Humpolec: S Jirousem se loučí i jeho rodné město

9

Po sobotním pohřbu v Kostelním Vydří se s básníkem Ivanem Martinem Jirousem chystá rozloučit také jeho rodný Humpolec. Stane se tak v pátek, kdy se v kostele svatého Mikuláše koná zádušní mše za Jirouse. Ten se před dvěma roky stal držitelem pamětní medaile doktora Aleše Hrdličky, nejvyššího vyznamenání udíleném v tomto městě. „Zádušní mše začíná v osmnáct hodin, květinové dary budou přeneseny na Ivanův hrob,” řekla básníkova dlouholetá kamarádka Jarmila Neomytková.

Čtěte dále:   Místní akční skupina plánuje nový projekt zaměřený na oblast školství v našem území

Axl

9 thoughts on “Humpolec: S Jirousem se loučí i jeho rodné město

  1. Tak se ke mě taky dostala zpráva, že se prý uvažuje o tom, přejmenovat Základní školu Podhrad na Základní školu I. Jirouse. Říkám, je to jenom fáma, ale zajímalo by mne jestli je to pravda nebo ne. Mohl by to někdo potvrdit nebo dementovat?

        1. A proč až za deset let ? Nic dalšího už přece Magor ani nenapíše, ani nevykoná. Jeho dílo a život už se nezmění.

          1. Nu a kolik máme v Humpolci podobných rodáků.Určitě čas ukáže že „Magor“byl jedním z těch významnějších.Já bych po něm pojmenoval nějakej fesťák,např.Magorova Skála.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dva zápasy JIskry přinesly tři body

Čt Lis 24 , 2011
V minulém týdnu absolvovali hokejisté Jiskry Humpolec dva zápasy jihočeského krajského přeboru. Nejdříve ve sváteční čtvrtek zavítali na stadión do Českého Krumlova. V neděli pak doma hostili tým z Veselí nad Lužnicí. Pár fotografii a video z nedělního zápasu naleznete uvnitř článku. Čtěte dále:   Zveme vás na přednášku

You May Like

Témata