Je tohle možné??

3

Tak nevím, zda tohle nepatří do kategorie „Střípky z ameriky“


Opět byli vyhlašováni vítězové každoroční Ceny Stelly.


 


Cena je pojmenována podle 81ti leté Stelly Liebeck, která se kdysi polila kávou a úspěšně za to nechala odsoudilt McDonalda. Tento případ inspiroval  ke každoročnímu vyhodnocení nejkurioznějších a nejůspěšnějších soudních případů v USA:


Bohužel se do loňského hodnocení nedostala současná kampaň teenagerů, kteří teď houfně žalují McDonaldy, že ztloustli po jídle u nich.
5. místo (dělené)


 


Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysoudila $780,000 za zlomený kotník v nábytkářském obchodě, kde zakopla o pobíhajícího spratka.


Majitelé obchodu byli rozsudkem dosti překvapeni, protože ten předmětný spratek byl syn paní Robertsonové. 
5. místo (dělené)


 


19ti letý Carl Truman z Los Angeles, Kalifornie, získal $74,000 + léčebné výlohy, když mu jeho soused přejel ruku vozidlem Honda Accord.


P. Truman si zřejmě nevšiml, že někdo sedí za volantem vozu, že kterého kradl poklice. 
5. místo (dělené)Terrence Dickson z Bristolu, Pennsylvanie, opouštěl přes garáž dům, který právě vykradl. Nepodařilo se mu ale otevřít dveře garáže, protože vypovědělo automatické otevírání. Zpátky do domu se taky vrátit nemohl, protože si zaklapl spojovací dveře z garáže do bytu.


Domácí byli na dovolené a tak zůstal p. Dickson uvězněn v garáži 8 dní a přežil jen díky zásobě Pepsi a velkému pytli psích granulí.


Od vlastníka domu pak vysoudil náhradu za duševní újmu ve výši $500,000.4. místo


 


Jerry Williams  z Little Rocku, Arkansas, získal 14,500 + úhradu nákladů léčení, když byl napaden sousedovým psem beaglem.


Pes byl na řetězu na dvorku svého pána za plotem.
Vysouzená náhrada byla tak nízká, protože porotě připadal ten pes poněkud vyprovokován, když p. Williams lezl přes plot na jejich dvorek a po psovi opakovaně pálil ze vzduchovky.
 

Čtěte dále:   Varování: Zvýšený výskyt dihydrogen monoxidu ve vodovodním řádu v Humpolci

 


3. místo


 


Filadelfská restaurace musela zaplatit panu Amberu Carsonovi z Lancasteru, Pennsylvania, náhradu ve výši  $113,500, když u nich uklouzl na rozlité limonádě a zlomil si kostrč.


Limonáda se na podlahu dostala několik vteřin před incidentem, kdy ji p. Carson chrstl do obličeje svému příteli během výměny názorů. 
 
2. místo


 


Kara Waltonová z Claymontu, Dealaware, vysoudila na nočním klubu v sousedním městě náhradu za to, že při vylézání z okna záchodu spadla na zem a vyrazila si dva přední zuby.


Stalo se to proto, že pí. Waltonová se pokoušela utéct ze záchodu bez zaplacení poplatku $3.50. Získala náhradu $12,000+náklady na zubaře.
1. místo


 


Vítězem letošní soutěže byl p. Merv Grazinski z Oklahomy. Ten si koupil zcela nový obytný vůz Winnebago.  Při cestě domů z fotbalového zápasu vjel na dálnici, nastavil automat na 130 km/hod, přelezl ze sedadla řidiče do obytné části a vařil si kávu.


Nebylo pak divu, že vůz opustil dálnici, havaroval a převrátil se. P. Grazinski se pak soudil s výrobcem, že v návodu k obsluze vozidla nebylo výslovně uvedeno, že toto se nesmí.
Porota mu přiřkla náhradu $1,750,000 plus zcela nový Winnebago Motor Home
.


Výrobce pak skutečně v tomto smyslu upravil návod k ovládání vozidla pro případ, že by se vyskytl ještě další úplný blbec a koupil si jejich vůz.

3 thoughts on “Je tohle možné??

 1. … v Americe obchodovat.

  Ty jednicce naprosto verim. My jak prodavame traktory, taky kazdou blbost ktera se kdy komu stane okamzite zapisujeme do uzivatelskeho manualu, co se smi a co se nesmi a jak se ma delat. To prave a jenom kvuli soudnim prelicenim, kterych mame po celych USA nekolik a nekdy jsou to opravdu kuriozitky.

  Clovek by si rekl – farmar, to je prece sikovnej clovek, kterej zna a vi – ale co vam nekdy dokazou s traktorem udelat …. To bych ani ja neudelal a to o traktorech vim naprosty hovno a technicky zrucnej jsem asi jako trilety dite.

   1. No treba:

    Priklad 1) Jede s traktorem nekde pres nejake mocaly a zapadne. Veme teda druhej traktor a s nim ten prvni jede tahat ven. Jenze ho nenapadne nic jinyho, nez retez privazat za osu, a pak se divi, kdyz osu utrhne, a vytahne jenom osu a dve kola a traktor mu zustane v bazine. (To ze se traktor nema tahat za osu je od te doby v manualu.)

    Priklad 2) Borec shrnuje s traktorem a nakladacem snih. Ale ma to zledovateli a potrebuje ten led rozbit. Ne aby odjel traktorem kousek, vzal skrabku a led odtranil (to by prece musel kousek popojit pesky), ale zvedne nakladac a pod nim ten led rozbiji. No a pak se strasne divil, kdyz mu nakladac spadnul na kebuli. (To ze se nema pod nakladac lizt, je nastesti v manualu od pocatku veku). :)))

    Tak to jsou dva takove zajimave priklady. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nové zajímavé stavby 1/3

Pá Úno 6 , 2004
Ohlédnutí za realizacemi a připravovanými stavbami v Humpolci a okolí, především v obdové 2000-2003. Všechny fotografie jsou ze začátku ledna 2004. Čtěte dále:   Humpolec: Město plné tajemství a záhadných legend. Jaké příběhy skrývá?

You May Like

Témata