daly soutěžícím zabrat. Přibližně po třech hodinách všichni dorazili v pořádku do cíle.
 


První cenu – GPS přijímač Garmin eTrex Venture Cx – získal nejlepší soutěžící, Jan Klusáček (Gymnázium Třebíč). Za druhé i třetí místo byl GPS přijímač Garmin eTrex Legend, které získali Tomáš Koutný (Gymnázium Třebíč) a Jakub Weber (Gymnázium Havlíčkův Brod). Nikdo neodešel s prázdnou. Ti, kteří se neumístili na předních místech, vyhráli turistické mapy, čepice a propisky UP. Zvláštní cenu „první umístěné dívky“ v závodě získala Leona Švecová a vyhrála knihu, kterou věnovala katedra geoinformatiky UP.


 


Všem zúčastněným se finále hry GEOONLINE velmi líbilo a odnesli si z něj mnoho užitečných znalostí a zkušeností pro obdobné situace, do kterých se při plnění celé hry GEOONLINE dostali.


  


Hra GEOONLINE by se neuskutečnila bez podpory Fondu Vysočiny, Univerzity Palackého v Olomouci  a Geodetického centra Pardubice. Všem uvedeným sponzorům patří dík.


  


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přeje Humpolec podnikání?

Čt Čvn 12 , 2008
Dne 17.6.2008 budou vyhlášeny výsledky regionálního kola soutěže „MĚSTO PRO BYZNYS 2008“ v kraji Vysočina. Podle jednoho z hodnotících kritérií se město Humpolec umístilo na 3.příčce žebříčku celé České republiky. Bude stejně úspěšné i v dalších 49 kritériích projektu?

You May Like

Témata