Jdeme příkladem: Sběr starých mobilů na úřadech vynesl Vysočině stříbro

Skončila sběrová akce „Věnuj mobil“ kolektivního systému ASEKOL, do které se v listopadu zapojil krajský úřad i úřady měst Jihlavy, Třebíče, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou. Během celého měsíce se sesbíralo 193 starých mobilních telefonů. Toto množství znamená v pořadí krajů dělené druhé místo spolu s krajem Jihočeským

Nefunkční mobily budou předány k recyklaci, funkční k repasi a následně poputují k dětem z dětských domovů a do pěstounských rodin. Cílem akce bylo nejen vysbírat co nejvíce vysloužilých i stále funkčních mobilních telefonů, ale především jít občanům příkladem a upozornit na možnost třídění a recyklace starých elektrospotřebičů.

 

Díky zpětnému odběru sta kusů mobilních telefonů dojde například ke snížení produkce nebezpečných odpadů o 563 kilogramů. Stejné množství nebezpečného odpadu vyprodukuje za rok 140 domácností. K úspoře energetických surovin se nemusí vytěžit 29,2 litru ropy, které se spotřebuje k ujetí 417 km v osobním automobilu s běžnou spotřebou. Nebo dojde k úspoře 2340 litrů pitné vody, čímž nevznikne stejné množství znečištěných odpadních vod.

 

Spolupráce kraje se společností Asekol přispívá k optimalizaci Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina v oblastech maximalizace třídění komunálních odpadů, jejich další využití a předcházení vzniku komunálních odpadů.

Má to smysl. Třiďte odpad!

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Želivě chystají Octoberfest, v Pelhřimově trhy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční koncert

Út Pro 17 , 2013
28.12.2013 v nově zrekonstruovaném zámeckém Vojnově sále, pacovského zámku Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Do Humpolce jede zahrát Brabec a Svěcený

You May Like

Témata