Jak je to s mými politickými stranami?

13

Je vidět, že některé politické strany začínají být před komunálními volbami v Humpolci trochu neklidné. Takže nastal čas reagovat na některé pomluvy

V roce 1994 jsem byla požádána jako ředitelka humpoleckého gymnázia zástupcem Křesťansko-demokratické strany (KDS), zda bych na jejich kandidátce nekandidovala jako nestraník (do té doby jsem nikdy v žádné politické straně nebyla). Voliči mi dali důvěru a já jsem se stala členkou rady města Humpolec. S členskou základnou KDS v Humpolci se mi dobře spolupracovalo, takže jsem vstoupila v polovině volebního období (na podzim 1996) do KDS, která se však hned začátkem roku 1997 sloučila na celostátní úrovni s ODS a KDS tak zanikla.

Tím jsem se stala bez svého přičinění členkou ODS. Koncem  toho samého roku 1997 se provalila velice ošklivá kauza s falešnými dárci ODS. Takto byli tehdy v ODS zakrýváni skuteční dárci – podporovatelé ODS, kteří za své dary získávali ve velké privatizaci za výhodných podmínek ke koupi klíčové české firmy. Polovina z 60 poslanců ODS v Poslanecké sněmovně se ihned odštěpila. My běžní členové jsme obdrželi v prosinci 1997 ostrý dopis tehdejšího předsedy ODS, Václava Klause, abychom rovněž z ODS odešli, pokud se nám něco nelíbí. Mnoho členů tehdy z ODS odešlo, já mezi nimi.

Založili jsme společně hned začátkem roku 1998 Unii svobody, která několik let fungovala velice dobře, především pod vedením Jana Rumla. Bohužel politické prostředí v České republice se kolem roku 2005 začalo měnit. Do téměř všech politických stran se často dostávali menší či větší „kmotři“. Takže jsem nakonec v roce 2005 ukončila své členství v Unii svobody (tehdy ji vedl neblaze proslulý Pavel Němec) a od té doby nejsem členem žádné politické strany ani hnutí. Ani nehodlám do žádné další politické strany vstupovat. Paní Věra Jourová, s kterou se dlouhodobě profesně a odborně znám, mě na jaře letošního roku oslovila, zda bych se nechtěla vrátit do Humpolce a kandidovat v komunálních volbách. Hnutí ANO nebude ode mne ani od dalších kandidátů vyžadovat vstup do strany, program a výběr kandidátů ponechalo zcela na našem pohledu a potřebách Humpolce.

Čtěte dále:   Participativní Humpolec: Lidé chtějí sport a zábavu. Poprvé rozhodují o penězích

Možná nevíte, že zatím nikdo v Humpolci nekandidoval jako zcela nezávislý kandidát, vždy to bylo pod hlavičkou registrované politické strany či hnutí (např. i Sdružení nezávislých kandidátů-Evropští demokraté je etablovanou politickou stranou). A to proto, že pokud chcete kandidovat jako sdružení nezávislých kandidátů bez registrace politické strany nebo hnutí, musíte sehnat na petici pod takto sestavenou kandidátku úplná jména, adresy a podpisy cca 800 obyvatel města Humpolce. O což se ještě žádný kandidát v Humpolci za posledních dvacet let, pokud je mi známo, nepokoušel.

Takto tedy vypadá moje politické dobrodružství, prostě nemám ráda, když se ve veřejné správě lže a krade.

Alena Štěrbová

převzato z webu: http://www.nebojmesestarostky.cz

Petr

13 thoughts on “Jak je to s mými politickými stranami?

 1. Děkujeme za upřesnění a vysvětlení. Nicméně je z toho jasné, že paní Štěrbová kandiduje za třetí politický subjekt.
  Jestli to pomůže nebo uškodí, to rozhodnou pouze voliči.

  1. jen mi v tom článku chyběla vsuvka – „…kamarádce Věrce to nakonec vyšlo, nejdřív to zkoušela za ČSSD, pak za Evropskou demokratickou stranu, pak za EDS na kandidátce KDU-ČSL, a na závěr (kdy už by to leckdo vzdaval) se ji podařilo prosadit se na Vysočině za ANO. A tak jsem ucítila šanci i já.“

 2. …po bytě mi lítá tiše – anonym
  a stížnosti na mně píše
  … dávno už to o něm vím…

  Může mi někdo vysvětlit, proč přispěvatelé na Humpoláku píší anonymně? To je štábní kultura, strach nebo místní zvyklost? :o)

  Petr Machek

   1. Já se domnívám,že se tu letos diskutuje ještě poměrně slušně.Takže štábní kultura nevybočuje k extrémům. Zbyněk LOSKOT, Hněvkovice

    1. Najednou se budou všichni podepisovat plným jménem, to je dobře. Pane Loskote, přeji mnoho úspěchů ve volbách, svou vytrvalostí a bojem s nepřízní osudu jste pro mně velkým vzorem a prominu Vam i Vaší politickou příslušnost. Na mém volebním lístku bude u Vašeho jména určite preferenční kroužek. Držte se a jen tak dál.
     Michal Marek

 3. Tři politické strany za 20 let, tak to je fofr a vrchol přeběhlictví. To je jako kdybych o někom říkal, když změní za 20 let tři zaměstnavatele, tak že na něj není spolehnutí, protože často mění práci.

  1. Dámy a pánové.
   Komentovat otevřenou zpověď paní magistry výše uvedeným způsobem může jen anonym, který nic nedokázal. Do očí se jí to ale neodváží říci.
   Kterýkoliv občan má možnost se s paní Štěrbovou sejít nebo jí zavolat – viz http://www.nebojmesestarostky.cz
   V České republice nelze z douholeté věrnosti jedné straně, ať vpravo či vlevo odvozovat u politika na jakékoliv úrovni ani spolehlivost ani charakter. Léta od roku 1989 to dostatečně prokázala.
   Volím paní Štěrbovou, protože se chce starat, na srdci jí leží blaho města i občanů a protože je člověkem, který poslouchá názory protistran a umí lidi spojovat. Věřím jí, jde odhodlaně svojí cestou a nebojí! Připojte se! se Petr Machek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pietní vzpomínka na zemřelé

Čt Zář 25 , 2014
30.10.2014, Humpolec Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

You May Like

Témata