Trápení fotbalistů Havlíčkova Brodu pokračuje, nad jejich síly byl Humpolec

Už pátou porážku za sebou, z toho čtvrtou před vlastními fanoušky, si v sobotu připsali fotbalisté Havlíčkova Brodu. Humpolci ve 12. kole moravskoslezské divize D podlehli 1:2.

První poločas krajského derby klubů z Vysočiny se z pohledu fotbalistů Havlíčkova Brodu odehrával zřejmě podle nejčernějšího možného scénáře.

Začátek zápasu přitom neměli špatný. Už po pár minutách hry se balon na pomezí velkého čtverce dostal na nohu Kučery, který orazítkoval břevno svatyně hostů.

Poté už ale šel další vývoj proti hráčům Slovanu. V 19. minutě sehráli fotbalisté pěknou kombinační akci, na jejímž konci Dalík sám před gólmanem nezaváhal – 0:1.

Hned o minutu později bylo s domácími ještě hůř. Proti dlouhému nákopu se rozhodl gólman Mazánek vyrazit z branky, u míče byl ovšem o zlomek vteřiny později a po nedovoleném zákroku musel předčasně pod sprchy.

Šest minut před pauzou to bylo již o dva góly. Vrátnému se centr z pravé strany „povedl“ tak dokonale, že doplachtil až za záda bezmocného náhradního gólmana Konráda. „Úplně stejný gól jsme dostali i před týdnem v Tasovicích,“ kroutil hlavou trenér Brodu Josef Soural.

Vrchol zmaru přišel pro domácí celek v poslední minutě první půle. Kučera se po faulu na svoji osobu postavil k exekuci pokutového kopu, výborný Kříž mu jej ovšem lapil. „Ta penalta byla hodně přísná. Kučera je normálně bez problémů proměňuje, ale asi jsme si to museli doslova vyžrat až do dna,“ hořce se pousmál lodivod Slovanu.

Ve druhé půli domácí zjednodušili hru a snažili se zformovanou obranu Humpolce zaskočit převážně dlouhými nakopávanými balony. Dlouho ovšem bez patřičného efektu.

Až jedenáct minut před koncem si centr po rohovém kopu našel ve shluku hráčů Žila a přesnou hlavičkou, na níž si ovšem Kříž dokázal sáhnout, vykřesal Brodu jiskřičku naděje – 1:2.

Čtěte dále:   Fotbalisté Tatranu na závěr přemohli Humpolec, hattrickem se blýsknul Vopršal

V následné zoufalé snaze po vyrovnání už se ovšem dalšího úspěchu nedočkal. „Humpolec nás porazil především tím, že byli jeho hráči mnohem úspěšnější v osobních soubojích. Přece jenom máme subtilnější hráče a pokud soupeře nejsme schopní přehrávat kombinačně, máme problém,“ dodal Soural.

„O naší výhře rozhodl především výborný týmový výkon, který jsme v Brodě podali. Hráči to odmakali na sto procent a důležité tři body tak putovaly k nám,“ lebedil si kouč Humpolce Lukáš Staněk.

H. BROD – HUMPOLEC 1:2
Góly: 79. Žila – 19. Dalík, 39. Vrátný. Rozhodčí: Zapletal. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (20. Mazánek). Diváci: 130. Poločas: 0:2. H. Brod: Mazánek – Cakl (46. Bouma), Hloušek, Turek, Dejl – Pavlík (90. Fikar), Trinh (22. Konrád), Coufal, Kučera, Peca (74. Bajer) – Žila. Humpolec: Kříž – Vrátný, Pecha, Šerý (80. Podoba), Dalík (90. Kameš), Tomovič (90. Staněk), Skryja (80. A. Zástěra), Kopic (43. Havel), Benáček, Š. Zástěra, Pešek.