Házenkářky Jiskry šokovaly bronzem celou republiku

S nečekanými bronzovými medailemi se ze Zimního halového mistrovství republiky vrátili humpolecké starší žákyně. V konečné tabulce je předstihly jen ligové bašty národní házené Přeštice a Krčín.

"Určitě je to pro nás nesmírně příjemný výsledek. Úspěch má hned dvě fáze. Skvělé bylo už to, že jsme se na mistrovství dokázali probojovat, když jsme v listopadu porazili na kvalifikačním turnaji o jednu branku Olbramovice, které v naší jihomoravské oblasti dominují. V republikové konkurenci jsme měli patřit tak na páté nebo maximálně čtvrté místo, ale vydařil se nám hlavně zápas s Chomutovem, který nás posunul hodně dopředu,"označil klíčovou bitvu bělohradského měření sil trenér Humpolce Stanislav Vošický. Jiskra však neměla na turnaji jen na růžích ustláno. Ukázalo se to hlavně v utkání s Pustějovem: "Nemyslím si, že by měl lepší kádr než my, přesto musím říci, že jsme uhráli jsme velmi cennou remízu, která se stala jedním ze základních kamenů našeho pozdějšího úspěchu,"tvrdí Vošický a vývoj duelu mu dává za pravdu. Děvčatům z Vysočiny se vůbec nedařilo, soupeřky několikrát vedly o tři branky a teprve půl minuty před koncem zakončila dostihy ve skore střelou do šibenice z trestného hodu Ivana Dolejšová. Průlom do republikové špičky zůstal prakticky bez odezvy při vyhlašování nejlepších jednotlivkyň turnaje. Ze svěřenek Stanislava Vošického byla jen třetí nejlepší obránkyní vyhlášena Veronika Karásková. "Toto mě v této chvíli ani moc nezajímá, důležitější je úspěch týmu. Rozhodně jsme i my měli výrazné individuality, ale ostatní družstva hrají mistrovství na rozdíl od nás každý rok, takže jejich trenéři znají i hráčky ostatních týmů. My jsme pro ně byli někým novým, neznámým, takže je dost dobře možné, že na nás zapomněli."

Čtěte dále:   Dvě stovky lidí běžely v Humpolci na rozhledny

Z výsledků: Humpolec – Krčín 5: 10, Humpolec – Chomutov 10: 9, Humpolec – L. Bělohrad 7: 3, Humpolec – Pustějov 10: 10, Humpolec – Přeštice 3: 5, Humpolec – Modřany 11: 1.

Tabulka:

1. Přeštice 5 1 0 42:20 11
2. Krčín 5 0 1 61:34 10
3. Humpolec 3 1 2 46:38 7
4. Chomutov 3 1 2 53:39 7
5. Pustějov 2 1 3 37:46 5
6. L. Bělohrad 1 0 5 23:33 2
7. Modřany 0 0 6 17:69 0

Zdroj: okresní tisk

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První české MÚZYum

Út Bře 15 , 2005
Nové turistické lákadlo bude mít od 18.března město Pelhřimov. Kromě Muzea rekordů a kuriozit ČR, expozice vězeňství a Muzea strašidel teď pro turisty nově přibude Síň Lipských aneb První české MÚZYum. Čtěte dále:   Humpolec hrál, tasovičtí dávali góly. Brali třetí domácí výhru.

You May Like

Témata