Informace s Havlíčkova Brodu

V Brodě postaví nový hypermarket

Svůj hypermarket by měl v Brodě začít stavět řetězec Kaufland. Ten by výrazně zlepšil možnosti nakupování ve městě a přinesl také řadu pracovních příležitostí. Nebude to však dříve, než skončí oprava mostu na Masarykově ulici, tedy v příštím roce. Přemostění v době rekonstrukce totiž povede přes pozemek, kde by měl Kaufland stát. Zastupitelé, kteří mají záměru požehnat, navíc ještě vedou debaty o dopravním řešení.
„Doufám, že se problémy kolem dopravy nějak vyřeší, protože by byla velká škoda, kdyby zde obchoďák takovýchto rozměrů nebyl,“ řekl jeden Marek Pfeifer, obyvatel Havlíčkova Brodu.
Hypermarket by měl vyrůst v místech nalevo od komunikace Masarykova směrem ke sportovnímu areálu Jiskry. Bude však nutná změna územního plánu, protože prostor dosud sloužil pro pořádání cirkusových představení a je veden jako sportoviště, nikoli jako občanská vybavenost, do které by spadal hypermarket.
Problémem, na kterém by mohla celá investiční akce ztroskotat, je dopravní řešení v této lokalitě. „Zastupitelstvo pověřilo výbor pro územní plán a rozvoj, aby zjistil, zda bude možné zde dopravu nějakým bezpečným způsobem řešit,“ řekl místostarosta Jiří Vondráček.
Podle něj se musí prodiskutovat i další řetězení semaforů na výjezdu od obchodního domu, příjezd zásobování kolem hřbitova, kde je příjezd i ke sportovišti, a podobně. „Takové zařízení, ke kterému dojíždí mnoho lidí, si samozřejmě vyžádá své a proto to není tak jednoduchá záležitost,“ dodal Vondráček.
„Bude zde velký provoz a je to nedaleko velké světelné křižovatky. Pravděpodobně by zde nájezd způsobil problémy i vzhledem k často tvořícím se kolonám,“ obává se zastupitel Tomáš Vak.
Podle něj by na nájezdech k marketu byly také problémy hlavně v zimě při náledí, protože by spojení Kauflandu s touto komunikací bylo příliš prudké. „Rozhodně nejsem proti stavbě dalšího obchodního centra, ale v tomto vidím trochu problém,“ dodal Vak.
Jednatelé společnosti, která chce stavět Kaufland, však městu nabídli pomoc při řešení problémů v této lokalitě, takže zájem o toto místo je pravděpodobně velký. „Pokud zde chtějí stavět, ať staví. Nevidím v tom problém,“ komentoval na zastupitelstvu tuto otázku starosta Jaroslav Kruntorád.
Výstavbu Kauflandu však nebude možné začít dříve, než bude dokončena oprava mostu na Masarykově ulici, která je naplánována na letošní rok. Přes část pozemku, kde by měl Kaufland stát, totiž se souhlasem majitelů povede kvůli rekonstrukci mostu dočasné provizorní přemostění.
„Výstavba Kauflandu by tedy určitě nezačala letos, protože rekonstrukce mostu potrvá až do příštího roku,“ vysvětlil Vondráček.
Pro město by výstavba Kauflandu byla samozřejmě výhodou, protože by zde supermarket nabídl desítky pracovních příležitostí.
„Každá nová příležitost zaměstnání je výhodou, protože čím více bude míst, tím bude větší konkurence a zaměstnavatelé nabídnou i větší výplaty. V této profesi to uvítáme, protože prodavačky jsou velice špatně placené,“ komentovala obyvatelka Lenka Běloušková, která je také prodavačka.

Čtěte dále:   Sběr kaštanů a žaludů

V Brodě otevřeli nový městský úřad

DOSTĚHOVÁNO, OTVÍRÁME! Po nastěhování všech odborů do nově zrekonstruované budovy Městského úřadu v Havlíčkově Brodě v ulici V Rámech, byl včera tento objekt slavnostně otevřen. Obyvatelé zde tedy mohou navštěvovat živnostenský úřad, odbor státní sociální podpory, odbor životního prostředí, odbor sociálních věcí, ekonomický odbor a stavební úřad. V rámci sociálních odborů zde bylo vytvořeno naprosto diskrétní zázemí pro klienty, kteří nyní mohou v jednotlivých místnostech bez problémů s úředníky řešit své problémy. Stavba parkoviště u budovy byla částečně pozastavena kvůli jednání o změně projektu. Lidé bydlící v této lokalitě mají totiž na parkovací plochu rozdílné názory.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj uspořádá Gastroden Vysočiny

Út Kvě 6 , 2003
Kraj chce podpořit regionální výrobce potravin. Plánuje uspořádání gastronomického veletrhu Gastroden Vysočiny, kde by se představily všechny potravinářské výrobky produkované v kraji. „Akce má zvýšit objem obchodu mezi organizacemi kraje a omezit dodávky od výrobců mimo kraj. Konat by se měla do konce letošního června,“ řekl hejtman kraje František Dohnal. […]

You May Like

Témata