Humpolec tradičně zahájí autokrosovou sezonu

1

Stalo se již tradicí, že autokrosová sezona začíná v Humpolci. Nejinak tomu bude tentokrát, kdy se poslední dubnový víkend, 26. – 28. dubna 2024, na trati Pod Vilémovským lomem utkají o letošní první příděl mistrovských bodů účastníci Mistrovství Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, České Trofeje a kartcrossového MASCOM Cupu.


ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | TomᚠNìmec | www.autokrosar.cz

Humpolečtí pořadatelé jsou pověstní snahou neustále vylepšovat svoji trať a celý areál. „Pro letošní rok přibydou v horním depu dva nové sociální kontejnery a také tribuna pro mechaniky. Ta pojme zhruba čtyřicet lidí. Bude hlídaná zaměstnancem security. Každý tým dostane jednu přenosnou kartičku ke vstupu na tuto tribunu. Naopak v dolním depu jsme museli trochu oželet parkovací prostor pro týmy vzhledem k vybudování a rozšíření předstartovního prostoru,“ popisuje aktuální vylepšení předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček a přidává informace, na co všechno kromě samotného autokrosu se mohou návštěvníci těšit. „Letos jsme se hodně zaměřili na doprovodný program. Dakarský speciál přiveze Tomáš Ouředníček. Z MP Sportu by opět měl dorazit náklaďák MAN, což má na starost mechanik MP sportu, ale hlavně bývalý autokrosař Aleš Němeček. V jednání je vystavení Fiesty WRC Martina Prokopa. Chybět samozřejmě nebudou stánky BESIP či Holka za volantem, či malování na obličej pro děti. Samozřejmostí je dostatek stánků s občerstvením, o což se tradičně stará bývalý dlouholetý autokrosař Pepa Petrik. V sobotu večer budou ve spodním depu hrát DJ Sax a Sprostonárodní harmonikář, na neděli před semifinálovými jízdami je potvrzen koncert Olgy Lounové.“ Program bude velice nabytý, protože v tuto chvíli je přihlášeno bezmála 160 závodních týmů. Dodává Špaček

Čtěte dále:   Bratři Bartošové zvou do Humpolce

Jedním z adeptů na nejvyšší příčky v královské divizi SuperBuggy je Vojtěch Vaculík. „V Humpolci samozřejmě nebudeme chybět já ani můj bratr Martin, který startuje v kategorii Buggy1600. Po loňském úspěchu máme ty nejvyšší ambice. Humpolec naprosto zbožňuji. Líbí se mi tam vše počínaje organizací přes přípravu tratě až po trať samotnou. Je to rychlá a jednoduchá trať a doufám, že diváci dorazí v hojném počtu a vytvoří parádní atmosféru,“ věří znojemský pilot.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

Vysoké pozice v kategorii JuniorBuggy plánuje atakovat Eliška Plná. „Já se těším strašně moc. V „juniorkách“ jsme strašně vyrovnaní a očekávám velké souboje. Já mám ty největší ambice a chci zvítězit,“ netají velké plány závodnice z nedalekého Havlíčkova Brodu.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

text: Vlastimil Resl

Axl

One thought on “Humpolec tradičně zahájí autokrosovou sezonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlíňaci testují – bufet rodinného řeznictvi Zajíček

Pá Dub 12 , 2024
V naší dnešní recenzi nebudeme hodnotit takovou tu úplně klasickou restauraci. Tentokráte se vydáme ochutnat do bufetu, nebo bistra chceteli, které je součástí prodejny rodiného řeznictví Zajíček. Ale popravdě, některé restuarace mohou závidět a mohli by se tu učit, jak se dělá poctivé jídlo. Čtěte dále:   Dobročinné góly. Zápas […]

You May Like

Témata