Hrad Orlík bude otevřen o víkendech i v měsíci říjnu

Návštěvní doba hradu bude rozšířena až do 15.října, a to o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Pokud se změna osvědčí, bude zváženo i další prodloužení do konce měsíce.

Od neděle 21. září probíhá dlouho očekávaná výměna střešní krytiny na objektu hradní kuchyně v areálu hradu. Akce „Oprava střechy kuchyně na hradě Orlík u Humpolce“ s celkovým nákladem 179.733,-Kč je realizována správou hradu z příjmů ze vstupného a dále za podpory z Fondu Vysočiny, z grantového programu „Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2008“, ve výši 71.893,- Kč. 


Původní eternitovou krytinu mnohokráte opravovanou po pádech stromů (nejhorší poškození v roce 1999 pádem obrovského smrku z hradního příkopu) a především po neutuchajících činech vandalů, nahradí štípaný šindel odolný proti hodu kamenem a běhu po střeše a především esteticky lépe se začleňujícím do areálu hradu.


 


Provoz hradu nebude touto stavební akcí nijak zvláště omezen. Naopak, pokládka dřevěného šindele se stane zajímavou ukázkou historického řemesla, které je málokdy k vidění. 


 


Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde: http://www.hrad-orlik.cz/aktuality/?more=90#news90


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka do knihovny

Čt Zář 25 , 2008
V pondělí 29. září 2008 představí svojí knihu „Má setkání s Vysočinou“ hejtman našeho kraje Miloš Vystrčil. Prezentace autora i s autogramiádou začíná v 16.30 v Literárním klubu Městské knihovny.

You May Like

Témata