Humpolec obhájil titul společensky odpovědné obce Kraje Vysočina

11

Skleněná špičatá plastika opět putuje do Humpolce. Městský úřad získal Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost za období 2020-2021

Z rukou náměstka hejtmana Miroslava Houšky a krajského radního Karla Janouška ji převzal humpolecký starosta Karel Kratochvíl. „Z ceny mám samozřejmě radost. Bez dobře fungujícího městského úřadu bychom jen těžko mohli zajistit hladký chod města, a pomýšlet tak na spokojenost jeho obyvatel,“ okomentoval starosta. „Není to ale jen o nás – politicích a úřednících – ale je to zásluha většiny obyvatel ve městě,“ dodal.

Kraj Vysočina tímto oceněním pravidelně oceňuje firmy a organizace za příkladnou realizaci principů společenské odpovědnosti s tím, že jsou následováníhodným vzorem pro ostatní subjekty v regionu.

Předností Humpolce je především jeho důraz na životního prostředí. Všech 59 zaměstnanců a 3 uvolnění funkcionáři mají k dispozici nádoby na třídění odpadu v nadstandardním rozsahu. Dále je možné na úřadu odložit i drobná elektrozařízení či baterie. Od loňska navíc ve městě funguje takzvaný Door to door systém. „Jakékoli zacházení s odpady, které vede k zefektivnění recyklace, je prospěšné,“ podotkl Karel Kratochvíl. K dopravě v rámci města pak úředníci využívají elektroskútr, aby i v tomto ohledu šetřili přírodu.

Úřad ale nezapomíná ani na osobní potřeby svých zaměstnanců. „Všichni si mohou dle svého zájmu a pracovních potřeb zvyšovat vzdělání. Přispíváme na úhradu části školného, umožňujeme tisk studijních materiálů a účast na různých vzdělávacích kurzech. V rámci úřadu je zaveden rozsáhlý vlastní systém profesního vzdělávání úředníků,“ vyjmenoval tajemník humpoleckého městského úřadu Jiří Fiala.

Samozřejmostí je pak vstřícnost vůči obyvatelům Humpolce. Od letošního roku funguje Portál občana, díky kterému mohou lidé některé věci řešit z pohodlí domova a nemusí kvůli nim chodit na úřad. Své záměry vedení města prezentuje na veřejných projednáních s občany a zájemci o dění ve městě mohou sledovat i přímý přenos ze zasedání zastupitelstva, který je posléze dostupný i v archivu videí na YouTube kanálu města.

Petr

11 thoughts on “Humpolec obhájil titul společensky odpovědné obce Kraje Vysočina

  1. Kdykoli jsem jsem něco potřeboval vždy jsem to na úřadě vyřídil :-), Byl jsem tam pro řidičák, občanku, pas, přihlásit auto a ověřit podpis. Vše je v přízemý, co je v dalších patrech nevím, ale dle počtu nahlášených obyvatel to bude asi hotel 🙂

    1. Úředník úřaduje. na tom by snad nemělo být nic k divení, nebo pochvale. Od toho si tam úředníka platíme, ne?
      Budete se divit, že pekař ráno upekl housku? Že Vám ji prodavač prodal?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hokejistky do 16 let míří na Evropský pohár! Chtějí čtvrtou medaili

Čt Kvě 5 , 2022
Mezi nimi i Madlen Chladová z Humpolece. Je to až neuvěřitelné, ale v letošním roce zasáhne i do všech obvykle „nudných“ hokejových měsíců vrcholný turnaj minimálně jedné reprezentační kategorie. Po mužských osmnáctkách přebírají štafetu hokejistky do 16 let, které vyrazí na Evropský pohár do Budapešti.
Dočkají se i nejmladší hokejistky: V Krušných horách hostí Švýcarsko. V nominaci Madlen Chladová z Humpolce.

You May Like

Témata