Jarní probuzení kaple sv. Anny

1

Přispět k probuzení zapomenuté kaple sv. Anny u Pelhřimova může každý, kdo 17. dubna 2010 v 8:00 hodin přijde k této kapli. Uskuteční se u ní první ze tří letošních brigád pro veřejnost nazvaná „Jarní probuzení kaple sv. Anny“.

Akci pořádá Občanské sdružení Zelené srdce, které se snaží tuto památku zachránit. „Pracovat budeme především na jarním úklidu okolí kaple a práce se najde pro každého,“ vysvětluje pořadatel akce Pavel Koubek. Díky podpoře Nadace VIA bude připraveno pro brigádníky nářadí, ale je otázkou, kolik lidí bude ochotných zdarma pomoci.


„Nemám vůbec představu kolik pomocníků přijde, ale věřím, že lidem toto místo není lhostejné a pomohou nám,“ říká Pavel Koubek.


 


Od postavení kaple sv. Anny letos uplyne 310 let, ale posledních 50 let chátrá a v současnosti ji tvoří takřka jen obvodové zdi. Občanské sdružení Zelené srdce se snaží od roku 2007 hledat cesty k její záchraně. „V rámci projektu Probuzení kaple sv. Anny, se díky podpoře Nadace VIA, kromě brigád podařilo připravit i malou putovní výstavku fotografií, vydat letáček a pohlednici a u kaple se také objeví lavičky a informační panel,“ prozrazuje další aktivity projektu Pavel Koubek.  V jednání je další projekt, který by měl zajistit první prostředky alespoň na konzervace korun zdí.              


 

myska

One thought on “Jarní probuzení kaple sv. Anny

  1. Krásný den, u sv. Anny se dnes udělal další kus práce a poděkování všem, kteří přišli. Jen škoda, že nás bylo tak málo… Dobrovolník nad zlato. Pavel Koubek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rocková Lipnice 2010

St Dub 21 , 2010
17. ročník open air festivalu ROCKOVÁ LIPNICE se uskuteční v sobotu 17. července 2010 v amfiteátru pod hradem Lipnice nad Sázavou. Letošní rok bude ve znamení sedmnáctek (17. ročník, 17. července).

You May Like

Témata