Hledá se ovečka zaběhnutá při středověkých slavnostech na hradě Orlíku

5

Dne 5. července se během konání středověkých slavností ztratila ovečka, která byla zdarma majitelkou zapůjčena na tuto akci pro radost těch nejmenších návštěvníků. Ovečka pravděpodobně vyděšena psem některého z návštěvníků seskočila z 3m výšky hradního paláce a zmizela směrem k obci Rozkoš a doposud se ji nepodařilo nalézt.

Pokud někdo z návštěvníků tohoto webu má jakékoliv informace, které mohou vést k nalezení ztracené ovečky, sdělte je prosím na mobilní telefon č. 732 679 824

O svátečních dnech 5. a 6.července se konaly již 11. Středověké slavnosti na hradě Orlíku. Hrad se zahalil do historického hávu a návštěvníci mohli až do soumraku obdivovat rytířské turnaje či gotické tance. Pod širým nebem zněla středověká hudba, v hradní peci se pekl chléb a koláče a řemeslníci předváděli stará řemesla.Snad největší atrakcí pro děti byli ochočení noční dravci – výr velký, sova pálená a puštík obecný, které si bylo možné i pohladit.


Všichni hosté hradu se mohli přesvědčit, jak se obecně prospěšné společnosti Castrum daří historický objekt zvelebovat. Jeho správu společnost převzala v roce 1998 a ve spolupráci s městem se snaží zajistit dostatek finančních prostředků na další záchranné práce.Drobným záchranným pracím, které spočívají zejména v konzervaci zdiva, či vyklízení sutin, předchází archeologický průzkum. Na ten se podařilo během posledních pěti let sehnat přes 300.000 korun z grantů ministerstva kultury. Daří se také získat peníze z programů kraje Vysočina. Záchrana památky je závislá především na práci dobrovolníků. Její výsledky však ničí vandalové, kteří například ukradli nové měděné dešťové svody.


Od 18. do 25. srpna ožije hrad Orlík tradičním festivalem Film a dějiny. V prostředí romantické zříceniny uvidíte filmy Svatý Václav, Staré pověsti české, Kytice, Romaneto, Slasti Otce vlasti, Noc na Karlštejně, Jára Cimrman ležící, spící a mnoho dalších filmů. 

Čtěte dále:   Víte, ve které pohádce se objevila hradní zřícenina nad Humpolcem?

myska

5 thoughts on “Hledá se ovečka zaběhnutá při středověkých slavnostech na hradě Orlíku

          1. jestli se pořád nenašla, tak by asi někdo už měl!:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Autokros opět v Humpolci

Út Čvc 10 , 2007
Kolotoč autokrosových závodů se opět pozastaví v Humpolci, kde se na místní autokrosové trati 14. a 15. července pojede Bresson mezinárodní mistrovství ČR v autokrosu. Čtěte dále:   Silvestrovské rozhledy

You May Like

Témata