Humpolec opět přivítá autokrosové Setkání mistrů

9

V sobotu 12. října 2013 bude Humpolec hostit jubilejní 30. autokrosové Bernard Cup – Setkání mistrů. V areálu tamní trati si přijdou na své nejen závodníci, ale i diváci, pro něž organizátoři připravili atraktivní doprovodný program.

Jen týden po závěrečném podniku českého šampionátu v Přibicích, si dají nejúspěšnější domácí autokrosaři své letošní závěrečné dostaveníčko v Humpolci. Pořadatelům z tamního AMK Zálesí se totiž opět dostalo cti uspořádat tradiční rozlučku s autokrosovou sezónou, oblíbené Setkání mistrů.

Závod bude zahájen v sobotu 12. října v 8:30 hodin měřenými tréninky. První rozjížďky odstartují v 11:00, druhé následují v 13:30 hodin. Začátek finálových jízd je pak plánován na 15:30 hodin.

Bohatý program čeká i fanoušky, kteří jsou pořadateli srdečně zváni. Vedle možnosti shlédnout letos naposledy úchvatné souboje autokrosových speciálů, projít si depo, prohlédnout si techniku a popovídat si s jezdci, pro ně bude připravena i řada dalších atrakcí.

Svou autogramiádu bude mít v Humpolci špičkový soutěžní pilot Martin Semerád. Ten v roce 2009 vyhrál seriál Pirelli Star Driver, který vyhledává nové talenty pro světový šampionát v rally. Martin následně v mistrovství světa absolvoval dvě sezóny a v roce 2011 vybojoval svůj životní výsledek, když zvítězil v kategorii produkčních vozů při Švédské rally. V Humpolci představí i svůj soutěžní speciál. Možnost svezení s tímto talentovaným pilotem pak dostane jeden z vylosovaných diváků.

Závodu by se rád zúčastnil také další soutěžák, účastník letošního světového šampionátu v kategorii produkčních vozů Martin Hudec. Na trati by se chtěl objevit nikoliv se svým soutěžním vozem, ale se speciálem královské divize SuperBuggy. O jeho pronájmu nyní intenzivně jedná.

Dalšími lákadly doprovodného programu bude biketrialová exhibice Petra Krause, soutěž o trička Xbuggy, klání o možnost zapůjčení auta na víkend anebo zápolení o sud piva Bernard či kanystr oleje Fuchs. Děti i dospělí budou mít dále možnost vyzkoušet si oblíbenou atrakci zvanou aquazorbing a při slavnostním večeru ve Spolkovém domě si užít vystoupení zpěvačky, ale také automobilové závodnice, Olgy Lounové.

Čtěte dále:   Dobročinné góly. Zápas mezi Pelhřimovem s Humpolcem pomohl dětským pacientům v nemocnici

Vlastimil Resl

AMK Zálesí Humpolec není organizátorem  „Letů vrtulníku kolem Orlíku“. Jde o soukromou záležitost vlastníka  vrtulníku a jen využil termínu našeho závodu kvůli velké návštěvnosti diváků.

Bsetkanimistr2013_1.JPG

Petr

9 thoughts on “Humpolec opět přivítá autokrosové Setkání mistrů

 1. Chtěl bych upozornit všechny návštěvníky,aby se Humpolci nyní vyhnuli.Dnes jsem jel od H.B. a na semaforech jsem ztrávil mimo špičku 45 minut a na sinici se nepracovalo.Po průjezdem městem jsem ztrávil dalších 30 minut na výjezdu do Pelhřimova. Takže upozorňuji návštěvníky aby se připravily na dlouhé kolony na příjezdu do Humpolce a to nemluvím o D1 to je úplná katastrofa a bude hůře protože oprava se bude dlouhodobě protahovat !!!
  Pavel

  1. Co je to za kravinu? Já pracuji pro jednu z firem, která opravy na silnici realizuje a opravdu nevím o ničem takovém, co tady píšete, blbost. Jako zdržení na silnici HB-Hu na semaforech je, ale je do 10 minut. „MUSÍME TO OPRAVIT“

   1. Nevím,u které fa.pracujete ,ale je to ověřeno na stránkách MěÚ Humpolec ,a potrvrdil to i p.Prchal vedoucí odboru.
    O víkendu bude provoz od PE do Hu.Opačný měr bude veden přes objíždku v délce 40 km na Želiv.

    Tak koukej pracovat Joudo !!

    Pavel

 2. Dobrýden,chtěl bycvh požádat všechny,aby se o tomto výkendu nepokušeli dostat do Humpolce bude celý výkend uzavřená komunikace Pelhřimov Humúpolec !!!!!!
  Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozhledna na Orlíku

Čt Říj 3 , 2013
Již od roku 1990 se objevují návrhy na vybudování rozhledny. Vyvolají vášnivé diskuse, jenže argumenty pro/proti se pravidelně opakují. Obvykle debaty po nějakém čase usnou, aby je delší návrh opět probudil a tak to jde stále dokola. Čtěte dále:   Tři góly a dvě červené. Fotbalisté Slovanu si poradili s […]

You May Like

Témata