Fotbalisté postavili altán pro diváky

28

Na svém 24. zasedání humpolecké zastupitelstvo schválilo investiční příspěvek fotbalovému klubu v Humpolci v hodnotě 214 tisíc korun. Řada zastupitelů ovšem měla z odhlasovaného řešení smíšené pocity.

Humpolečtí fotbalisté chtěli zlepšit podmínky pro diváky, kteří si o přestávce při utkání neměli s občerstvením kam sednout, a tak padl návrh na zbudování altánku. Z výstavby původně plánovaného skromného, jednoduchého přístřešku se ale nakonec vyklubal bytelný altán zapuštěný do svahu a funkcionáři klubu posléze zjistili, že skutečná faktura obsahuje podstatně vyšší cifru než ta předpokládaná, a že na úhradu nemají dostatek finančních prostředků. S žádostí o pomoc se obrátili právě na představitele města.


Takový postup financování je více jak nestandardní, humpolecký starosta Mgr. Kučera jej dokonce označil za obrácený, respektive partyzánský. Navíc se fotbaloví funkcionáři v tomto případu nedopustili zdaleka prvního podobného přehmatu.


Zastupitelé strávili desítky minut v bouřlivé rozpravě nad žádostí fotbalistů o pomoc s dluhem 214 tisíc korun stavební firmě. Chyběly dva záporné hlasy a fotbalisté by stanuli před vážným problémem. Nakonec jim radní vyšli vstříc i tentokrát, ovšem naposledy. Dokonce nechali tuto podmínku zanést do zápisu schůze s tím, že řešit potíže nesystémovými kroky donekonečna nelze. Další podmínkou pomoci s úhradou dluhu bylo převedení pergoly do městského majetku, kam spadá celé sportoviště.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Inspirativní Stromovka. Park roku z Humpolce zval na prohlídku s komentářem

myska

28 thoughts on “Fotbalisté postavili altán pro diváky

 1. A viděli jste tu „bytelnou“ pergolu? Nechápu, že se fakturovaná částka za normálních podmínek vůbec přiblížila k půl milionu. Tato investiční akce ovšem asi nebude standardní. Opravdu z ekonomického úhlu pohledu nerozumím ani tomu, jak si může někdo nechat postavit stavbu, na kterou nemá peníze, resp. předem nepromyslí její financování. Naštěstí máme ovšem erární městskou pokladnu, ze které vždy něco přiteče, ačkoliv je kolem plno negativních reakcí. Doufám, že nové zastupitelstvo bude zodpovědnější!

  1. Proc se nezkrati dotace klubu o dany prispevek? Hriste stejne neslouzi verejnosti (nikde nejsou vyvesene hodiny pro verejnost), i kdyz to je hlavni duvod pro mestske dotace a na soutez, kterou hraji si stejne vic nezaslouzi.

 2. Chválím panu architektovi realizaci nápadu. Mě se ta pergola zapuštěná do svahu líbí a určitě jí jako divák využiji.

  1. Tak ji využívej, ale nevím proč jí máš využívat za městské peníze !!
   To ovšem nic nemění na faktu, že pergola jako taková je velice dobrá práce.

   1. Ale vám tady přece nejde o nějakou estetiku, chcete si anonymně zaplivat a je jedno jestli na rybáře, tenisty, fotbalisty, Bernarda, etc….Tak si v tom pokračujte vesele dál. Já nejsem členem žádné spolkové organizace ale jsem rád že jako humpolák občan a návštěvník můžu užívat výsledky jejich nápadů a snažení. Jsem rád že tu ještě existují lidé kteří se snaží udělat něco pro ostatní.

    1. Díky pierrre za tento příspěvek ,alespoň někdo se zastane těch lidí,kteří se o fotbal v Humpolci starají,věnují mu svůj volný čas a neberou za to žádné peníze. V dnešní době myslím docela rarita.Ale třeba by si to chtěl některý z těch kterým pořád něco vadí vyzkoušet.
     Možná by změnil názor.On se totiž nikdo do těchto organizací moc nehrne.(shánět trenéry,hráče,sponzorské dary není opravdu žádný med).Irena

     1. Dobrý den, Ireno, máte pravdu, ale pouze částečně. Už se to tu, myslím, řešilo, ale stejný příběh je to např. u mnohem úspěšnějších taekwondistů, kteří by si možná, vzhledem ke svému věhlasu, na rozdíl od fotbalistů mohli občas nějaký ten přešlap dovolit, a přesto tak nečiní. To, co tu asi lidem vadí nejvíce, je fakt, že fotbalisté jsou zvyklí natahovat ruku tak trochu mimo pravidla – viz žádosti o dotaci na poslední chvíli či po termínu, a sázet na benevolenci radnice, která je zatím vždy podpořila. Nikdo tu nesnižuje zásluhy lidí, kteří něco dělají dobrovolně, ve volném čase a zadarmo – jde jen o to, že jsou tu i jiní, a musí se řídit pravidly…..

     2. Tyhle problemy resi kazdy jiny sport a pritom se funkcionari nechovaji jako vetsina tech fotbalovych. Pritom v daleko horsich podminkach dosahuji mnohem lepsich vysledku. A znovu opakuji, kdy je hriste dotovane a postavene z mestskych penez otevreno pro verejnost?

     3. Jmenujte alespoň jedno město, které hraje nějakou z krajských soutěží, kde veřejnost smí v kteroukteliv dobu se prohánět po hřišti s přírodní trávou (Pelhřimov, Havl. Brod, Polná, Nové Město, Bystřice, Světlá n. Sáz.,…) Například skorosousedi z Polné – město vytvořilo opravdu nádherný areál pro fotbalisty – zázemí, tribunu, hřiště…

     4. Podobně jako v Pelhřimově je i v Humpolci vyhrazen každé v pondělí čas pro veřejnost na hřišti s umělou trávou.

     5. Opet argumentace mimo misu, jak uz je nejen tady na Humpolakovi normalni. Prectete si, na co jsem se ptal a neodpovidejte na vase domnenky. Jinak znam pomery napr. v Caslavi a presto, ze nekope kraj, je hriste s umelou travou pro verejnost pristupne, hodiny zverejneny a je to take vyuzivane.

     6. Tak trochu nerozumim, co myslite tou famou. Nikde jsem nevidel informace ohledne podminek vstupu, oteviracich hodinach, natoz provozni rad, coz by melo byt u provozovaneho subjektu samozrejmosti.To neni fama, to je fakt.

     7. Fámou hojně využívanou těmi co z nejrůznějších důvodů nesnáší fotbal je tvrzení o „postavení umělé trávy“ z městských peněz. Detailně se tu skutečné cifry probíraly právě v únoru. Ve vašem tvrzení mělo být: …ĆÁSTEČNĚ také postavenou za městské peníze…
      V únorové diskuzi byly uvedeny i srovnání podpory sportů v okolních městech.

      Údajnou nestandartnost postupu „fotbalistů“ neobhajuji a každý rozumný člověk který není řádně a komplexně informován o VŠECH okolnostech to neudělá.

 3. zbytečná diskuze
  -neměla se stavět tak drahá stavba (jestli vůbec)
  -neměli poskytnou následnou dotaci (poskytli-můžou za to?)
  -je vedení FK schopné (má altán) nebo neschopné (neumí nic naplánovat podle reality)

  1. přístřešek za 600.000,- pro 200 diváků.
   radši přilákejte lidi na fotbal a ne pod střechu…

 4. Nadšenci nejsou jen ve fotbale, i v jiných sporteech či činnostech, kde se například pracuje s dětmi jsou lidé, kteří vozí děti auty na soutěže, a kde se to děje jen z nadšení rodičů či sympatizantů. Mám na mysli např. činnost v požárním sportu mladých hasičů apod. A kdyby se opozdili s žádostí o dotaci, tak nedostanou nic.

 5. Problém není u fotbalistů,ale u zastupitelů.Jak mohou postupovat proti pravidlům,které si sami odsouhlasili?Tomu opravdu nerozumím.Jak je z tohoto případu názorně vidět je nutné obsadit radnici skutečně zodpovědnými lidmi a ne aby tam seděli tací,kteří se s prominutím“podělají“tu z fotbalistů onde z někoho jiného.Tak letos je šance.Pepa.

  1. Bude tu kandidovat asi 7 stran. Snad si vybereme. 7 krát 21 kandidátů je už slušná porce lidí.
   A nebojme se volit i lidi bez titulů, i oni mají rozum a někdy i lepší jak ti magistři, doktoři apod

   1. Za tři neděle to budeme vědět přesně,končí termín pro podávání kandidátek,sedm kandidátů na starostu to je síla.

    1. Ještě že většina rozumných lidí sem neleze,je z toho člověku na zvracení to tady číst,bulvár a hnus,kam se hrabete na Blesk apod…

     1. Drahý anonyme, ukaž mi prosím jediný, alespoň trochu bulvární článek na Humpolákovi.

      A pokud Ti jde o diskuse – ano, opakovaně jsme napadáni a vyzýváni, ať něco uděláme s anonymními, sprostými a urážlivými příspěvky.
      Redakce Humpoláka je v tomto zajedno: urážlivé, útočné a nesouvisející příspěvky mažeme, jinak mají čtenáři „volnou ruku, nevyžadujeme registraci, každý, i anonymní názor zde může být. Pokud Ti není něco z názoru spolučtenářů humpoláka po chuti, můžes se s nimi pustit do hádky, můžeš svá anonymní moudra šířit všude kde uznáš za vhodné, můžeš přestat Humpoláka číst …… svoboda je krásná věc.

      František (@humpolak.cz)

     2. zlatej Olaf na Humpolaka z vysoka kali. Od podzimu cekam na termin, kdy se sejdem a budeme alespon imitovat cinnost valne hromady …… venku dozrava obili …..

      F.

     3. „Ještě že většina rozumných lidí sem neleze…“ :-))
      Takže vaším příspěvkem zde vlastně potvrzujete, že se zařazujete mezi tu skupinu nerozumných, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kniha humpoleckého rodáka právě vyšla

Ne Čvc 18 , 2010
Ve středu 14.července opustila havlíčkobrodskou tiskárnu kniha „Povídky ze stínu války“, kterou napsal humpolecký rodák Karel Suchý. Jedná se o autentické příběhy založené na skutečných událostech. Autor popsal život v protektorátu z pohledu malého chlapce. Čtěte dále:   Báječné léto s muminky

You May Like

Témata