Hradozámecká NOC – tentokrát i na Orlíku

11

Sobota 29. srpna 2015 – začátky prohlídek 20:30, 21:15, 22:00

Logo 2014

Sobota 29. srpna 2015 – začátky prohlídek 20:30, 21:15, 22:00

Hradozámecká NOC – tentokrát i na Orlíku – Noční prohlídky

na téma pověstí z hradu i podhradí

 Noc na hradě

 

Začátky prohlídek předpokládáme v 45 min. intervalech – 20:30, 21:15, 22:00 hod. Předem však upozorňujeme, že začátky prohlídek  se  mohou v návaznosti na intenzitě aktivitystrašidel a odvahy návštěvníků posouvat  !!!!!!

Vstupenky doporučujeme z důvodu omezeného počtu
předem rezervovat na e-mailu: kastelan@hrad-orlik.cz . Pokud si je návštěvník nevyzvedne v pokladně hradu do 10 min. před začátkem prohlídku, tak budou rezervované vstupenky uvolněny do běžného prodeje.

Vstupné jednotné 50,-Kč za osobu. www.castrum.cz

 

    Cílem celostátní Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Kulturní program je různorodý, od nočních prohlídek (prohlídek v netradičním osvětlení), přes divadelní představení a hudební vystoupení až po komponované programy.

       Oficiální zahajovací program letos proběhne na zámku Rožumberk. www.hradozameckanoc.cz

Petr

11 thoughts on “Hradozámecká NOC – tentokrát i na Orlíku

 1. Všechny prohlídky jsou již zamluvené do posledního místečka. Pěkný den. Pavel Koubek – kastelán na Orlíku

     1. Pane Fraňku, kdyby to starosta netlačil přes mrtvoly, tak si můžete malovat třeba eifelovku, ale nic by tam od vás nestálo. To že to stojí je jen díky tomu, že starosta chtěl aby to stálo….a v tom on je fakt kanon…

     2. Je mi vcelku jedno, na co je pan starosta „kanón“… V poslední době mi přijde, že není dokonce „kanón“, ale „superstarosta“ se „superschopnostmi“, jak vytrvale tvrdí jedno nejmenované sdružení…
      Čísla jsou jednoduchá… Dnes jsem se bavil s panem kastelánem a návštěvnost je cca +- 15 tis. a ještě není konec sezóny… Loni byla kolem 12 tis. (pokud se pamatuji, tak 1500-2000 udělalo otevření), předloni cca 9 tis. Pokud nic jiného, tak záměr města (starosta + zastupitelstvo) se povedl (nehodnotím stavbu jako takovou, to ať udělají jiní).

      frrrr

     3. Rozhladna na Havláku by byla daleko lépe umístěná a ještě by se tam mnohem lépe hodila než na středověký hrad, kde to není žádná krása. A viditelnost z Havláku je o mnoho lepší a i proto tam měla armáda celé roky základnu pro ochranu civilního obyvatelstva. Jenže mocný muž ji chtěl na hradě, tak tam stojí…. Na druhou stranu nutno přiznat, že návrh pana Fraňka byl jednoznačně nejhezčí ze všech co za ty roky byly předloženy. Některé byly opravdu hodně zrůdné vůči památce.

     4. Když přijedou turisté, tak raději půjdou na Orlík s rozhlednou, kde to mají při jednom. Jít extra na Havlák na rozhlednu….? To je pro hosty lepší jít Křemešník, kde si dají i oběd.

     5. Nemáte pravdu. Vždy je lepší víc cílů, protože v tom daném místě zůstanou turisti vic času, daj si jídlo, přenocujou…… Takhle zajdou na hrad a frrrr třeba na ten Křemešník.

   1. Ano, a právě proto, že tam není nic vidět, tak máme večerní prohlídky plně obszené a musim další zájemce odmítat. Pěkný den přeje Pavel Koubek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Organizace nového školního roku

Čt Srp 27 , 2015
Už jen dny a hodiny zbývají do konce letošních letních prázdnin. Nový školní rok 2015/2016 začne na většině škol v úterý 1. září 2015.

You May Like

Témata