Humpolečtí píší svému starostovi….

13

Jedenáct signatářů sepsalo výzvu starostovi města Humpolce, která mu byla dnes v dopoledních hodinách předána

humpolec.jpg

Dopis v úplném znění:

"VÝZVA  STAROSTOVI   MĚSTA   HUMPOLCE

Vážený pane starosto, s velkým znepokojením sledujeme započaté úpravy humpoleckých náměstí. Po loňské necitlivé úpravě centrální části Dolního náměstí je nyní přes odpor a připomínky členů odborných komisí realizován projekt „Kruhový objezd-Tyršovo náměstí“. Další významné lokality města jsou v obdobném duchu k zásadním úpravám chystány. Naše profesní čest nám nedovoluje tomuto dění nadále jen mlčky přihlížet.

Zastáváme názor, že příslušné odborné občanské komise by měly mít možnost zasahovat do průběhu realizace těchto akcí, a že hledisko odbornosti by mělo dostat plnou podporu vedení města.

Proces, jakým dochází k pozměňování vzhledu historicky cenných míst Humpolce, považujeme za chybný a odporující zásadám naší samosprávné demokracie. Bez výběrových řízení a předchozí celospolečenské shody jsou projektovány úpravy, ke kterým odborná i laická veřejnost nedostává šanci se vyjádřit. Žádná možnost zásahu není umožněna ani odborníkům ze Stavební komise, Finančního výboru a Kulturní komise. Jejich názory nejsou brány při provádění prací v potaz, a co je snad ještě horší, nejsou se záměry a plány úprav včas a komplexně seznamovány. Stávají se tak pouhým komparsem dění, což vede k pochybnostem o smyslu jejich další existence.

Vážený pane starosto, při vědomí výše uvedeného Vás vyzýváme k následujícím krokům:

1/  neprodleně udělte členům Stavební komise právo účastnit se kontrolních dnů stavby „Kruhový objezd – Tyršovo náměstí“ s takovými pravomocemi při zastupování Města Humpolec, aby měli možnost žádat dílčí úpravy projektové dokumentace vedoucí k využití autentických kamenných prvků alespoň při výjezdu do ulic Masarykova a Školní

2/  zamezte spekulacím a fámám a zveřejněte na internetu dokumenty, které akci Kruhový objezd na Tyršově náměstí iniciovaly (petice občanů, žádosti škol, hlukovou studii)

Čtěte dále:   Krajská hokejová liga. Remízový král z Humpolce stoupá tabulkou, Světlá navýšila náskok

3/  podpořte snahy Finančního výboru o poskytnutí řádného a věrohodného vysvětlení, jakými úpravami díla bylo dosaženo tak zásadní úspory mezi předpokládanou a realizační cenou akce „Kruhový objezd – Tyršovo náměstí“

4/  zveřejněte na internetu a v Radničních listech komplexní připravované materiály záměrů Města Humpolec na úpravy dalších komunikací v historicky cenných lokalitách, zejména pak úpravy ulic – Husova, Rašínova, Školní a Žižkova

Naše výzva se týká věcí veřejné důležitosti, z těchto důvodů ji coby otevřený dopis zároveň postupujeme sdělovacím prostředkům, aby i široká občanská veřejnost mohla posoudit její oprávněnost a smysl.

Nepohrdejme odkazem našich předků a chraňme s pokorou to málo kvalitního, co nám zbývá!

V Humpolci dne 12. srpna 2010 v dokonalé úctě:

Ing. Petr Žáček, U Kaštanu 1400                   

Jiří Poláček, Mánesova 887

Ing. Miloslav Beran, Kamarytova 394             

Miroslav Novák, Hadina 244

Pavel Fejt, Pražská 676                                  

Ing. arch. Zdeněk Závodský, Dolní náměstí 22

Jaroslav Voplakal                                     

Mgr. Vladimír Staněk, Jiřická 1415

Josef Příhoda, 5. května 1179                           

Bc. Petr Beránek, Smetanova 47

Ing. arch. Martin Franěk, V Cípku 1170"

Petr

13 thoughts on “Humpolečtí píší svému starostovi….

 1. Je to hrůza , já vůbec nechápu jak můžu v tomto zdevastovaném městě , kde vládne gubernátor ,žít. Určitě všichni podepsaní byli na zastupitelstvu. Zde své názory tvrdě obhajovali, aby zaslepeným zastupitelům otevřeli oči a oni věděli jakou hrůzu vlastně schvalují.
  Dále si myslím , vzhledem ke zvýšené koncetraci článků v různých médiích, že už začala předvolební kampaň.

  1. Vždyť je jen dobře,že předvolební kampaň již začala,alespoň se k mnohým problémům ve městě občané vyjádří a nebo si myslíte,že jde jenom o to hodit lístky do urny ?

  2. Výzva je určitě legitimní, odpoveď Radnice na položené otázky bude zajímavá i pro příznivce kruhového monstra.

 2. Pod uvedený text bych se také podepsal. Byla možnost přidat signaturu, nebo šlo o uzavřenou akci?

  1. Díky za přízeň, naše výzva vznikla jako NEPOLITICKÁ ryze stavařská záležitost. Nebyl čas kontaktovat celou odbornou veřejnost ani organizovat širokou podpisovou akci. Váš souhlas můžete vyjádřit jako PODPOROVATEL VÝZVY zde nebo na stránkách Výzvy na Facebooku, kde budeme uveřejňovat i další aktuální informace. Seznam podporovatelů kteří se přihlásí uveřejníme rovněž na Facebooku.

   http://www.facebook.com/pages/Vyzva-starostovi-mesta-Humpolce/117298294988777

   Pokud vás zajímá jaký názor má na akci „kruhák u TGM“ architekt David Vávra, tak poslouchejte zprávy Českého rozhlasu Region některou celou hodinu v neděli nebo pondělí.

   1. Cožpak nikdo z vás nemá uši. Všechny ulice s dlážděním trpí nadměrným hlukem. Například, když vjedete z asfaltového povrchu v ulici Hálkova na nově udělanou dlážděnou část, je to obrovský rachot. I když dodržíte povolenou padesátku! V noci tam občas profrčí auta mnohem rychleji. Zkuste se ptát lidí, kteří dlouhodobě bydlí vedle frekventovaných dlážděných ulic. V ulicích Školní, Masarykova, Hálkova atd. projedou denně stovky aut poměrně vysokou rychlostí. Vnímáte ten hluk. Humpolec je celkově zamořen hlukem. Dálnice se okolo něho zatáčí. V létě hučí celou noc a až k ránu přehluší tento monotóní zvuk v ulicích s dlážděním hluk projíždějících aut.
    Dlažba je krásná. Kolem kostela, v pěších zónách, na parkovištích, náměstích. V místech, kde je rychlost projíždějících vozidel vyšší, než rychlost chůze a provoz vozidel je větší, než jedno auto za hodinu, by dlažba být neměla.
    Přemýšlejte o tom!

    1. Pokud bych tu já napsal, že je „Humpolec zamořen hlukem“, byl bych okamžitě zastrašován tvrzením že šířím poplašnou zprávu.
     Takové věci by se měly tvrdit na základě doložených měření, jinak je to ryze subjektivní sdělení.

     Vím jaký je rozdíl mezi hlučností asfaltové a dlážděné komunikace. Vím jaké je to žít zasažen hlukem dálnice a továren. Pokud jsem projevil svůj nesouhlas se změnou Tyršova náměstí a dalších lokalit, neznamená to že pohrdám pořebami lidí kteří tam žijí. Kdo pozorně četl naši Výzvu ví, že se snažíme především o to, aby změny veřejného prostoru v Humpolci byly řešeny jinou cestou než direktivní. Aby měli šanci vyjádřit se lidé a odborníci.

   2. Co se týká nepolitičnosti výzvy. Nekandidují někteří z aktérů do zastupitelstva?! V době, kdy „nepolitická“ výzva vznikala, už věděli, že jsou na kandidátkách. Nebo snad ne? Před začátkem volební kampaně se hodí takový malý podrázek. No a nepoliticky na sebe upozorníme, jací jsme spravedliví. A jde nám jenom o stavařinu. Že jo.

    1. Drahý anonyme, pokud narážíš na mne tak jsem účast na kandidátce přislíbil v půlce února 2010, to jsem zdaleka netušil že nějaký nápad na „kruhák“ na Tyršově náměstí existuje. On byl totiž „zcela férově“ schován v dokumentech pod rozpočtovou změnou a nebyl uváděn jako „kruhový objezd na Tyršově náměstí“ ale jako „křižovatka Masarykova-Fugnerova“. To si každý může dohledat na stránkách Města. Pokud něco bylo „podrázek“ jak píšeš, tak fakt že akce proběhla naprosto nestandardně. Byla dotažena až do fáze „UŽ S TÍM NEJDE NIC DĚLAT“, teprve potom předložena jako jediná varianta Stavební komisi. Veřejná debata o podobě Tyršova náměstí „v nových podmínkách“ proběhla prosím tě kdy? Připomeň mi to!

     Pokud se domníváš že jsme upozornili na sebe „jací jsme spravedliví“, připouštíš zároveň že můžeme mít pravdu. Pokud by tomu tak nebylo, veřejnost by to ihned prohlédla.

     Závěrem mé odpovědi fakta – z 11 signatářů „Výzvy“ jich 8 není na žádné kandidátce politických stran do nadcházejících komunálních voleb. 3 zbývající kandidují jako lidé bez politické příslušnosti.

     ing. Petr Žáček

     1. Jasně, přesně tak. V tisku, Radničních listech ani nikde jinde nebyla ani zmíňka o nějakém chystaném kruháči. Vše bylo velmi šikovně zakamuflováno do nic neříkající formulace: křižovatka Masarykova-Fugnerova !!! Každopádně vím, že rozdíl mezi uvolněným rozpočtem na celou akci a nabídkou nejlevnějšího z dodavatelů je 7 milionů korunek. Kdepak jsou, kdepak ?????

 3. Jako podraz vidím zahájení výstavby objezdu tři měsíce před komunálními voélbami. Toto mělo posuzovat nové zastupitelstvo, i kdyby cenu projektu to mělo zdražit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Pá Srp 13 , 2010
bouralo se, kradlo se… Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro

You May Like

Témata