Houbařská sezona vrcholí. Přijměte pozvání na podzimní výstavy hub i s houbařskou poradnou.

2
Stávající počasí přeje růstu hub, a proto je v lesích napříč Vysočinou možné potkat řadu houbařů s plnými košíky.
Na houby vyrazili i jihlavští mykologové a muzejníci z Muzea Vysočiny Jihlava, aby mohli ve dnech 27. a 28. 9. uskutečnit jubilejní 10. ročník výstavy hub. „Tato pouze dvoudenní výstava je u návštěvníků velmi oblíbená, neboť jsme národem houbařů a sbírání hub má u nás skutečně dlouholetou tradici. A mnozí vítají bezplatnou poradnu, ve které si mohou nechat odborně určit čerstvý a ještě neočištěný houbařský úlovek. Akce je též hojně navštěvována školami, protože pro ně probíhají krátké prezentace hub“, uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Výstava v expoziční budově na Masarykově náměstí 57/58 je přístupná oba dva dny vždy od 9 do 12 a od 12:30 do 17 hodin. Plné vstupné je ve výši 20 Kč a snížené pouze 10 Kč. Po celou dobu výstavy bude fungovat mykologická poradna pro širokou veřejnost. Ta bude díky dlouhodobé spolupráci muzea s Mykologickým klubem Jihlava v předsálí muzeu probíhat po celé září i říjen vždy v pondělí od 16 do 17 hodin. Případně je možné nechat houbu s kontaktními údaji na pokladně muzea kdykoli v otevírací době. Připraven je i doprovodný program v podobě přednášky s názvem Poznáváme ryzce, která se uskuteční v pátek 4. října od 17 hodin v Malovaném sále v budově na Masarykově náměstí 55.

 

A pokud nestihnete výstavu v Jihlavě, není nutné zoufat. V Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod se rovněž uskuteční podzimní výstava hub. Přízemí Havlíčkova domu provoní vůně hub od úterý 1. října do čtvrtka 3. října. Po celou otevírací dobu, tj. od 9:00 do 17:00 hodin, bude i zde zároveň probíhat mykologická poradna. Pokud tedy v lese narazíte na nějaký pro Vás zajímavý houbařský úlovek, využijte možnost nechat si ho určit od odborníků z místního mykologického spolku. Dle statistik se do lesa na houby vypraví téměř sedmdesát procent Čechů. A právě Vysočina patří mezi houbařské ráje. A proto vzhůru na houby!

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

houby

houby

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

Houbařská sezona vrcholí. Přijměte pozvání na podzimní výstavy hub i s houbařskou poradnou

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

2 thoughts on “Houbařská sezona vrcholí. Přijměte pozvání na podzimní výstavy hub i s houbařskou poradnou.

  1. No já bych teda moc neřekl že počasí přeje růstu hub. Pořád bylo sucho, pořádně nijak nezapršelo. Ale je zajímavé, že houby začaly rúst jako po dešti poté, co rusákum bouchla ta testovaná raketa na jaderný pohon. Podivná souvislost. Já raději houby od té doby nesbírám. :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zimní opatření na D1

St Zář 25 , 2019
Další odpočívky pro kamiony, sypače, proměnné dopravní značení a rychlý přístup pro složky IZS Čtěte dále:   V Humpolci se rozloučili létem bramborovou dokopnou
Sníh komplikuje situaci na vysočinských silnicích. Problém mají hlavně kamiony

You May Like

Témata