Jihlava, Humpolec, Velká Bíteš. Víme, kde se bude příští rok na silnicích kopat

11

Kraj Vysočina, jako správce silnic II. a III. tříd, oznámil místa, kde příští rok hodlá stavět. Z vlastních peněz a prostředků Evropské unie chtějí proinvestovat bezmála 600 milionů korun. Práce a tím i vleklá dopravní omezení musí řidiči očekávat mimo jiné v Humpolci, Brtnici u Jihlavy a kupříkladu také Velké Bíteši.

Oprava silnice (ilustrační foto) - Foto: Iva Kokešová

Oprava silnice (ilustrační foto)Foto: Iva Kokešová

Kraj Vysočina každoročně dává stovky milionů korun do silniční sítě. V letošním roce stojí za zmínku dvě velké akce – první úsek silnice II/388 z Bobrové do Zvole na Žďársku a potom spojení Kejžlice a Čejova, což je součást velké opravy komunikace ze Světlé nad Sázavou na Humpolec a dálnici D1.  

Jihlava a Brněnský most 

V Jihlavě se mluví o velké rekonstrukci Brněnského mostu poblíž obchodní centra. Příští rok to ale možná nebude, uvažuje krajský radní pro dopravu Jan Hyliš: „O modernizaci mostu v současné době probíhají důležitá logistická jednání ve věci termínu realizace. V úvahu přichází posunutí do roku 2018,“ řekl Hyliš. Kraj by pak mohl opravit silnici II/602 z Jihlavy do Dvorců, která je na hranici životnosti.  

Brtnice – výjezd na Třebíč 

Řidiči jedoucí z Jihlavy na Třebíč, znají složitou situaci v Brtnici. Tam se plánuje oprava výjezdu z městyse. „V rámci rekonstrukce dojde k výměně celé konstrukce vozovky, úpravě jejího směrového a výškového řešení včetně opěrných zdí.“ 

Humpolec – napojení Čejovské ulice 

V Humpolci má vyrůst kruhový objezd na silnici II/347, která vede od křižovatky s Pražskou ulicí směrem na Světlou nad Sázavou. Součástí akce bude úprava Čejovské ulice, která směřuje od křižovatky u sídliště Na Rybníčku dál na Čejov.  

Další naplánované akce  

II/150 Okrouhlice – most přes železnici (2016 – 2017)
II/379 Velká Bíteš – křižovatka se silnicí III/3792 (2016 – 2018)
II/351 Třebíč – křížovka se silnicí II/399, 1. část
II/129 Březina – most 
II/150 Pavlíkov – Leštinka ( 2017 – 2018)
II/406 Telč – na hranice kraje 
II/392 Kralice nad Oslavou – křižovatka se silnicí I/23 
(Zdroj: kr-vysocina.cz)  

Autor:  Milan Kopecký; převzato z www.rozhlas.cz 
Čtěte dále:   Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

Petr

11 thoughts on “Jihlava, Humpolec, Velká Bíteš. Víme, kde se bude příští rok na silnicích kopat

  1. Už bylo na čase. A ještě horší je to u Vodaku. Kolem půl třetí, nebo když pustí dálnici, je tam kolona až k hrázi Cihelny.

   1. Krajský rozpočet na rok 2017 má zařazeny finance na zpracování projektové dokumentace kruhové křižovatky u Vodaku (studii zadalo a zaplatilo město) a je předběžný příslib realizace v roce 2018. Město bude participovat, tak jako vždy na financování chodníků a veřejného osvětlení, potažmo návazností na městskou komunikaci tj. ul. Zahradní. Tak zní dohoda s Krajem Vysočina na společném postupu.

     1. Asi taky bude, ale musí jí zařadit Kraj Vysočina do plánu svých investic. 🙂

   1. Ano, už je zařazeno v rozpočtu města na rok 2018. Dokonce jako prioritní investice do tzv. rozpočtového provizoria. Souvisí s tím samozřejmě i rekonstrukce vodovodního řadu, kanalizace a veřejného osvětlení.

     1. Doufám,že tam znovu položí kostky až k železničnímu přejezdu,jak to dříve v našem městě bývalo. Byla to chlouba Humpolce.Ovšem nynější radnice se snaží bohužel natáhnout asfalt všude kde to jen jde.To jejich buranské myšlení je opravdu otřesné !

     2. Otřesný a buranský je ten nesnesitelný hluk, který díky kostkám automobily vytvářejí. Kostky ano, ale tam kde nejezdí auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

koncert Piňakoláda

Čt Pro 15 , 2016
Sobota 17.12.2016 17:00 Čtěte dále:   Studie veřejného prostranství

You May Like

Témata