Flétna a varhany rozezní premonstrátský klášter v Želivě

Hudební podvečery v želivském klášteře pokračují i po skončení Želivského kulturního léta 2010. V sobotu 6. listopadu si pořadatelé připravili pro zájemce klasické hudby podzimní flétnový a varhanní koncerty hudby barokních mistrů. Posluchači budou mít vzácnou příležitost uslyšet flétnové skladby přímo na barokní nástroj. Během Adventu a Vánoc na něj naváže série dalších zimních koncertů.

„Rádi bychom všem připomněli želivské varhany, a to oba nástroje, jak hrající chórové varhany, tak i velké varhany na hlavním kůru, které v současné době bohužel nefungují,“ pozvala pořadatelka Marika Pečená.


V prostorách premonstrátského kláštera vystoupí flétnista Lukáš Vytlačil, který vystudoval Teplickou konzervatoř, kde také flétnu posléze i vyučoval. Dále ho doprovodí a zahraje i samostatné sólové skladby varhaník Petr Žák, který je též profesionálním hudebníkem a navíc pochází přímo ze Želiva.


Vystoupení Lukáše Vytlačila a Petra Žáka se koná v sobotu 6. listopadu od 19.00 v premonstrátském klášteře Želiv. Vstupné zahrnující koncert a prohlídku kláštera je 130 korun.


 


Klášter je stále otevřen pro veřejnost a zve návštěvníky k návštěvě a poslechu klasické hudby i k následné prohlídce unikátních barokních interiérů s výkladem. Na tradici úspěšného festivalu Želivské kulturní léto pak naváže další série koncertů v listopadu a prosinci.


Návštěvníci se tak mohou těšit na komorní koncert v barokním reflektáři v sobotu 4. prosince, s adventními písněmi z českých barokních kancionálů. Na koncertu vystoupí mladí umělci, houslistka Josefína Matyášová a kytarista Milan Duspiva. O Vánocích bude otevřen také starobylý želivský betlém a na Štěpána odpoledne uslyšíme v kostele Narození Panny Marie Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.


 


Tisková zpráva

Čtěte dále:   Folková Lipnice

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lidi nelákají taneční zábavy ani koncerty vážné hudby

St Lis 3 , 2010
Je sobota večer. V počátecké Sokolovně se pořádá taneční zábava. Strávit večer tancem za doprovodu živé hudby přichází ale pouze pět lidí. Pro Kulturní zařízení v Počátkách to znamená jediné – prodělek. Čtěte dále:   Filmový festival Film a dějiny - HISTORIE NA VODĚ aneb žraloci a malé ryby

You May Like

Témata