Humpolec opravuje za 6,5 milionu rybníky v Petrovicích

Humpolec na Pelhřimovsku opravuje ve své místní části Petrovice trojici rybníků. Chce zlepšit jejich funkčnost včetně požární a posílit zadržování vody v krajině. Náklady jsou asi 6,5 milionu korun, radnice je částečně hradí z dotací.

Své rybníky chce opravovat i Jemnice na Třebíčsku, která počítá s náklady 4,6 milionu korun. Vyplývá to z informací uvedených na webu měst. V Petrovicích se opravuje Velký i Malý rybník a rybník Kamšovák. Projektovou dokumentaci na ně nechala radnice zpracovat v roce 2021. Vedle stavebních úprav se týkala hlavně odstranění sedimentu.

 

Radnice zároveň požádala o dotaci z ministerstva zemědělství a uspěla. Náklady na opravu a odbahnění rybníků Velký a Malý jsou podle Josefa Jůzla z humpoleckého odboru investic a správy majetku zhruba 3,4 milionu korun a dotace na ně je dvoumilionová. Práce na rybníku Kamšovák budou stát téměř tři miliony, přičemž dotace je 1,7 milionu korun.

 

O zakázku se v polovině loňského roku ucházelo osm společností. Radnice vybrala na základně nejnižší nabízené ceny firmu Aqueko, která má na dokončení devět měsíců od předání staveniště, což bylo loni v prosinci. Nyní se rybníky odbahňují.

 

Vedle odbahnění potřebují taky nový bezpečnostní přeliv, opevnění části hráze a břehů. Rybník Kamšovák je průtočný, protéká jím Vitický potok.

 

Jemnice vyhlásila ve čtvrtek veřejnou zakázku na zhotovitele oprav břehů a hrází rybníků v zámeckém parku, včetně nového stavidla a potrubí pod komunikací. Opevněný kamenem má být i ostrov v rybníku Dolní Park, u kterého má být také vyměněna ocelová spodní výpust za betonovou. Jemnice chce s pracemi začít v květnu a dokončit je chce do letošního října.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Filmový klub: Psycho

Út Dub 4 , 2023
Zveme Vás do návštěvnického centra Bernard na film Alfreda Hitchcocka Psycho. Poslední volná místa!
Filmový klub: Psycho

You May Like

Témata