Firmou roku Kraje Vysočina je Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou, titul Živnostník roku patří Evě Fruhwirthové

IBM Firmou roku 2022 Kraje Vysočina je žďárský Vodaservis s.ro. Společnost se soustředí na výrobu vodárenských zařízení a úpravu vody, v letošním roce oslavila 20 let v oboru. Ocenění Moneta Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina získala Eva Fruhwirthová, trenérka mozku a autorka jediné originální mozkoherny v České republice. „Pro region je existence úspěšných rodinných, malých i velkých firem zásadní a to hned z několika důvodů. Vytváří pracovní místa, udávají tempo digitalizaci, modernizaci a automatizaci, pozitivně ovlivňuje směřování regionálního školství a v případě především živnostníků jsou zárukou rozmanitosti poskytovaných služeb,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

„Kraj Vysočina se snaží být firmám partnerem například prostřednictvím svého rozvojového Fondu Vysočiny. V letošním roce nabízíme více než 8 miliónů korun podnikatelům do 50 zaměstnanců k posílení konkurenceschopnosti a pořízení nových strojů, zařízení a výrobních prostředků. Tento grant s názvem Rozvoj podnikatelů bude uzavřen až 27. října a je možné jej tedy ještě využít. Zhruba desítka firem letos požádala o tzv. inovační vouchery, které pomohou se zaváděním konceptu Průmyslu 4.0,“ doplnila Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

Výsledky krajského kola soutěží

IBM Firma roku 2022 Kraje Vysočina

1.   Vodaservis, s.r.o. – úprava vody a výroba vodárenských zařízení, Žďár nad Sázavou

2.   Optokon, a.s. – přední celosvětový výrobce optických zařízení a dodavatel optické infrastruktury, Jihlava

3.   Dvořák – svahové sekačky, s.r.o. – výrobce dálkově řízených svahových sekaček, Pohled

Společnost Dvořák – svahové sekačky, s.r.o. získala dále titul Ekonomicky nejúspěšnější firma.

Vítězná společnost VODASERVIS se věnuje technologiím na úpravu pitné vody, výrobě nerezových a plastových vodárenských zařízení, vodárenských filtrů, provzdušňovačů, mobilních úpraven vody i nádrží pro úpravu vody. Věnuje se souvisejícím službám, jako jsou technologické projekce, montáže potrubního vystrojení vodojemů, hydrogeologickým pracím a vrtům pro podzemní vodu. Zákazníky jsou obce a města, provozovatelé vodohospodářské infrastruktury, průmyslové, potravinářské a zemědělské podniky, projektanti vodohospodářských staveb. V roce 2020, díky vlastnímu vývoji, vyrobila a úspěšně instalovala zařízení založené na moderní technologii nanofiltrace pro úpravu vody.

 

Moneta Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina

1.    Eva Fruhwirthová – mozková koučka, autorka originální mozkoherny, Třebíč

2.    Petr Špaček – chovatel včel, producent medu, Cidlina

3.    Ludmila Pospíšilová – provoz biofarmy, Velká Bíteš

 

Eva Fruhwirtová připravuje programy jednak v Mozkoherně v Třebíči, ale také jezdí po celé České republice a po Slovensku – do škol, do firem, do domovů pro seniory. Mozek ji fascinoval už od vysoké školy a tento zájem se stupňoval při práci projektového manažera, mediálního koordinátora a tiskové mluvčí. Hledala odpověď na to, jak můžeme mozek rozvíjet, aby to nebyla nuda a oslovilo to děti ve škole i manažery ve firmách. A také, aby bylo možné pomoci seniorům a hendikepovaným. Investovala do moderních neurotechnologií, jako je například Mindball. V České republice jsou tyto unikátní přístroje jen dva. Neustále zkouší nové metody, hry a způsoby, jak mozek rozvíjet.

 

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání a nevzdali ho, zvítězil a toto ocenění v Humpolci převzal 83letý Libor Smejkal z Velkého Meziříčí, který už 22 let pořizuje videa s národopisnou tématikou. Jeho životní výzvou byl dokument o Jakubu Demlovi.

 

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

 

Firma rokuFirma roku

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nouzové ubytování v Humpolci nabízí bezpečné zázemí pro stovku osob

Pá Říj 14 , 2022
Krajem provozované nouzové ubytování pro válečné uprchlíky z Ukrajiny funguje od března letošního roku i v bývalém objektu domova pro seniory v Humpolci. V současné době zde pobývá 110 osob, což je jeho plná kapacita. Všechny zde ubytované osoby prošly administrací KACPU. Služby přidělení nouzového ubytování přes KACPU využilo od […]
Nouzové ubytování v Humpolci nabízí bezpečné zázemí pro stovku osob

You May Like

Témata