Helma, flétna a barmanský kurz. Děti z Dětského domova Humpolec se svých přání snad dočkají

Každé z 19 dětí ve věku od 6 do 20 let tady má svůj sen: některé chce sportovat, jiné hrát na hudební nástroj nebo se naučit něco praktického do života. Pro většinu dětí jsou mimoškolní aktivity samozřejmostí, pro tuhle partu z Dětského domova v Humpolci ne. Prostřednictvím platformy Darujme.cz jim na ně ale může přispět kdokoliv.

Devítiletá Lucie ráda zpívá a tančí a také hraje na zobcovou flétnu. Hraje pro radost, ale je samouk a chtěla by se ve hře zdokonalit. Stejně starý Michal zase začal v tělocvičně domova posilovat, a také musí cvičit rehabilitační cviky. „Rád bych měl větší žíněnku, na které bych mohl trénovat,“ vysvětluje s vážnou tváří. Šestiletá Leontýnka ráda jezdí na kole na humpoleckém dopravním hřišti a radost by jí udělala nová helma. Devatenáctiletý Adam byl letos na brigádě v zahraničí, kde pracoval jako číšník. „Získal jsem tu i certifikát číšníka a přál bych si absolvovat ještě barmanský a baristický kurz.“

Mimoškolní aktivity jsou pro děti z dětských domovů stejně důležité jako škola. „Pomáhají jim rozšířit si obzory, získat sebevědomí, dodávají motivaci,“ vyjmenovává Lucie Ellingerová z Nadace České spořitelny, která za nápadem darovat dětem k Ježíšku silnější zážitek z dětství stojí. Své přání vyslovilo celkem 109 dětí z pěti dětských domovů, budějovického Centra ARPIDA a Klubu svobodných matek.

Nadace České spořitelny vytvořila na platformě Darujme.cz dárcovskou výzvu #silnější Vánoce, kde mohou lidé těmto dětem pomoci splnit sny. Klienti České spořitelny mohou navíc přispívat i skrze darovací tlačítko v internetovém a mobilním bankovnictví George a zaměstnanci prostřednictvím bodů z Cafeterie.„Svůj dárek dostane samozřejmě všech 109 dětí. I kdyby se nevybrala celá potřebná částka ve výši 337 340 Kč, navýšíme ji, aby se dostalo na všechny,“ uzavírá Lucie Ellingerová.

Čtěte dále:   Dobročinný bazar MOCI POMOCI už po druhé pomůže pavlovským zvířátkům

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zimní číslo Zálesí

St Pro 6 , 2023
V elektronické podobě můžete číst hned teď Čtěte dále:   Dobročinný bazar MOCI POMOCI už po druhé pomůže pavlovským zvířátkům

You May Like

Témata