Humpolecký hokej chystá pod střechou změny

Prakticky od počátku letních prázdnin se proslýchá, že hokejové hnutí ve druhém největším městě okresu čekají proměny, samozřejmě, že k lepšímu. Kromě chystaného zdokonalení zázemí se mluví i o výrazném posílení prvního týmu.

Že na každém šprochu je pravdy trochu, to potvrzuje i Jaroslav Bláha, tedy muž, který v uplynulé sezoně plnil úlohu trenéra týmu. „Dvouleté působení nevyznělo podle našich představ. Nyní bychom už rádi zastávali v soutěži, která navíc obdržela statut krajského přeboru první třídy, o poznání důstojnější roli. Proto jsme bezprostředně po skončení minulé sezony navázali jednání jak v Pelhřimově, tak i Havlíčkově Brodu a v Jihlavě,“říká Bláha. Nejvíce hráčů by mělo dorazit z Pelhřimova. Podrobnosti z mnoha důvodů zná dnes již expelhřimovský útočník Pavel Beneš: „Jde o to, že jsem letos na jaře ukončil své působení ve druholigovém mužstvu. Měl jsem takový sen, založit nějaký vlastní mančaft, na čemž jsem začal ihned pracovat. V tom případě by ovšem odešla spousta pelhřimovských kluků z Humpolce, kde by tím pádem hokej zřejmě zanikl. Takže jsme dostali nabídku, zda bychom nechtěli přejít právě do Humpolce. Tuto možnost jsme zvážili a nakonec jsme na ni kývli. Než hrát pro stovku diváků v Pelhřimově, to raději budeme hrát tam, kde přijde lidí mnohem více. Své samozřejmě sehrála i skutečnost, že tamní kluziště se právě zastřešuje,“přiznává Beneš. Samotná příprava začala v prvním zářijovém týdnu, Humpolečtí prozatím dojíždí dvakrát týdně do Pelhřimova či Jihlavy, na víkendové termíny si navíc naplánovali několik přípravných zápasů. Zapojit do nich by se mimo jiných měli i tito hokejisté: Vratislav Hřeben, Karel Zeman, Pavel Beneš, Tomáš Krátký, Jiří Zour, Pavel Klubal či Tomáš Vaněk. „Původně se tam s námi měl objevit i „Maňas“Pokorný, ten však nakonec odešel do Chrudimi,“dodává Beneš. Mužstvo povede známý pelhřimovský kouč Vladimír Krejčí společně s humpoleckým Jaroslavem Bláhou. Nový celek poprvé vyrukuje k mistrovskému utkání koncem října.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sebrané šaty obléknou lidé v tísni

Čt Říj 7 , 2004
Humanitární sbírku oblečení včera v Humpolci uspořádalo Občanské sdružení Diakonie Broumov. Během odpoledne lidé přivezli na dvůr radnice hromady krabic s letním i zimním oblečením, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony, látky, péřové přikrývky i polštáře, deky a dokonce i starý papír, který pomůže pokrýt náklady spojené se sbírkou a hlavně odvozem […]

You May Like

Témata