Humpolec si připisuje další titul nejlepšího Města pro byznys v Kraji Vysočina

61

Tradiční krajské setkání místních samospráv k aktuálním tématům veřejné správy pořádané Svazem měst a obcí Český republiky letos doplnilo slavnostní vyhlášení výzkumu Město pro byznys. Nejlepším místem pro podnikání je podle výzkumu Humpolec, který obsadil první příčku

Pomyslné stříbro získal Pelhřimov a i třetí příčka patří Pelhřimovsku, konkrétně Pacovu. „Humpolci k prvenství podle průzkumu pomohla dobrá infrastruktura, počet významných zaměstnavatelů, úroveň a počet studentů odborného vzdělává, ale například i vstřícnost radnice k podnikání,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, který se setkání více než stovky zástupců měst a obcí Vysočiny účastnil.

 

 
 

Dopolední program setkání se věnoval změnám legislativy, které v mnoha případech zasahují do kompetencí samospráv a zvyšují finanční i administrativní zátěž. Řeč byla i o přístupu obcí k evropským penězům. „Nové programovací období 2014 – 2020 s sebou přináší nejen pro obce celou řadu změn v čerpání evropských peněz. Nové operační programy jsou totiž spravovány na státní úrovni,“ uvedl radní kraje Martin Hyský.

Mimo nové programovací období byla diskutována řada změn legislativy v zadávání veřejných zakázek, v nakládání s odpady nebo v oblasti sociálního bydlení. K diskuzi přišel i zákon o registru smluv, který radnicím ukládá vyšší administrativní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Čím dál častě se venkov setkává i s nedostatečným zajištěním zdravotní péče, kdy se nedaří nahrazovat stárnoucí populaci lékařů. Po ordinacích zubařů se se stejnou potíží potýkají i praktičtí lékaři.

Krajská setkání pořádá Svaz měst a obcí ČR postupně ve všech krajích. Jsou určeny pro představitele radnic, zváni jsou i zástupci krajů, poslanci, senátoři nebo zástupci státní úřadů a soukromých společností působících na území regionu. „Je to příležitost, jak osobně diskutovat vše, co trápí města a obce,“ uzavřel radní Martin Hyský.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

Radní Martin Hyský na setkání samospráv

tisk@kr-vysocina.cz

Petr

61 thoughts on “Humpolec si připisuje další titul nejlepšího Města pro byznys v Kraji Vysočina

    1. Tenhle titul má pro lidi v Humpolci a okolí stejný význam jak kdysi udělovaný titul Nositel řádu práce či Nositel řádu o výstavbu, jen s tím rozdílem, že dnes je byznys vše kam se podíváš.

    2. Paradox je, že vedení města (starosta) vede s podnikateli – kromě členů ODS – otevřenou válku už několik let….. na druhé straně od některých koupí majetek, který ani město vlastně nepotřebuje (pavilon) a jiným zase prodá to co potřebuje (parkoviště)…. jo holt je vidět, že pokud jste seděli, tak se s vámi asi politici budou kamarádit – tak už to je od roku 89….. je smutné, že tato móda je už i v Humpolci !!!

     1. Co se týká budovy tzv.školícího střediska, domnívám se, že využití objekt najde. Kromě Klubu Měkis vlastně není jediná místnost, kde se dá udělat schůze, stekání, konference. Cena mohla být sice o něco nižší, ale lepší objekt v rukou města, než případná ubytovna

     2. Vítězství v anketě je věc jedna a realita věc druhá. V Humpolci, městě pro byznys, ubývá obyvatelstvo. Že by nálepka města pro byznys nelákala? Asi ne. V Humpolci, městě pro byznys, ubývá drobných obchodů a provozoven. Že by se ten byznys dařil jen kamarádům z podnikatelského klubu? Asi ano. Kdysi po revoluci jsme si nalhávali, jak dohoníme a možná i předhoníme Pelhřimov. (trpký smích) Pelhřimov je pro nás nedostižný, natož Brod. Spíše nás stahují vysočinská města s polovičním počtem obyvatel. Vlastní hloupostí jsme přišli o nemocnici a lžeme si do kapsy že poliklinika stačí. Ano stačí, pro město velikosti 5000. Nevím jestli město vede válku s podnikateli, ale určitě nevyhrává mnoho důležitých bojů. Nepřibývá tu mnoho pracovních míst s dobrým platem, zato přibývá prázdných výloh v centru a na hlavních ulicích. Lidé mají strach nejen o práci, ale i o bezpečnost. Ještě že nás může uklidnit ten x-tý titul pro nejnej město. Škoda, že nepřinese lidem lepší život, jen se pár jedinců bude hloupě naparovat. Ach jo. Za co bože za co…

     3. Co to tady zvanite? To jste humpolecti patrioti? Co kdyby jsme se umistili na 15. muste? To by bylo kecu! Je mi z vas smutno! Jiny objektivni srovnavaci pruzkum mezi mesty neni. Vase zaprdenost uz nezna mezi!

     4. Máte tu téměř nekonečný prostor vypsat jak pozitivně se projevil titul město pro byznys. Proč místo toho jen donekonečna urážíte své bývalé kamarády, koho to má zajímat že jste si něco udalali?

     5. Co kdyby jsme se umistili na 15. miste? No to aby jsme asi cela rodina spachali ritualni sebevrazdu. Realny svet je uplne jiny nez si myslite, zadna anketa nezaplati slozenky za najem.

     6. Tak sebevrazdu nepachej a jdi neco delat. Pak zbyde i na zaplaceni slozenek. Tak vypada realny svet. Vojak se stara, vojak ma. Prace je vsude dost. Aspon sem nebudou tahat najemne delnictvo z vychodu.

     7. nesouhlasim s dostiznosti Pelhrimova. Pejr je brutalni dira a kde nic tu nic, ovsem to neni prace naseho zastupitelstva, to je diky D1. Stejne tak titul mesto pro byznys. Na tom zastupitelstvo nenese ani zblo dila.

     8. Pelhrimov mel vyhodu ve velikosti zony a v tom, ze Agrostroj koupil Babis. Tim padem ma 2 velke firmy se zajistenou produkci. Humpolec je diky poloze u D1 ve vyhodne pozici, na druhou stranu je dalnici omezen v rozsirovani prumyslove zony a firmy, ktere potrebuji vetsi pozemky musi hledat jinde. Tech kriterii je samozrejme vice, ale to AN fanatikum stejne nema cenu vysvetlovat, to je hazeni perel svinim. Takze se ani nesnazte pouzivat pojmy jako zastupitelstvo, do dneska nepochopili princip fungovani mestske samospravy a v hlave jim huci akorat AN a starosta. Ted budou trochu zmateni, ktery z nas dvou je Kucera, ale nikdo je nepresvedci, ze ani jeden :).

     9. Ano, mate pravdu, spletl jsem si majitele s ZZN. Na podstate predchoziho prispevku to ale vubec nic nemeni.

     10. Aha. Ty mi zajistíš lépe placenou práci, manažere ze sborovny?

     11. Kdyz jses blb, musis delat blbou praci. To je normalni. Tobe by vyhovoval socialismus, cim vetsi pako, tim vyssi funkce.

     12. Nebudu tě přesvědčovat o ničem, člověk s maturitou je pro tebe prostě blb. Dobře. Faktem je, že v Humpolci je možné získat zaměstnání s výrazně podprůměrným platem oproti celostátnímu, i proti krajskému průměru. Víš kolik bere třeba prodavačka která tě obsluhuje? Pro tebe bude zřejmě extra blbka, a za ty peníze by si ani nevstával. To mnoho lidí v Humpolci musí, protože ve městě pro byznys jsou platy proklatě nízko.

     13. Myslite tim tu hrstku ubozaku co zase dostala na frak? No, to snad neni vizitka humpoleckych podnikatelu? Ta by nasemu mestu opravdu nic nevyhrala. O ostatnich vami uvedenych nepravdach si lude uz udelali obrazek. A to je dobre!

 1. Místo aby jste byli rádi,že Humpolec v něčem obstál a je nejlepší na Vysočině, tak jen remcáte a kritizujete. V příštích volbách jděte do toho a ukažte o co jste lepší nežli současné vedení radnice ! Ty hloupé lži tady na Humpoláku lepší život ve městě nepřinesou.

  1. Kritizovat se musí,nemůžeme mlčet i když by si to pár lidí přálo.Jak už zde bylo napsáno,je nám tenhle titul jako pro obyčejné občany k ničemu.Až Humpolec získá první místo za bezpečnost a klid ve městě,tak budu hrdý klidně i na vedení Humpolce.

  2. Tak znovu, co jste pozitivního vy byznysmani přinesli běžnému občanovi? Teplá voda v paneláku po celý den není na potlesk, to v roce 2016 je samozřejmost.

   1. Bohužel ta teplá voda teče jen ve dne. To jsme asi jediné město v ČR, kde se v noci v r. 2016 neosprchujete !!! Opravdu město pro život….

  1. Kučera by řekl ani raketa na tenis se tu nedá sehnat.Je to doura zakopaná.A bude hůř až vyroste developerské sídlo na nádraží.Zbylé obchody se totálně vyprázdní.Vezmou to šikmooký a budou tu pěstovat a prodávat drogy jako se v tuto dobu prý prodávají v bývalé zelenině pod železářstvím.A nikdo to neprověří.

   1. Je třeba starostovi v zastupitelstvu nařídit, aby taková ocenění vůbec nebral resp. výborné hodnocení města zakázal! Sice jejich výsledek nemůže nikdo (kromě Živnostenského úřadu) ovlivnit, protože jsou to statistická data, ale takou nehoráznost jako být první si přece město nesmí dovolit! Možná uspořádat nějakou přiblblou petici proti a o ničem, to by pomohlo. Než frustrovat některé naše nespokojené občany…

    1. Ale no tak. To vás není důstojné, taková šajba a taková trapnost. Napište alespoň jeden konkrétní pozitivní přínos pro život v Humpolci. Nebo chcete potvrdit že žádné viditelné pozitivum ta lavina vítězství v anketě nepřinesla? Co ta teplá voda pro nás pracující, bude celý den?

     1. Sice nevím ke komu mluvíte, ale tím, že téměř všechny ukazatele v průzkumu ukazuji v porovnání s ostatními městy v kraji pro Humpolec lepší výsledky je jasné, že už to musí být ten přínos pro kvalitu života u nás. Nemůžu hodnotit, zda se v ostatních městech kraje mají o to hůř hůř, ale v porovnávaných cca 50 statistických údajích jsou prostě horší. Teplou vodu pro vás pracujícího si ohřejte ve vlastním bojleru, tak jako já. Pokud bydlíte v paneláku, musíte přemluvit i ostatní majitele bytů na sídlišti, aby souhlasili s tím, že budou mít vyšší cenu za služby s tím spojené. Jiné jednodušší řešení pro vás i pro mne jako pracujícího nevidím.

     2. Humpolec patrně vede hlavně kvůli své strategicky výhodné poloze – přímo u dálnice, vedení se na tom nějak nezasloužilo 😀

     3. Ano, jedním z 50-ti kritérií hodnocení je i vzdálenost k dálnici. V tomto ohledu jsem s Jihlavou a Velkým Meziříčím na společném 1-3. místě.

     4. V Humpolci se musí žít dobře, když má tolik lidí čas se tady bavit prázdnym tlachánim, které stejně vede jen k tomu, že si vzájemně vynadáme kdo za co, a proč takhle, ale vůbec nic to neřeší. Jen je člověku tak nějak lepší, když si může zanadávat a je jedno na koho a proč.

     5. Zase fráze o ničem. Jednu konkrétní pozitivní věc pro většinu občanů tohoto města. To jí tak zoufale nemůžete najít, že to tak trapně okecáváte?

     6. Ale to není nic složitého. Jsme první v součtu cen vodného a stočného. Pro lidi, tj. většinu občanů nejnižší cena z porovnávaných měst na Vysočině. Stačí? Za zoufalce, který se patlá v nesmyslech bych spíš označil vás!

     7. Aha, takže konkrétní přínos ankety pro lid ve městě je patlání se v nesmyslech. Díky za rozhovor.

     8. Nezbývá než poděkovat, že díky anketě máme levnější vodu. To jsme asi většina netušili.

 2. No to jsem opravdu ráda, že žijeme ve měst pro byznys, ale k lepší silnici a chybějícím chodníkům nám to nepomůže.
  Tady nad bývalou pekárnou jsou silnice jak po válce v pohraničí, ale to nevadí, hlavně že žijeme v městě pro byznys. Hurá jdu to oslavit.
  Jitka H.

   1. Mno nejde jen o silnice a chodniky. Mne osobne jde o zdravotnickou peci, ktera je ve meste NULA! Neni pohotovost, neni nemocnice, ale jsou dve tenisove haly, lanove centrum, nove skolici stredisko, nekolik super hyper marketu-pribude dalsi, diky agenturnim pracovnikum jsme i dostatecne kosmopolitni, chtelo by to snad uz jen MHD a squatery.
    Opravdu jsme top mestem pro buzines…….

    1. Dříve musela byt nemocnice max. vzdálena 1hod povozem, proto byla i v Humpooci. Z hlediska kvality personalu je lepši jedna nemocnice v krajském městě, kde můžete byt za 20 minut. Proste vývoj nezastavíš. ..

     1. A proč je tedy nemocnice ve srovnatelně velkém Novém městě NM, když mají nejen k dispozici tu vaší krajskou, ale i kousek do Žďáru? Vaše neznalost není argument. V Humpolci cíleně „učitelé likvidovali doktory“, to je smutný fakt. Nemocnici mohli zachránit jako prestižní úrazovku na dálnici, ale podělali to jako spoustu dalších věcí. Dobrý učitel učí a učení mu je posláním, ten co nic neumí jde v Česku do politiky.

     2. Na téma krajského zdravotnictví by se dala dělat minimálně doktorská práce.
      1) kraj dodnes nemá krajskou nemocnici – Jihlava tento statut dodnes nevlastní
      2) v souvislosti s bodem jedna mají tudíž všechny nemocnice „všechno“, neboť se jedná o politickou otázku – pokud by nastal bod číslo jedna, logicky by se jednalo o nejvyšší pracoviště a například domovský ústav pana hejtmana by tak nemusel být ve všem „in“, což samozřejmě nelze
      3) až někdy možná v daleké budoucnosti nastane bod jedna, logicky pak nastane i útlum některých zbytných zařízení (viz. NMnM) a taktéž možná konečně dojde k smysluplnému přerozdělování peněz, vybavení, budou peníze na doktory/ sestry apod.

      frrrr

     3. Proc maji nemocnici v Novem Meste? Proteze ji nemaji v okresnim Zdare nad Sazavou. Ale to jsou zasadni neznosti pane mudrci. Nebo snad zamerna lez? Pak je to ubohe!

     4. To je zajímavé že se někdo pořád naváží do učitelů. Vypadá to buď na mindrák, že sám nemá vzdělání, nebo o záměr: když už nemám co bych kritizoval, najdu si spojení učitel-zastupitel. Kde má jisté, že Ing. by byl lepší zastupitel, starosta, tajemník…? Nikde. Jde jen o konstrukci člověka, který hledá problémy a nemůže se smířit s povolebním uspořádáním radnice. Je mi takového člověka líto, že nemá radost ze života a utápí se ve své žluči. Na závěr: A pokud by byla starostkou paní Štěrbová, to by určitě to, že je bývalá učitelka vůbec nevadilo. „Bílý kůň“ se nekritizuje.

     5. Nic proti kantorům,ale je pravdou, že jich je skoro dost v zastupitelstvu. Ale lidé volí koho znají, dělník dnes šanci nemá to je jasný, i kdyby byl sebešikovnější. To prosím berte ne jako opovrhování,ale konstatování. Uvidíme v roce 2018 na podzim, bude to zlomový okamžik pro zastupitelstvo.

     6. Zdeněk Rýzner dokázal mnoho i bez VŠ titulu. Platy u něj jsou vysoce nadprůměrné. Ale asi není ten správný byznys man když se nekamarádí s tou nejnej partou v Humpíku.

     7. No tak. Rýner na hrad! A budeme mít všichni nadprůměrné platy! A nebudeme pak frustrovaní z nedůstojného titulu nejlepšího města na Vysočině!

     8. Tak to bylo zvolani uplne mimo misu. Premyslejte nez napisete takovy blud….

     9. Já myslel, že na blud je třeba odpovědět bludem. Tak to sorry!

     10. Kluci ze spolku a jeho priznivci, mate u vas tak trochu binec. Nahore si jeden z vasich stezuje, ze v Hu to stoji za ho, protoze jsou male platy a starosta mu brani pouzivat AN. A tady se docitam, ze vas guru plati vysoce nadprumerne a zadne vzdelani nepotrebuje. Meli by jste se trochu ideologicky sjednotit, napadani ucitelu v porovnani s predchozim zamestnanim vaseho konika (kobylky) take neni uplne nejlepsim napadem.

 3. Město se v poslední době přizpůsobuje pro byznys a pro auta, ale ne pro obyvatele. Chtělo by to městského architekta jako byl kdysi pan Jirmus. V Jihlavě na něj nedají dopustit i po letech.

   1. Nafackuj si ignorante. Jirmus řešil urbanismus (nejen) Jihlavy. Prior je práce Prchala a Sklepka. Díky Jirmusovi jsou mj. na mapě Unesco Třebíč a Telč.

  1. Nechte me hadat, ze by treba Ryzner? A dalsi zakazky bez vyberoveho rizeni? Pokud vyhraje priste ta jedina neuplatna a nezavisla na radnici, tak se vas sen splni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Burza vyřazených knih

Čt Bře 3 , 2016
Pondělí 07.03.2016 08:00 – 16:30 , Úterý 08.03.2016 08:00 – 15:00 , Středa 09.03.2016 08:00 – 16:30 Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

You May Like

Témata