Je zapotřebí tuto záležitost nepodceňovat a dále ji sledovat, řekl starosta Hump

21

Poté, co byla na sociální síti zveřejněna fotografie injekční stříkačky s ochranným krytem na jehle, která byla nalezena pod lavičkou v parku Stromovka, podniklo město Humpolec kroky k objasnění situace a následně k posílení preventivních opatření do budoucna.

icn urad
Poté, co byla na sociální síti zveřejněna fotografie injekční stříkačky s ochranným krytem na jehle, která byla nalezena pod lavičkou v parku Stromovka, podniklo město Humpolec kroky k objasnění situace a následně k posílení preventivních opatření do budoucna.

Každé úterý do města dojíždějí sociální pracovníci Centra U Větrníku z Oblastní charity Jihlava, kteří se přímo v terénu věnují drogové prevenci a situaci v Humpolci mají zmapovanou. Jedná se totiž o jednu ze sociálních služeb, se kterou je Odbor zdravotnictví a sociálních věcí při Městském úřadu Humpolec v pravidelném kontaktu již několik let. Centrum navíc letos v červnu uspořádalo v Humpolci osvětovou přednášku o drogové prevenci určenou pro zástupce místních škol. Při té příležitosti padlo, že ve městě nezaznamenali žádné mimořádné okolnosti týkající se drog a jejich distribuce.

Zároveň připadá v úvahu i možnost, že injekční stříkačku nalezenou v parku Stromovka někdo použil pro aplikaci léků. Poté ji buď bezohledně zahodil, anebo mu nedopatřením vypadla například z tašky. „Nicméně je zapotřebí tuto záležitost nepodceňovat a dále ji sledovat,“ zdůraznil starosta s tím, že kromě každotýdenních výjezdů odborných pracovníků Centra U Větrníků zkontaktoval i humpoleckou Policii České republiky. „Policisté parkem procházejí v náhodných časových intervalech a dál budou v pěších hlídkách pokračovat. Zároveň prosíme veřejnost, pokud by kdekoliv ve městě narazila, jako v tomto případě, na volně ležící injekční stříkačku, aby se rovnou obrátila na policii,“ zdůraznil Karel Kratochvíl.

Stejně tak je vhodné zkontaktovat policii v okamžiku, kdy v parku pobývá člověk a budí veřejné pohoršení. „Nemůžeme zakázat vstup do parku lidem bez domova, po čemž někteří uživatelé na sociálních sítí volají. Park je veřejný prostor, je určený pro lidi a ti jej mají právo využívat. Vedle toho přece nemůže nikdo z nás na první pohled s naprostou jistotou definovat, který člověk pohybující se v parku je, nebo není bez domova. Jiná situace nastává, když narazíme na někoho, kdo skutečně budí veřejné pohoršení, například tím, že je evidentně pod vlivem alkoholu a obtěžuje okolí. Přitom nemusí ani jít o člověka bez domova. V takovém případě je vhodné přivolat policii,“ zmínil starosta. Dodal, že se s vedoucím humpolecké Policie České republiky pravidelně schází. „Budu i v tomto ohledu opakovat žádost o pěší hlídky policistů v parku a prověřování případných podezřelých okolností,“ řekl Karel Kratochvíl.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková, www.mesto-humpolec.cz

Petr

21 thoughts on “Je zapotřebí tuto záležitost nepodceňovat a dále ji sledovat, řekl starosta Hump

 1. Kratochvíl pokračuje ve šlépjejích minulého starosty. Obecné kecy a žádná konkrétní řešení. Co takhle městská policie, ale to od lidí z ODS určitě nehrozí.Bylo by to více starostí a to oni zásadně nechtějí. Od státní policie při jejich počtu ve městě se nápravy těžko dočkáme, to starosta dobře ví, jednat může třeba každý den.

    1. Ne, městská policie by řešila jen jeden problém, zato ale zásadní. Jak sebe sama uživit? Nejsnadněji to jde „buzerací“ bezproblémových…

     1. Bezproblemovi v ramci zakona tak nejak buzerovat nejdou ….

     2. buzerovat jde každej. s tím nemá sebemenší problém ani státní policie

     3. Dobrý den, městská policie nic neřeší.
      Městská policie nemá stejnou pravomoc jako státní policie, její pravomoci jsou omezené.
      V době kdy nejsou kvalifikovaní adepti na post státních policistů, kde seženete dostatek kvalitních policistů na post městských strážníků?
      Když seženete strážníky, z čeho je zaplatíte?
      Městská policie má smysl ve velkých městech, kde si na sebe vydělá vybíráním pokut za špatné parkování, rychlou jízdu atp. což je v nemálo případech spojeno s nadlimitní buzerací místních obyvatel na malém městě je to dvojnásob.

     4. nemyslim si, ze by se tu MP neuzivala. Ta masa debilu co prokazelne nedodrzuje zavazna pravidla obecne, by jim zajistila velmi dobrou prosperitu.

     5. Stačilo by párkrát projet město a jen za špatné stání a parkování by měla vyděláno za chvilku. Kde jsou lidi schopni odstavit svoje plechovky někdy rozum nebere.

     6. Přesně tak. Státní police absolutně neřeší závodníky na motorkách a autech, co se denně prohání hlavně večer po Humpolci. Naopak když se jí chce, tak buzeruje normální řidiče za blbosti typu pásy, světla, dýchání…a pak se dočtete že tu běžně jezdí zfetovaní bez platného řidičáku. Tak kde to jsme?

     7. Ale jdou,k rychlost parkování, přecházení mimo přechod…

     8. Psy ze Stromovky umí vedení města vyhnat rychle, ale z bezdomáči a feťáky si neví rady. A starosta neřekl jedinou rozumnou větu co s tím chce dělat a jak bude konkrétně vedení města na tomto problému pracovat. Pouze všeobecné řeči a nic víc.

     9. Ale tomu jde přece o jedinou věc. Přečkat ve funkci. Víc od něj čekat nemůžete. Stejně jako děda Nesmyslo.

     10. Nemuzes cekat, ze by p. Kratochvil umel resit problemy a byl v necem iniciativni. Kdyz nejde o knizky, je ztracenej. Nema zkusenosti ani vzdelani. Ma funkci o kterou usiloval a bude chtit v uradu zustat za circa 70000 Kc mesicne este jedno volebni obdobi. Tak to je. Tecka.

     11. Neskuhrejte tady. Zvolili jste si tam koho jste chtěli. Každý věděl kdo je kdo. Jak Kratochvíla tak Namysla všichni znali, Namyslo kandidoval jako 12 v pořadí a lidé ho vybrali. Tak co nyní řvete

     12. a tak dejte mu cas prosim. Parkovani v centru, bezdaci, prujezdnost ulic kolem namesti atd. a atd. … Nic nejde naraz.

     13. Ještě ty uzavírky …Nechte starostu starostou a všímejte si taky. Jsou bezďáci bezďáci ? to asi ne když všichni někde bydlí. Jsou to jen povaleči co prostě nemakaj a zdržují se všude kde mají levný alkohol. Nebude to ani vietnamcema, protože sedí běžně i v parku u polikliniky a tam krabicák neprodávají. Ty fetky jsou mnohem nenápadnější a budou to nějaká náplava, je hold blbá doba, kdo sem přijde může se přihlásit na úřad a brát tu dávky 🙁 Stačí dobrá pověst města a máte tu povaleče z okruhu 50 kilometrů

 2. Nikdo nevymáhá ani zákaz vstupu psů do parku. Například minulou neděli dopoledne: dvě pochybné existence, které vypadaly jako po celonočním tahu nebo přinejmenším zhuleně, se tam roztahovaly na lavičce s hromadou věcí a samozřejmě se psem. Na upozornění, že se to nesmí, jen blbě čuměly. Park oplotit a na noc zavírat, nic jiného nebude fungovat.

  1. Nebo obestavět domy (vrátit zpět zbouranou ulici) a zřídit vstupy jako jsou třeba vnitrobloky v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Slovenská kuchyně: Opravdu poctivá ''šošovicová'' polévka

Po Čvc 29 , 2019
V minulém receptu jsme si připravili úžasná uzená pečená žebírka. Vyšly fantasticky. Žebra jsme si před pečením uvařili spolu s domácí uzenou klobáskou a část si odložili. Jejich uvařením jsme zároveň získali lahodný vývar, který lze využít jako jednu ze základních surovin dobré polévky. A dneska si jednu takovou uvaříme: […]

You May Like

Témata