Humpolecká padesátka 2012 – ohlédnutí

11

Slunné počasí poslední zářijové soboty přilákalo na první ročník Humpolecké padesátky početnou skupinu závodníků – závodu se celkem zúčastnilo 41 sportovců, z toho 3 ženy.

Konkurence byla podle očekávání kvalitní, mezi přihlášenými se objevili jak ostřílení bajkeři, tak hobby jezdci – všem patří naše uznání. Po startovním výstřelu zaujali čelní místa v pelotonu předpokládaní adepti na vítězství, kteří si své pozice svědomitě hájili od prvního strmého stoupání na Orlík. Za nimi se závodní pole postupně roztrhalo.

V prvním kole si velmi úspěšně vedl Josef Vítů (ročník 1995), který po celou dobu pronásledoval vedoucí duo Lukáš Valenta a Jakub Turek, oba z Velosport Valenta Scott Team. Ješkoda, že trojice závodníků ve složení František Tichý, Jiří Beránek a Jan Pechek před Jiřicemi špatně odbočila, a připravila se tak o své dosavadněvydobyté pozice. Chyba ve směru však kluky neodradila, naopak je donutila zahájit stíhací jízdu a probojovat se zpět na přední příčky.

Fyzičku mužů a celkovou připravenost potom důkladně prověřilo druhé kolo závodu. Kluci Jakub Turek a Lukáš Valenta z Velosport Valenta Scott Team si čelní umístění pohlídali a dojeli ve výborném cílovém čase 2:02:58, respektive 2:02:59. Josef Vítů z Eurofoam Sport Team ve druhém kole na vedoucí dvojici ztratil několik cenných minut, ale i tak projel cílem na krásném třetím místě v úhrnném čase 2:12:52. V Humpolecké padesátce nezklamali ani členové z Extrem Team Vystrkov, jmenovitě Josef Svoboda a Jan Kupka, kteří podali skvělý výkon a absolutněobsadili 4. resp. 5. místo. Zbytek závodního pole svedl na trati souboj o každou pozici, kde účastníci mačkali ze svého těla doslova maximum.

Co se týče ženské kategorie, souboj holek byl víceméně vyrovnaný. Nedaly si nic zadarmo a popraly se o svá místa na vítězné „bedně“ s výsledným časem kolem 1:30h.

Čtěte dále:   Přes 100 sedlových koní a poníků a také 22 spřežení letos v Humpolci zápolilo o Zlatou podkovu

Srdečně všem blahopřejeme!

Závod pro defekt nebo vysílení nedokončilo 5 účastníků.

Vřelé poděkování pořadatelůpatří všem zúčastněným, divákům, Policii ČR, pomocníkům organizátorů a především sponzorům akce, kteří věnovali všem závodníkům drobné věcné dary.

Vítězové:

muži: 1. Jakub Turek -2:02:58 (Velosport Valenta Scott Team), 2. Lukáš Valenta – 2:02:59 (Velosport Valenta Scott Team), 3. Josef Vítů – 2:12:52 (Eurofoam Sport Team)

ženy: 1. Kamila Juřičková- 1:28:18 (HK Skála Štoky), 2. Alena Semrádová – 1:31:27 (Équipe sans limites), 3. Zuzana Svobodová – 1:32:22 (Humpolec)

Kompletní výsledky na www.equipesl.cz

Bednapade__1_.JPG

Bednapade__2_.JPG

Petr

11 thoughts on “Humpolecká padesátka 2012 – ohlédnutí

 1. Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Úterý, 02.10. 2012 – 13:23:01
  No nevím kdo dovolil lidem sice ve vestách, ale s igelitovou páskou přehradit Okružní silnici u DH Dekoru na křižovatce.
  Vbíhali jak blázni mezi auta a řidiči nevěděli co se děje. Jestli někdo zatahuje svatbu, nebo je to nějaká divoká demonstrace, nebo nějací ekologové a pod. Jakým právem tyto osoby bez zastavovacího terče takto diletantsky bránili bezpečnosti a plynulosti provozu a kdo to takto schválil a povolil ?

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Úterý, 02.10. 2012 – 19:00:53
  Předně si nemyslím, že by naši pomocníci „vbíhali jak blázni mezi auta“, neboť dopravu v daném místě řídili v době kulminace průjezdu závodníků sami příslušníci Policie ČR – za to jim ještě jednou děkujeme. Pokud jste se Vy osobně ocitl mezi řidiči, kteří „nevěděli co se děje“, doporučuji Vám pro příště pečlivěji sledovat značení – v obou směrech byla totiž dostatečně viditelná cedule s informací o probíhající akci. Pokud jste nadto tak netrpělivý, že nedokážete zhruba 5 minut vyčkat v klidu na místě, věnujte se rovněž nějakému sportu. Při sportovní aktivitě vyplavíte endorfiny a zaútočíte na přebytečné napětí a stres. Tomáš Voplakal

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Středa, 03.10. 2012 – 13:08:19
  Vůbec nejde o to počkat 3-5 minut. S tím si myslím většina rozumných řidičů nemá problém. Otázka ale zněla takto :

  Jakým právem tyto osoby bez zastavovacího terče takto diletantsky bránili bezpečnosti a plynulosti provozu a kdo to takto schválil a povolil ?

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 1)
  Od: frantisek (frantisek@humpolak.cz) – Čtvrtek, 04.10. 2012 – 06:42:12
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.dynamicnet.cz
  Ac nepatrim k poradatelum, dovolim si odpovedet 🙂

  Nikdo je formalne nepoveril, jejich status je zadny. Jenze je taknejak auto*maticky predpokladano, ze „cyklistika je to hlavni“ a tak auta muzou pockat. Tahle vymozenost k nam dorazila z Prahy, dvakrat rocne se cyklolobby rozhodne zablokovat silnice a v okoli pelotonu se take pohybuji osoby ve vestach a blokuji ulice. Rikaji tomu spuntari. Na jare dostal jeden z nich par facek a probiralo se to v novinach asi tyden.

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Čtvrtek, 04.10. 2012 – 14:16:30
  Pokud mne je známo, tak závody se dělají buď na komunikacích, které jsou pro normální provoz uzavřeny a pak je vše ok, nebo za normálního silničního provozu a pak jednoznačně platí vyhláška o provozu na pozemních komunikacích. A v takovém případě nemají cyklisté žádnou mimořádnou přednost s vyjímkou situace, kdy např. křižovatku řídí příslušník Policie ČR a ten umožní pelotonu přednostní průjezd. Nevím dle jakého předpisu byla zhotovena a umístěna cedule / nebo snad dopravní značka ? / o které je řeč a nevím s jakým oprávněním se civilisté ve vestách pohybovali v komunikaci a zabraňovali průjezdu vozidel ? To schválil odbor dopravy MU Ing. Prchal ?

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 1)
  Od: frantisek (frantisek@humpolak.cz) – Čtvrtek, 04.10. 2012 – 14:36:08
  (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.dynamicnet.cz
  Je to sice jen termin, ale pro presnost: vyhlaska o provozu na pozemnich komunikacich uz davno neplati. Nahradil ji zakon.

  Jinak mate ve svem prispevku pravdu. Takto organizovane zavody jsou spatne. Jak pisi vyse, jde o pristup vsech (urady, ucastnici, organizatori, policie) a hresi na to, ze to nejak projde. Statut tech v barevnych vestach je zadny. Nula. Nemaji opravneni ridit dopravu, ridici nejsou povinni je respektovat a (sice se toho dockat nechci) velmi by mne zajimalo reseni nehody a miry zavineni pri takove akci.

  Na mile daleko z toho sala pristup vsech techto aktivistu: „My tady sportujeme, tak snad Vy v tech autech muzete chvili pockat, ne? A vubec, zahodte auta a pojdte se s nami projet, cyklistika je soucasti moderniho zivotniho stylu ….“

  Kdo se chce pobavit, jedno stokrat omilane video na tohle tema [vimeo.com]

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Čtvrtek, 04.10. 2012 – 16:21:21
  Myslím si,že se těch pár řidičů nezblázní,když se jednou za rok musí omezit kvůli závodu.Na silnicích se dějí mnohem horší věci,což vidím jako řidič i jako cyklista. Držím palce do dalších závodů.
  Jirka Čáp

  [ Odpovědět ]
  Re: Humpolecká padesátka již tento víkend! (Hodnocení: 0)
  Od: Anonymní – Čtvrtek, 04.10. 2012 – 17:04:08
  Řidiči se opravdu pro tu chvilku nezblázní, v tom opravdu problém není. Problém je v tom, jak může někdo veřejně takto diletantsky a protizákonně organizovat taký závod ! To vůbec není nic proti cyklistům a jejich koníčku, ale pokud chci něco takového organizovat, tak to snad musím dělat vše legálně. Apropo : poděkování policistům kteří u toho pomáhali je jistě na místě, ale jestli tento diletantismus na druhé straně probíhal s jejich vědomím, tak to je opravdu na zamyšlení… pomáhat a chránit ?

  [ Odpovědět ]

  Tak dozvíme se jak to bylo ? Byly tyto závody s těmito podmínkami organizace průjezdu křižovatkou povoleny odborem dopravy MU a Policií ČR ?

  1. Jestli tady někdo působí diletantsky,tak to jsi ty a už dej pokoj s tím diletantismem a na rozdíl od tebe se podepíši.Miruna

   1. Já bych to zase tolik nebagatelizoval, Miruno. Před pár lety v Krhanicích (Posázaví) jsem byl svědkem toho, jak 14ti leté děvče během takového závodu zahynulo ve sjezdu v serpentýnách pod koly tatry naložené železným šrotem… řidiče tatry následně pořadatelé honili po lese, kde běhal s provazem, protože byl v šoku a chtěl se oběsit…. Pořadatelé v ČR bohužel až na vyjímky nemají dostatečné kompetence/peníze na uspořádání závodů bezpečných pro samotné účastníky…

    1. Ve Vašem příspěvku plně nerozumím třem „poselstvím“: (i) zmínění případu z Krhanic, kde dívka údajně zemřela pod koly nákladního auta (stalo se tak právě kvůli tomu, že silniční provoz nebyl omezen?), (ii) financování závodů ruku v ruce se zajištěním bezpečnosti přímo pro závodníky a (iii) analogii s Humpoleckou padesátkou. Tomáš Voplakal

     1. Ve svém příspěvku jsem ani jedno „poselství“ neplánoval a ani zpětně nenašel, nicméně asi k Vašemu příspěvku: Dívka zemřela i proto, že silniční provoz nemohl být omezen v dostatečném rozsahu, protože to něco stojí a provozovatelé si to nemohli dovolit, což je v dnešní době bohužel průvodním jevem většiny (zejména silničních) závodů. Současně pořádání, zejména za provozu, vyžaduje zkušenosti, které zejména dobrovolníci mnohdy postrádají. Ohroženi jsou tím závodníci. Nebo někdo jiný? Zda v tom objevíte analogii s Humpoleckou padesátkou, je jen na Vás. Já naopak ve Vašem příspěvku nerozumím slovu „údajně“ ve spojení s událostí, kterou si budou všichni nechtění přihlížející jistě do smrti pamatovat.

    2. Lukáši,ač nerad,ale ten případ v Karhanicích je úplně o něčem jiném.Ta holčina totiž nezvládla sjezd, kdežto u DH dekoru se hlídal průjezd křižovatkou(vjíždění z vedlejší přes hlavní) aby právě k něčemu podobnému nedošlo.Mám na kole najeto možná víc než někteří diskutující s autem a dá se říct,že jsem neabsolvoval snad žádný závod který by měl takové privilegia aby se jel na uzavřených silnicích.A jedna z podmínek pořadatelů je seznámení všech účastníků,že se jede za plného provozu.Přál bych všem co mají určité výhrady,aby se dojeli podívat třeba na Sedlčanský okruh a nebo do Jizerek na Bedřichov a pak vám diskuze k Humpolecké padesátce přijde až malicherná.Buďme rádi,že se v Humpolci podařilo tento závod uspořádat.Miruna

     1. To se přece nevylučuje. Můj příspěvek narážel na to, že většinou nejsou prostředky na takové zajištění závodu, aby to bylo bezpečné pro všechny = uzavření trasy. To děvče sice udělalo chybu, ale kdyby tam ta tatra nebyla, nedopadlo by to, jak to dopadlo. Nijak jsem tím výkon pořadatelů padesátky nesnižoval. Seznámení se sice podepisuje, ale to je jen papír. Taky jsem jezdil na silničce 12-15 tis km za rok a pár závodů objel. Dneska je spíše zázrak, že se ještě najdou lidi, kteří do toho jdou. Kolu zdar.

  2. Ano, dozvíte. Zavolejte mi na tel. 775303577 – domluvíme si osobní schůzku, kde s Vámi rád proberu vše, co Vás v této věci zajímá. Tomáš Voplakal

 2. Ahoj všem. Helejte lidi, nechcete se na to vykašlat? Já teda osobně nejsem moc velkým příznivcem všech možných bikerů, cyklokrosařů, silničních cyklistů apod., jelikož já sám k ním nepatřím. Ale proč by si nemohli realizovat pěkný závod jako určitě Humpolecká padesátka byla. Já jako aktivní automobilista a především pěší turista jsem se setkal s X bikerama, kteří byly naprostá hovada, ale i s X bikerama, kteří byli slušní a není problém si s nima vyhovět, poprosit, uhnout si. Stejná hovada a stejní slušní lidé se najdou uplně stějně mezi automobilisty a pěšími turisty. Takže proč se hádat a snažit se dokazovat si, že jedna skupina je blbější/lepší než druhá. Vždyˇje to blbost. Není. Všude se najdou stejní blbci a stejní fajn lidé. Tak místo hádání se pojďme raději respektovat a vyjít si vstříct, aby se hlavně nikomu nic nestalo, všechno bylo vpohodě a všichni si mohli užívat své hobby. To je jako kdybych já se vztekal proti nedávno organizované Rallye Humpolec, že jsem se kvůli této akci nemohl dostat po standartní cestě z Kletečné do Humpolce a musel to objíždět. No a co? Je to jednou za rok, tak se prostě uskromním a objedu to. Mě to nezabije, ani kvůli tomu nezkrachuju a chlapi si mohli aspoň zazávodit. Třeba až příště půjdu v normálním provozu někde po silnici, tak mě kluci nezajedou, i když se budu po silnici jako turista motat jak vítr v bedně. Navrhuji více tolerance a méně házení klacku si navzájem pod nohy. Pojďme se zkusit dohodnou a vyjít si vstříct. Toliko můj názor. 🙂 Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Želiv: konference k 100. výročí narození opata Víta Bohumila Tajovského

St Říj 3 , 2012
V sobotu 13. října pořádá Kanonie premonstrátů v Želivě celodenní konferenci u příležitosti 100. narození opata Víta Bohumila Tajovského. Čtěte dále:   Karneval na ledě

You May Like

Témata