Humpolecká zóna nabídne 500 míst

2

V regionu vzniká další silný zaměstnavatel

Dobrou zprávu připravili lidem z Humpolce a jeho okolí šéfové firmy Zexel Valeo se sídlem v Humpolci. V jedenáctititicícovém městě chce firma zaměstnat na pět set lidí.

Nový významný zaměstnavatel, který by mohl pomoci hospodářsky stabilizovat situaci ve městě a okolí, se rýsuje v humpolecké průmyslové zóně Central Trade Park. Firma Zexel Valeo Compressor Czech, s.r.o., která je součástí mezinárodního koncernu, totiž plánuje ve své zdejší hale výrazně zvýšit výrobu. Již v červenci by zde měly najít zaměstnání desítky lidí různých profesí a pokud se bude situace na trhu vyvíjet podle plánů, chce zde firma do roku 2005 zaměstnat celkem až pět stovek lidí. Společnost, která zde působí od roku 2001, výrábí kompresory a klimatizační systémy osobních automobilů. Od února loňského roku zde bylo zaměstnáno celkem 131 zaměstnanců. V současné době se firma připravuje k sériové výrobě, která by se měla rozjet v červenci. Do té doby se bude ještě chystat výrobní proces a budou zde školit nové zaměstnance. Počet nově přijímaných pracovníků v následujících měsících bude závislý především na odběru výrobků a na počtu zakázek. „Pokud všichni odběratelé, se kterými v současné době jednáme, potvrdí své požadavky na odběr kompresorů, jsme připraveni zvýšit počet lidí do konce tohoto roku až na tři sta zaměstnanců,“ vysvětlil ředitel závodu Laurent Deon. Podle vedení firmy však zatím kvůli válce v Iráku poptávka na trhu šla spíše dolů. Podle zakázek by se pak závod měl v dalším roce rozšířit na 400 až 450 zaměstnanců a v roce 2005 pak na 500 až 550 zaměstnanců.

Jedná se hlavně o pracovníky pro montáž a do obrobny. „V oddělení montáže máme lidi různých profesí, záleží nám hlavně na tom, jak jsou zruční a ochotní pracovat,“ řekla personalistka firmy Petra Vaculová. Do obrobny pak firma potřebuje středoškolsky nebo vysokoškolsky vzdělané strojaře se zkušeností s prací na CNC strojích. U některých profesí je nutná minimálně základní znalost anglického jazyka. Podle úřadu práce však ke snížení nezaměstnanosti na Humpolecku pravděpodobně nedojde. „Podle mých informací se totiž do finančních potíží opět dostal textilní podnik Sukno, kde se opět nedostává na výplaty zaměstnanců, takže drobný nárůst nezaměstnaných z tohoto podniku jsme již zaznamenali,“ uvedla Věra Kovářová, ředitelka pelhřimovského úřadu práce. Zexel Valeo je však podle ní významným zaměstnavatelem. Nedá se však zatím odhadovat, zda se nezaměstnanost sníží, nebo budou lidé ze strojírenských oborů jen přecházet z jiných podniků. „Záleží to hlavně na tom, jaké zde nasadí mzdové podmínky. Prozatím si myslím, že mzdy jsou společně s Humpoleckými strojírnami celkem vyrovnané, a tak by se zde mohli uplatnit i nezaměstnaní,“ dodala Kovářová. Podle starosty Humpolce Jiřího Kučery je takováto firma v průmyslové zóně obrovským kladem. Město je pak schopno a připraveno zajistit další prostory pro stavbu nových podnikatelských budov. Radní nabídli firmě Zexel Valeo spolupráci i při výstavbě bytů pro zaměstnance. Jednalo by se o společné investice do stabilizačních bytů, což je pro město jedna z možností, jak oživit výstavbu ve městě.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Axl

2 thoughts on “Humpolecká zóna nabídne 500 míst

  1. kolik Humpolaku se tam chytne-jak je tak znam, zjisti ze u Japoncu se musi makat a zas pujdou … 🙂

    1. no tak tam holt budou delat prespolni, ale ja bych je zas tak moc nezatracoval, nekolik se jich treba najde 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

STŘÍPKY Z AMERIKY: Nikomu nic není svaté

Út Dub 22 , 2003
Čtěte dále:   Kvůli opravě kanalizace v Humpolci řidiči přejedou dva okresy

You May Like

Témata