Humpolecký smrk

16

kácení

Dnes na humpoleckém náměstí se kácel smrk,

který zde stál již od 40. let minulého století.

Na místo tohoto již prosychajícího stromu tu bude zasazena nová cca

4 metrová jedle a i letošní zimu nám bude vytvářet vánoční atmosféru.

zdroj: facebook Městské kulturní a informační středisko v Humpolci,

kde naleznete i fotografie

Čtěte dále:   Humpolec bude mít brzy novou koalici i starostu, rozhodovat se má ve středu

Petr

16 thoughts on “Humpolecký smrk

 1. Domnívám se, že podobný strom na centrální náměstí nepatří a je škoda, že se kácení nevyužije pro výsadbu měřítkově adekvátní zeleně.

  frrrr

  1. To je sice možná odborný názor. Ale já mám názor, že přírodní rostoucí strom je na vánoční výzdobu ideální. A pro ho tam chci ! A kolik měst má rostoucí vánoční strom ? Hodně málo, takže v tom jsme frajeři….

     1. I archtekt by měl ctít co chce lid. A k humpoleckému náměstí rostlý strom už neomyslytelně patří a ostatní města nám to závidí. Takže za mne jednoznačně ano ! No a starosta se mohl více pochlapit a koupit trochu větší strom. To by snad rozpočet unesl…..

     2. Mám obavu, že plody tvorby „lidu“ sklízíme dodnes. Pokud smrk patří na náměstí neodmyslitelně, podívejte se schválně na historické pohlednice/ fotografie – jde odmyslet poměrně jednoduše.
      Funkce architekta rozhodně nespočívá v tom, že „tancuje“, jak ostatní pískají…

      frrrr

 2. Rostlý vánoční strom je dobrá myšlenka, ale před tím by měl někdo zpracovat studii na náměstí jako celek. Náměstí by si to zasloužilo, chvojky na náměstí jsou odstrašující, ale na druhou stranu se za nimi zase schování el. rozvaděč:-).

 3. Zbytečné ciráty kvůli stromu. Prostě strom dosloužil, věk je odpovídající. jenom se divím, že pan Kocman, který jindy brání vykácení třeba i náletových dřevin ze škarpy u komunikace povolil tuto těžbu na náměstí.
  Být to jinde tak se bude čekat zda strom ještě neobživne

  1. Mám pocit, že p. Kocman marodí a někdo ho zastupuje. Na Pražské ulici v nedávno chráněné lokalitě, roste fofrem nějaká hala. Ten bude koukat

   1. P.Kocman marodí, což na tom – dobrý vedoucí zajistí chod odboru i v době své nepřítomnosti a tato stavba byla jistě povolena jiným odborem a dříve. Ale co to tam na té pražské vlastně roste? To by mě skutečně zajímalo! Pozemky vlastní CT park – že by další „ekologická“ výroba?

  1. Přesně tak. Kácet se má v době vegetačního klidu ! Normálnímu občanovi by to Ing. Kocman teď nepovolil ani náhodou. A po vánocích by bylo vhodné ho skácet a zjara zasadit nový a hlavně vyšší ! Na to by snad město mělo. Jo, jo…..

    1. Velký smrk už se několik let nezdobil, protože byl upřednostněn menší smrk (stříbrňák), který rostl hned vedle a měl nahradit tento větší a starší strom. Ale ten už byl také skácen. Bohužel oba smrky proschly, nedůstojně zrezivěly. Asi jim na rozpálené, vyschlé ploše náměstí nebylo nejlépe. Jak se na tomto stanovišti osvědčí jedle, která je ještě více náchylná vůči suchu a nadměrnému slunečnímu svitu? Uvidíme! Příroda je mocná čarodějka a pokud bude strom pravidelně zaléván, tak to možná přežije. Podzimní výsadba je vzhledem k nastávajícím nižším teplotám dobrá, ale i v zimě je nutné čerstvě vysazené stromy zalévat!! Pak možná vydrží i do dalších Vánoc a my se společně s našimi milými dětmi budeme moci radovat z nového voňavého přírůstku a budeme sledovat, jak pěkně roste a sílí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Muži "A" - II.liga národní házené- Humpolec

Pá Říj 9 , 2015
Nečekané dva body dovezli muži „A“ z Brna! Brněnský Draken byl nad síly mužů „A“.V neděli přijede do Humpolce družstvo Podhorního Újezdu. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - CNN Prima News: Skládací kostra, detaily orgánů i obří neandrtálec. Humpolecké muzeum vás nudit nebude

You May Like

Témata