Humpolečtí basketbalisté se rozloučili s II. ligou

K poslednímu zápasu druhé ligy nastoupila domácí Jiskra proti týmu Svitav, které šlo o záchranu v soutěži.

Jiskra Humpolec – Basketbal Qanto Svitavy 72:95 (20:19, 39:40, 53:66)

Proto přijela s třemi hráči jejich „A“ týmu hrajícího Mattoni NBL. Domácí tým měl sestup již jasný, ale chtěl se s vyšší soutěží rozloučit co nejlépe. Bohužel humpolecký tým byl dost oslaben, a proto museli nastoupit a zapsat se do statistik i „legendy“ Jarda Kloc a Martin Hořínek.

Celá úvodní čtvrtina byla vyrovnaná a vyznačovala se útočně laděným basketem, navíc bez kontaktů, takže rozhodčí si neměli moc co zapískat. Na domácí straně prosazovali Martin Zet a především jako správný kapitán táhnul tým Honza Vaněček – 10.min stav 20:19. Ve druhé čtvrtině přišel chvilkový výpadek na domácí straně, ale i hosté se příliš neprosazovali – 14.min stav 22:25. Pak se trefil z trojky Filip Růžička a dokonce i občasný trojkař Honza Vaněček a vedení měli domácí zpátky. Dokonce soupeři i odskočili – 17.min stav 35:29. Bohužel již do poločasu o náskok přišli i díky dvěma trojkám soupeře – 20.min stav 39:40. Po změně stran přišla trojková smršť soupeře a rázem šli svitavští do trháku – 25.min stav 47:56. Svůj náskok stále navyšovali – 30.min stav 53:66. Domácím hráčům už začali docházet síly, navíc když se nepodařilo úspěšně zakončit přicházeli většinou smrtící brejky ze strany soupeře a i jejich útoky byly zakončovány s daleko vyšší úspěšností než útoky domácích – 37.min stav 64:86. Ve zbytku času už se domácí hráči snažili jen zakončit zápas bez inkasované stovky. Svitavský tým táhli za vítězstvím především hráči nastupující v Mattoni NBL. Domácí hráči, byť ve velmi oslabené sestavě, se 30 minut soupeři dokázali vyrovnat.

Čtěte dále:   Tučňák race 2023 - pro děti i dospělé

Letošní druholigová sezóna, po více jak 20-ti letech v Humpolci, byla pro některé hráče výzvou vyzkoušet si vyšší soutěž. Bohužel se tato soutěž nepodařila udržet, což znamená sestup zpět do kraje.

Body: Vaněček 16(1), Pipek 14, Zet 13(1), Růžička 11(2), Krejčí 8, Vítek 8, Jirák 2 – Moravec 26(3), Sedlák 23, Andres 12(2), Lepold 8(2), Kačenga 6(1), Nohal 5(1), Jurka 4, Svoboda 4, Špaček 3(1)

Trojky 4:10, Fauly 12:11, TH 8/4:8/5, Rozhodčí: Hošek, Linhart, 55 diváků