Humpolec se opět připojí k mezinár. kampani Vlajka pro Tibet

25

Na humpolecké radnici se v neděli 10. března objeví tibetská vlajka

icn uradMěstský úřad Humpolec se totiž opět připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Podporu schválili humpolečtí zastupitelé na svém únorovém zasedání.
 

 
 

Akce se každoročně uskutečňuje v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, sta tisíce jich zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. 

Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů.
 

Petr

25 thoughts on “Humpolec se opět připojí k mezinár. kampani Vlajka pro Tibet

 1. Tleskám a děkuji !!!! Věřím, že i nadále bude v tomto počinu Humpolec pokračovat, opět jedna aktivita, která může jít napříč celou humpoleckou politickou scénou. Díky Karle!

  1. Pouze a jenom ukázka toho jak se politici chtějí zviditelnit a „jít s módou“….. Tibeťanům tohle fakt nepomůže v ničem.

    1. No jo no. Když se nejedná o ekonomické, právní, daňové, stavební, technické apod. oblasti, tak je Karel ve svých vodách. V ostatních bohužel dost tone. A to ne! To není dobrý pro město.

     1. Bohužel, Kučera alespoň byl velmi dobrý rétor a navenek naše město dobře reprezentoval. To se o současném neustále kuňkajícím a totálně zmateně mluvícím starostovi nedá říci ani vzdáleně. Je to pro naše město dost velká ostuda navenek. Stačí si prohlédnout ustavující a další zastupitelstva a je to trapnost na trapnost. A bohužel ani nezná jednací řád zastupitelstva, a tak se neustále obrací na tajemníka co má vlastně říkat a dělat.

     2. Zadny uceny z nebe nespadl. Je treba predpokladat urcite obdobi,,hajeni,,. Teprve potom muzeme hodnotit.

     3. To není ani ostuda pána opojeného pozicí, ale těch co vědí co umí, a nastrčili ho tam. Ale oni věděli proč. Loutka jak z učebnice.

     4. Toho si tam nainstalovali Standa s Jirkou stejně tak jako kukačku do ANO a copánka do STAN. Ono je třeba udržet pod pokličkou mnoho věcí…..

     5. Proč občané Humpolce volí tedy tuto tzv. loutku? Asi proto, že mu tím dávají důvěru. Není lehké hned se dostat do role starosty, nejsem Kratochvílův volič, ale chápu, že skočit do této funkce není tak snadné, jak se může zde pokřikujícím kecalům zdát. Oni bohužel nemají ani tu odvahu zkusit kandidovat a být lepší jako on.

     6. No tvl. Dyť tam s nima sedí věčnost. To snad i papoušek by něco okoukal. Když už se do toho hnal, tak by se měl něco naučit. Kupecký moudra asi stačit nebudou.

 2. Chválím všech 19 zastupitelů, kteří hlasovali pro ! A ani se nedivím, že oba komunisti byli proti. Ještě živě pamatují dobu, kdy jejich mateřská KSČ sama lidská práva vehementně porušovala.

  1. To je sice pravda, ale nic to nemění na tom, že je to politické divadlo. Myslím, že by se Tibetu dalo pomoci daleko lépe a konkrétněji, Ale to už by bylo víc práce, než jen vystrčit vlajku do držáku, což udělá zaměstnanec úřadu a politik si připíše zásluhu. Jak starosta a spol pomáhají jinak než tou vlajkou ?

   1. Pokud nemáte korektnější a lepší návrh na vyjádření podpory tibeťanůma natož návrh na smysluplnější vyjádření protestu proti okupaci země svobodného naroda, natož pak návrh smysluplné pomoci, tak si nechte ty trapné kecy!

   2. Přesně, je to o ničem, kašpařina bez konkrétní pomoci. Když někdo má po tomhle pocit, že nějak pomohl, tak by se měl nad sebou zamyslet.

  1. Jenže to není tolik „IN“. Mrtví Srbové, i ti vyhnaní ze své země, nikoho nevzrušujou.
   Z principu věci by se mohla klidně vyvěšovat i vlajka Katalánska, ale to by se v Bruselu asi zlobili. :/

   1. Ono s tím Tibetem to taky není tak jednoznačné, troška historie a ono se ukáže, že Tibetští mniši dost krutě zacházeli s místním obyvatelstvem. samostatný Tibet zas toliko let ani nebyl, jenže pak někdo objevil výhodu vysoké polohy a chtělo se tam stavět odpalovací zařízení na rakety. To v sousedství nikdo nechce 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výstup z veřejného projednání

Pá Bře 8 , 2019
-územní studie obnovy veřejných prostranství na Horním i Dolním náměstí a Zichpili

You May Like

Témata