Jak jsme volili ve II. kole na Vysočině

32

Ve II. kole prezidentských voleb zvítězil Miloš Zeman, i s pomocí Humpolce

Výsledky:

Vysočina:

Miloš Zeman, 64,13 % , 175 205 hlasů

Karel Swarzenberg, 35,87 %, 98 013 hlasů

volební účast: 66,08 %

Humpolec:

Miloš Zeman, 63,91 % , 3 684 hlasů

Karel Swarzenberg, 36,09 %, 2080 hlasů

volební účast: 64,75 %

Pelhřimov:

Miloš Zeman, 57,30 % , 4 909 hlasů

Karel Swarzenberg, 42,70 %, 3 658hlasů

volební účast: 65,77 %

Havlíčkův Brod:

Miloš Zeman, 59,94 % , 7 265 hlasů

Karel Swarzenberg, 40,06 %, 4 856 hlasů

volební účast: 64,23 %

Jihlava:

Miloš Zeman, 57,02 % , 14 226 hlasů

Karel Swarzenberg, 42,98 %, 10 721 hlasů

volební účast: 61,30 %

Češi v zahraničí:

Miloš Zeman, 15,79 % , 1 213 hlasů

Karel Swarzenberg, 84,21%, 6 471 hlasů

volební účast: 72,29 %

zdroj: idnes.cz

Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad

Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u Máje bude pestrý program

Petr

32 thoughts on “Jak jsme volili ve II. kole na Vysočině

 1. Bohužel to dopadlo tak jak asi muselo,to co prováděl kníže před druhým kolem voleb k tomu jasně směřovalo.Jedno pozitivum tahle volba přeci jen přinesla,snad si pravice uvědomí že takhle vládnout se nedá !

  1. Těm poděkujte až za dva roky, kdy budou volby do parlamentu a právě tyto dvě strany se po nich ujmou většinové vlády ve sněmovně. Zatím si ještě užívejte demokracie i když značně zhnisané díky socanskému prezidentovi. Měli jsme jedinečnou příležitost, kterou jsme, jak je ovšem naším českým národním zvykem proje… ehm prohospodařili. tak že Čest

 2. To bude hradní sestava: ovarová hlava v čele, Šlouf jako šofér, Bohdalka hradní čarodějnice a rozkuřovačka, Hůlka zkouřený ponocný, Kačenka čekající na bohatého prince a všechno v režii Lukoilu – paráda, pěkně jsme to zvolili, jdu blít (26. 01. 2013 18:48)

 3. To oni dnes přijdou gratulanti k p. Zemanovi a přinesou dárky:
  Ráth z krabicí vínem/eskortou/
  Gross s vkladní knížkou na 40% úroku
  Tykač s kouzelným kufrem
  Sobotka s parukou,čepicí s rudou hvězdou
  Zaorálek s uříznutým malíčkem
  Filip s červenou knížkou
  Vodka poteče proudem a bude zpěv internacionály

 4. Moc by mě zajímalo, zda příští březen bude alespoň jedno z těchto proroctví naplněno. Zemanovi vyčítají hulvátství obvykle hulváti a stylem vyjadřování, tím co pitvají – jsou mu rovni. Tedy ne, Zeman je hulvát s přehledem a nesnižuje se k tupým urážkám, jaké jsou vidět i tady.

  Aby bylo jasno, neni mým favoritem, ani oblíbencem, nevolil jsem ho. A ani knížu, tihle dva jsou jeden špatně a druhý taky špatně.

  Co mě ovšem dostává, jsou důvody, proč je lidi volili a nevolili, podle zveřejněných průzkumů – jen 6% proto, že nesouhlasí s jejich názory. Ostatní asi řešili výslovnost, obrazy na zdi, vypité decky vína a ostatní věci, tak obšírně propírané v médiích. Ano, tenhle stát bude mít prezidenta, jakého si zaslouží!

  1. Tak pod to bych se, Františku,podepsal do poslední tečky. Ani já jsem nebyl nadšen z pánů, ze kterých jsme tento víkend vybírali. Ale přijde mi dosti smutné, že 23 let od konce socialismu pořád ještě nechápeme, že jeden ze základních rysů demokracie je respekt k názoru oponenta, byť s ním jakkoliv nesouhlasím. Co se nám tu najednou vynořilo kádrováků, kteří, ač zhusta plivou na komunisty, si tak hbitě osvojili jejich praktiky dělení lidí na dobré a špatné dle politického názoru….. Myslím, že by asi Karel Schwarzenberg nechtěl, aby jeho příznivci klesli na úroveň předváděnou v mnohých příspěvcích tady…. Myslím, že člověk žijící mimo ČR by po přečtení komentářů k těmto volbám musel dospět k názoru, že jsem národ hulvátů a máme tedy logicky hulváta prezidentem – nic lepšího jsme si nezasloužili.

    1. Sice je to na Lukase, ale prihodim za sebe. Nominovani do prvniho kola = nula bodou.

     Z tech „co neprosli“ Ladislav Jakl a Miroslava Nemcova. Z ostatnich se spatne vybira, nekandidovali, nevím jak by formulovali své prezidentské působení. Ale například Jiří Payne.

     Vzhledem k tomu, ze aktualni i potencionalne volitelne parlamentni strany praktikuji levicovou politiku, tak nikoho z toho proudu. Budovatelu socialismu (v newspeaku oznacovano jako socialni stat) mame vic nez dost.

   1. Ano pane Krajícku, respekt k názoru oponenta je skutečně důležitý ať je jaký chce. Tak se tím prosím řiďte a respektujte názory přispěvatelů, bez vašich rádoby in komentářů a urážek v každé diskuzi. Děkuji. Hezký den. V.M.
    /jinak souhlasím s tím, že Češi si zvolili to co si zasloužili. Tedy ta lehká nadpolovička volících. /

    1. Dobrý den,díky za hodnocení. Co znamená rádoby in, jsem nepochopil, omlouvám se. „Urážky v každé diskuzi“ bych prosil konkretizovat, rád se omluvím komukoliv, kdo tu slušně vystupuje a má pocit, že jsem ho urazil. Nikdy jsem se tu do nikoho neslušně neopřel kvůli NÁZORU. Pokud ano, vždy to bylo kvůli FORMĚ, jakou byl názor vyjádřen. Sprosté anonymní urážky, jaké tu, zejména v diskuzích politických, padají, se Vám líbí?

     1. Názor je ale třeba pane Krajíčku respektovat se vším všudy, včetně jeho formy. I ta forma je velice individální záležitost a vy tady nejste žádným arbitrem, který má právo určovat co slušné je a co není. /my pamětníci totalitního režimu to máme ještě v paměti/ Přidejte svůj vlastní názor a pokud chcete diskutovat tak o podstatě věci, nad formu, která vám vadí se povzneste. Krásný den.

     2. Tak v tom se spolu neshodneme. Za arbitry se tu patrně považují ti, kteří např. níže posílají určité skupiny voličů na vyšetření hlavy. Já určitě ne. A nikdy nebudu respektovat vulgární urážky lidí kvůli odlišným názorům.

     3. Ale ! Potrefená husa, čekajíécí na transplantaci ? 😀
      Jak se někdo otře o Zemana, Krajíc útočí 😀 Bleee

     4. Kdybyste si lépe přečetl(a), co jsem v téhle diskuzi napsal, musel(a) byste vidět, že na nikoho neútočím. Nehledě na to, že už jsem tu zmínil, že Zeman NENÍ mým oblíbencem. Nicméně chápu, že pocit anonymity asi dodává křídla, bez rizika nutnosti své příspěvky obhajovat. Ať Vám ta transplantace dobře dopadne:-)

 5. V pondělí probíhá ve všech nemocnicích ČR bezplatné vyšetření hlavy voličů Miloše Zemana!!

   1. Miloš vyhrál, jasná páka,
    dceři dal hned francouzáka.
    Radost má z těch hlasů stovek,
    nad kartonem Becherovek.

    … Vyhrál jeho projev štvavý,
    komunisti v skrytu slaví.
    Estébáky volen v houfu,
    pod vedením Mirka Šloufů.

    Agresí a vulgaritou,
    odhalil nám tvář svou skrytou.
    Střílel po nás sprostá slova,
    hodná lidí bez domova.

    Na Hrad tedy žádná změna,
    každý zůstal u vemena.
    Klaus je smíchy celý říčný,
    TO je smlouva opoziční!

    Zase jednou vládnou spolu,
    holt jsme prostě národ volů.

    1. Berlín – Jako promarnění šance na změnu politického stylu v zemi a zvolení provinčnosti hodnotí v neděli německá média volbu Miloše Zemana prezidentem České republiky.

     Rakouský tisk přisuzuje Zemanovo vítězství „špinavé protiněmecké kampani“ a obává se budoucích rozmíšek s rakouskými pravicovými populisty, kteří se budou snažit získávat levné politické body protičeskými výpady.

     „Škoda, Češi se mohli v sobotu při volbě nového prezidenta rozhodnout pro skutečný nový začátek v politice. Povoláním sociálního demokrata Miloše Zemana do nejvyššího úřadu se to nestane,“ myslí si komentátor Handelsblattu, podle něhož je budoucí hlava státu „mužem statusu quo“, tedy zachování současného stavu.

     Patrně omylem přitom ve svém příspěvku opakovaně nastupujícího prezidenta po maďarsku překřtil na „Mikloše“.

     Čtěte také:Hlas ze Slovenska: Volba nedopadla moc povzbudivě»
     Vláda vzkazuje Zemanovi: Česko nemá prezidentský systém»

     „Škoda, Česko se mohlo v příštích letech trochu výrazněji proměnit a otevřít. Ale zcela zjevně na to většina obyvatel není připravena,“ domnívá se Handelsblatt.

     S podobným názorem přišel také server týdeníku Die Zeit. „Svou volbou prezidenta se Česko připravilo o šanci na změnu politického stylu,“ domnívá se jeho dopisovatelka. Zeman podle ní udělal ze své provinčnosti svůj politický program a oslovil tím tu část společnosti, která se cítí nejistá v současném globalizovaném a individualizovaném světě.

     „Schwarzenberga Češi neberou jako svého“
     Za součást této „pohodlné provinčnosti“ považuje dopisovatelka Die Zeit i vyostřenou debatu o historii a sudetských Němcích, která podle ní nemá nic společného s česko-německými vztahy, ale která byla především „bojem starších a méně vzdělaných lidí o zachování nacionální interpretace – v tomto případě historického líčení Čechů jako obětí -, jež pomáhá chránit před tím novým, které přichází zvenku“.

     Německý nedělník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung se ve svém komentáři věnuje poraženému Karlu Schwarzenbergovi. Ten podle něj neuspěl, „protože ho Češi neberou jako svého“.

     „Přesto když pro někoho, jako je on, hlasuje přes 40 procent obyvatel malého českého národa, který věří, že je obklíčen zlými sousedy, nemusí se cítit jako poražený,“ poznamenává list v narážce na debatu o Benešových dekretech a odsunu sudetských Němců ve volební kampani.

     Vídeň: „Začíná to dost zle“
     Té se v nedělních komentářích široce věnují rakouské deníky. Podle Die Presse vděčí Zeman za své zvolení „bezprecedentní protiněmecké špinavé kampani“ proti Schwarzenbergovi. „Začíná to dost zle,“ konstatuje vídeňský list s ohledem na budoucí vztahy Česka s Německem a Rakouskem.

     Podle Die Presse je sice mnoha Čechům zřejmé, že poválečné vysídlení Němců bylo bezprávím, celospolečenská shoda na tom ale zatím není. „A také nebude, dokud bezohlední lovci hlasů jako příští prezident budou kvůli krátkodobému kalkulu používat sudetskou otázku jako nástroj,“ míní Die Presse.

     „Levicový populista Miloš Zeman vyvolal ve své volební kampani hrůzný soubor přízraků minulosti. Ještě hrůznější bylo ale sledovat, jak snadno a úspěšně se nechá také v Česku s těmito přízraky zacházet,“ píše rakouský Kurier, podle něhož „je děsivé, jak snadno se ještě dnes vyvolávají emoce krvavými dějinami 20. století“.

     1. Co dodat… když tu máme víc než 50% občanů sedel a buranů,tak nás bohužel bude i „óbrburan“ reprezentovat..!
      Jediné co nám zbývá je se za toto individuum stydět! F.Š.

     2. Testem toho, jaký je každý z nás „demokrat“, je i to, jak se dovede vyrovnat s volebním výsledkem.

     3. Bývalý kníže si naběhl sám a neměl vůbec zmińovat řeči o Benešovi, a Haagu v dnešní době.Každý normální volič viděl,že kampań K.S. v druhém kole byla jaksi zpomalená a jeho tým to řečeno nehezkým slovem prokoučoval.

      Někomu Zeman nesedí, proč ne,i já bych raději jiného prezidenta, ale respektujme většinu a ta rozhodla.

     4. Všeho dočasu,Nic není definitivní, zvlášť při životosprávě budoucího nájemníka hradu. Výsledek druhé o něco větší polovičky respektuji. Je to jen hra.

     5. Přece nebudu volit někoho,kdo sám sebe ve volbách vyřadil vlastním neplatným hlasem !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Akce pro 5. týden roku 2013 - Kraj Vysočina

Po Led 28 , 2013
(28. ledna – 3. února) Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

You May Like

Copyright All right reserved Theme: Default Mag by ThemeInWP

Témata